[112l][roslinne] Akwa Kazika

Oceńcie moje akwa

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
1
9%
4
6
55%
5
4
36%
 
Liczba głosów: 11
kazik2
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 sierpnia 05, 11:17

[112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: kazik2 » 26 grudnia 05, 02:02

Akwarium i pokrywa w zestawie AquaEl'a Pearl 80 (112 litrów prostokąt) 80x35x40

Oświetlenie: Dzienne 3x18W: Philips TLD, Leuci Nature, Leuci Color (~12 godzin dziennie, sterowane przez automatyczne włączniki, pokrywa oklejona folią odblaskową, odbłyśnik nad 2 świetlówkami, w planach jeszcze jeden odbłyśnik nad świetlówką); Nocne: 5x niebieska dioda

Filtracja: TetraTec Ex 700 (kubełek o pojemności 6,6l)

Ogrzewanie: AquaEl 100W (temperatura 25,5 st.C)

Nawożenie: CO2 z bimbrowni (dyfuzator CO2 firmy Nutrafin - drabinka), Planta Gainer Classic (2 ml dziennie)

Karmienie pupili: raz dziennie (szklarka, tropical granulat ogólny, tropical cichlid gran), raz w tygodniu nie karmię rybek, podczas wyjazdów używam automatycznego karmnika Chef firmy Ferplast

Rośliy:
echinodorus osisris, mech jawajski, valissneria spiralis, cryptocoryne wendti, lotos, tatarak trawiasty, echinodorus tricolor, wgłębka i inne...

Ryby:
1 x mieczyk czerwony (samiec)
3 x kirys spiżowy
1 x kirys plamisty
1 x kirys albinos
3 x zbrojnik niebieski (samiec + 2 młode)
8 x neon innesa
3 x kosiarka
2 x barwniak szmaragdowy (para)
2 x pielęgniczka ramireza (para)
1 x cierniooczek

Dekoracje:
kokos, łupki, muszla (do likwidacji), 3 x korzeń, grota z ceramiki

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 05, 21:13 przez kazik2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: kuba!!! » 26 grudnia 05, 11:26

bardzo ladne, bardzo piekne, a gdzie fotka? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: jonasz78 » 26 grudnia 05, 12:34

Nie powiem ..niczego sobie :) Akwarium wyglada badrdzo ladnie ...tylko ta muszla z neonkami to sie strasznie gryzie ;)
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

kazik2
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 sierpnia 05, 11:17

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: kazik2 » 26 grudnia 05, 13:31

kuba!!! pisze:bardzo ladne, bardzo piekne, a gdzie fotka? :)


Fotka jest pod tekstem :lol:

[ Dodano: 2005-12-26, 13:32 ]
jonasz78 pisze:Nie powiem ..niczego sobie :) Akwarium wyglada badrdzo ladnie ...tylko ta muszla z neonkami to sie strasznie gryzie ;)


Tak jak napisalem w opisie - likwidacja muszli :oops:

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: Saiqpat » 26 grudnia 05, 16:31

Fajne akwa dla pielegniczek, tylko... nie boisz sie ze barwniaki zdominuja calkowicie ramirezy a w pozniejszym czasie po prostu je pozabijaja?? Z tego co wiem nie zaleca sie laczenia generalnie apisto z barwniakami ze wzgledu na gabaryty tych drugich.
Jak dlugo istnieje ten baniak???
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

kazik2
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 sierpnia 05, 11:17

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: kazik2 » 26 grudnia 05, 18:09

Saiqpat pisze:Fajne akwa dla pielegniczek, tylko... nie boisz sie ze barwniaki zdominuja calkowicie ramirezy a w pozniejszym czasie po prostu je pozabijaja?? Z tego co wiem nie zaleca sie laczenia generalnie apisto z barwniakami ze wzgledu na gabaryty tych drugich.
Jak dlugo istnieje ten baniak???


Faktycznie barwniaki zdominowaly zbiornik, ale agresywne sa tylko w czasie godow. Jest to para w miare malo agresywna (wczesniej mialem inna pare barwniakow, ktora caly czas ganiala ramirezy). Wszystko zalezy od indywidualnego charakteru rybek :)

Akwarium istnieje od maja 2005, ale w pazdzierniku mialo restart ze wzgledu na moja nieobecnosc podczas wakacji.

Byc moze niedlugo zastapie barwniaki jeszcze jedna para ramirezek. Ale musze dobrze sie zastanowic - barwniaki sa piekne :)

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: Behemoth » 27 grudnia 05, 15:14

Witam. Ogólnie musze powiedzieć, że akwarium jest ładne, lecz nie zwala z nóg. Jedno ze staranniej wykonanych zbiorników na naszym forum. No to dosyć słodzenia :twisted: :wink: A więc to moje uwagi na +/- :
1) Ładnie utrzymane roślinki, lecz za bardzo chaotycznie posadzone. Ja wiem, że nie każdy musi mieć od razu holendra, ale wypadałoby posadzić je tak by tworzyły jedną zgraną całość.
2) O muszli nie wspomne :lol: Apropos mam takie same przywiezione z Bułgarii :wink:
3) Łupki moim zdaniem troszke za sztucznie położone. Napewno sa to dobre kryjówki. Biorąc pod uwage połączenie ramirez z barwniakami, to schronienia szczególnie dla tych pierwszych są potrzebne. Jednak małe kamienie według mnie zmniejszają optycznie zbiornik. Proponuję wyposażyć się w jakieś ciekawe, o gładkich krawędziach, szare głazy różnej wielkości.
4) Nie widze, tu korzenia, który jakby nie patrzeć podnosi walory estetyczne zbiornika. Na Twoim miejscu kupiłbym takiego, który jest bardzo rozgałęziony, a pielęgniczki mogły by znaleźć w nim poządane schronienia. Tworzyłby piękną całość z szarymi głazami :wink:
5) Kokosa, albo wywalić, albo schować za jakaś dekoracje. Psuje on ,,naturalność" zbiornika.
6) Brakuje mi czegoś co by urozmaicało powierzchnie wody. Chodzi mi tu o jakąs rośline pływajaca czy coś w tym stylu :)

Pozdrawiam.

kazik2
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 16 sierpnia 05, 11:17

Re: [112l][roslinne] Akwa Kazika

Postautor: kazik2 » 27 grudnia 05, 17:44

Behemoth pisze:1) Ładnie utrzymane roślinki, lecz za bardzo chaotycznie posadzone. Ja wiem, że nie każdy musi mieć od razu holendra, ale wypadałoby posadzić je tak by tworzyły jedną zgraną całość.

Jak bys proponowal je posadzic?

Behemoth pisze:2) O muszli nie wspomne

:oops:

Behemoth pisze:Proponuję wyposażyć się w jakieś ciekawe, o gładkich krawędziach, szare głazy różnej wielkości.

Przemysle ten temacik :)

Behemoth pisze:4) Nie widze, tu korzenia, który jakby nie patrzeć podnosi walory estetyczne zbiornika. Na Twoim miejscu kupiłbym takiego, który jest bardzo rozgałęziony, a pielęgniczki mogły by znaleźć w nim poządane schronienia. Tworzyłby piękną całość z szarymi głazami

Korzenie sa, ale tak male ze ich nie widac. :( Musze kupic wiekszy jak kaska bedzie :twisted:

Behemoth pisze:5) Kokosa, albo wywalić, albo schować za jakaś dekoracje. Psuje on ,,naturalność" zbiornika.

Chce zeby zarosl mchem, to go nie bedzie widac

Behemoth pisze:6) Brakuje mi czegoś co by urozmaicało powierzchnie wody. Chodzi mi tu o jakąs rośline pływajaca czy coś w tym stylu

Mialem wglebke i jakas jeszcze roslinke, ale zaciemnialy akwarium

Dzieki za rady.

[ Dodano: 2006-01-15, 00:48 ]
Dodalem 2 swietlowki. Teraz mam 5 x 18W (i juz tak zostanie). Wyjalem tez muszelke :D
Ponizej nowe foto zbiornika.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości