[140] Roślinne - Nowy świat

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [140] Roślinne - Nowy świat

Postautor: Dhuz » 19 marca 17, 13:51

Miałem tego tematu nie ruszać ze względu na tą jakże barwną kłótnię, mówiła mi wiele razy wiekowa sąsiadka "gówna kijem nie śturchoj", ale... cóż.

remigiuszl pisze:Widzę, że przez moich kilka miesięcy nieobecności, na forum nic się nie zmieniło.
Nic a nic i z bólem obserwuję to w tym temacie i pokrewnych.
remigiuszl pisze:Wciąż są osoby które z czytaniem są na bakier, ale wtrącą swoje trzy grosze, żeby skrytykować.
Wciąż są osoby, które z czytaniem są na bakier, ale uważają, że jakakolwiek uwaga w ich stronę nie ma prawa mieć żadnych podstaw merytorycznych.
remigiuszl pisze:Kosiarki są w zbiorniku od kilku tygodni, są niewiele większe niż otoski. Nim zdążą dobić choćby do 6-7cm będą już pływały w zbiorniku o który byłeś łaskaw dla nich tak zabiegać, 300 litrów, 150x40x50.
Znajomy ma kosiarki w 150cm, ile się nasłuchałem jakie to małe dla tych ryb akwarium, ale lepszego im nie może znaleźć ani postawić, to moje. Kosiarka rybą wód o temperaturach tropikalnych nie jest, więc dołączanie jej do składu tropikalnego odbywa się kosztem kosiarki. Mam nadzieję, że jesteś tego świadom, choć trochę.
remigiuszl pisze:Gurami są ze mną już ponad rok. Co drugi tydzień mam gniazdo w akwarium. Nie wyglądają na nieszczęśliwe. Zdrowe, wybarwione, bez przejawów agresji wobec siebie, czy innych mieszkańców.
I masz tym samym szczęście, bo spotkałem się z przypadkiem samca gurami mozaikowego, dominanta, który wywoływał chaos w 450-litrowym baniaku gdy tylko zaczynał się zalecać do swoich samic. Naprawdę nie życzę Ci, by ten 80-centymetrowy zbiornik przechodził to samo, niemniej miej świadomość, że T. leeri nie muszą być koniecznie potulnymi barankami ;) Wizualnie tyle Ci powiem, że grupa 'wysokich' i dość płaskich ryb sprawia wrażenie małego akwarium i dużej ryby, co dla mnie subiektywnie jest zabawnie pokraczne i odwraca uwagę od roślinnego aspektu.
remigiuszl pisze:Kto Ci dał prawo do krytykowania parametrów, o których nic nie wiesz?
Ty, wpuszczając razem ryby, które mają odmienne preferencje co do temperatury. I chwaląc się na forum publicznym. A teraz unosząc się świętym oburzeniem. :D
remigiuszl pisze:Czy chodź przez chwilę zastanowiłeś się, czy może facet jednak wie co robi? Czy tylko z całego, obszernego posta wyciągnąłeś skład zwierzęcy i postanowiłeś potraktować mnie jak gówniarza, który wszedł do sklepu z nosem przyklejonym do szyby i nawalając nogami w podłogę, krzyczał "chcę tą rybę"?
Teraz to już na pewno będziesz tak postrzegany, a szkoda, miałeś okazję wyjść z sytuacji jak normalny forumowicz, ale widzę wolisz gównoburzę. Uwielbiam gównoburze. Znaczy się, uczestniczyć w nich. Dzięki za zaproszenie mnie do akcji.
remigiuszl pisze:Nie mam 10 letniego stażu na forum, ani 5k postów nabitych, bo mam życie które pielęgnuję na co dzień.
Sugerując, że aby mieć napisane X postów na forum, czy być z forum przez kilka lat trzeba nie mieć życia, to sugeruję Ci się zastanowić, czy Twoje postrzeganie świata nie jest zanieczyszczone. Z powodzeniem łączę pracę, zajmowanie się domem, hobby i siedzenie na forach, na których świetnie się bawię czytając sugestie, że nie mam życia.
remigiuszl pisze:Za to mam sporą wiedzę na temat tego co robię. Na temat prowadzenia zbiornika roślinnego.
To prowadź akwarium roślinne, przecież nikt nie broni. A o nietrafiony układ obsady się nie rzucaj. Proste. :ok:
remigiuszl pisze:Okrutny jest dzisiejszy internet. Każdy kto wejdzie na forum, jest za chwilę przygniatany przez ważniaków z długim stażem, którzy tylko czyhają by wytknąć komuś błąd, jakby się tym podniecali.
Szczerze? Wisi mi to, ile ludzi przegonię. Jeśli zależy Ci tylko na zachwytach nad wyglądem akwarium bez dyskusji o złym dopasowaniu umieszczonych w nim gatunków zwierząt, to są fora typowo roślinne, gdzie ryba to kolorowy kawałek mięsa, nad którym nie trzeba się rozczulać, bo przecież 'żyje już X miesięcy, więc jest jej dobrze'.
remigiuszl pisze:Gdy będę miał problem z gurami, na pewno zareaguję. I na 100% nie zapytam pseudo teoretyka akwarystę.
Na drugi raz pomyśl zanim kogoś obrzucisz z błotem, bo w swojej dziedzinie, może mieć znacznie większą wiedzę niż Ci się wydaje. :zly2: :zly2:
Gdy gurami zdecydują, że to akwarium jest dla nich za ciasne, to nie zdążysz zareagować. Uroki dużej ryby z potencjałem do agresji w małym akwarium. Zbytnia pewność siebie to ostatnie, czego Ci z tą obsadą potrzeba. Jaka jest Twoja dziedzina?


Niniejszym zapraszam do kontynuowania merytorycznej dyskusji bez osobistych wycieczek i w pozytywnym tonie pogodnej gównoburzy. Pozdrawiam całe zgromadzone tu towarzystwo. ^_^

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [140] Roślinne - Nowy świat

Postautor: abiba » 19 marca 17, 18:40

Fajne na swój sposób to akwarium i widać dbasz o nie . Gratki za kondycję .
Ad gurami :

niestety koledzy mają rację. też miałem stadko tych rybek w 600l i nawet na tym forum sie chwaliłem i ktoś mi nawet gratulował szczęśliwego doboru .
Szczęście jednak nei trwało zbyt długo - w ciągu tygodnia ostał się ino jeden - co dziennie wyławiałem jednego .
Frustracja ogromna i zanim coś zdołałem wymyślić rybki załatwiły to między sobą .
Życzę więcej szczęścia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości