[60L] Low Tech - początkujący

głęboki5
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 stycznia 15, 23:22

[60L] Low Tech - początkujący

Postautor: głęboki5 » 13 stycznia 15, 21:39

Witam,

Chciałbym zaprezentować moje pierwsze akwarium. Celem jest aby akwarium było dosyć proste a wskazówki Low Tech bardzo do tego pasują.

Wszelkie sugestie mile widziane :)


Akwarium: 60l panoramiczne
Podłoże:Biogrunt ( opak) + Aqua Sand Nature (6L)
Filtr: Claro 600
Grzałka z termostatem 50W
Oświetlenie: Diversa LED intenso 15,8W
Rośliny: Nurzaniec, tenellus
Mieszkańcy: Aktualnie 5x Neon Innesa ( w planach Neonki 12szt, krewetki Red Cherry 4szt)

Zalanie: Woda o z kranu (o twardości 7-14d) + uzdatniacz. Po jednym dniu podmiana 50%, potem bakterie.

Aktualne parametry wody :
Cl2 : 0
pH : 7,6
KH : 10d
GH - : 7d - 14d
NO2 : 0 mgl
NO3 : 10 mg/l

Woda troche zielonkawa bo zbiornik stał frontem do okna przez chwilke, teraz jest bardziej osłonięty.

>>Zdjęcia<<
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 15, 22:46 przez głęboki5, łącznie zmieniany 1 raz.

Filasel
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 31 grudnia 14, 11:46

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: Filasel » 13 stycznia 15, 22:40

Parametry wody jak najbardziej prawidłowe. Ja bym dał jeszcze jakąś denną rybę, co by pełniła funkcję odkurzacza- ze 3 kiryski :) I daj więcej krewet, jak masz rośliny oraz inne elementy wystroju, to tych 4 możesz nawet nie zauważyć ;) Filtr bym schował na prawo za nurzańcami i dał czarne tło :) Jak na pierwsze akwa to całkiem spoko- mi się podoba . Nie myślałeś dać więcej roślin?

głęboki5
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 stycznia 15, 23:22

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: głęboki5 » 13 stycznia 15, 22:55

- poprawiłem słabo widoczny link do zdjęć na dole postu

- obawiam się ze kiryski moga mi rozkopywac podłoże a chciałbym miec łądny trawnik.
Skorzystam z sugestii większej liczby krewetek.
Zastanawiam się jeszczce ewentualnie nad kilkoma otoskami aby czyściły akwarium.
Przy 12 neonkach i 8 krewetkach ile można bezpiecznie dodać otosków do takiego Lot Tech-a ?

Pomysł na akwarium mam aby było minimalistyczne więc jak tenellus rozrośnie się ładnie to będę zadowolony. Wysokie rośliny chcę miec tylko w jednym miejscu akwarium tam gdzie jest nurzaniec.


Jaką jeszcze rośline sugerujecie aby uzupełniła nurzańca? Myslałęm nad czyms łątwym w utrzymaniu i wysokim aby roślina mogła czerpać CO2 z powietrza.

aWu
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 25 grudnia 14, 12:40
Lokalizacja: Łódź

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: aWu » 14 stycznia 15, 10:37

Jeżeli to LT ma być, to musisz pomyśleć nad gęścięjszą obsadą roślinną.

jak tenellus rozrośnie się ładnie


Przy tym świetle z tym rozrośnięciem może być różnie. Ale zweryfikuj za jakiś czas.

Jak długo już stoi akwarium ?
12l-garnek na wodę
112l-w zawieszeniu

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: pawelk141 » 14 stycznia 15, 12:20

Troche masz za wysokie ph jak na neony bo one raczej wola 5,5-6,5- to juz takie naciagane

głęboki5
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 stycznia 15, 23:22

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: głęboki5 » 14 stycznia 15, 21:42

Witam,

Akwarium zostało zalane w piątek 9.01.2015 a rybki wpuszczone w poniedziałek wieczorek 12.1.2015.

W tech chwili oświetlam lampą akwarium 7h dziennie i będę zwiększał stopniowo czas do 9h.
Za ponad tydzień chciał bym wpuścić jeszcze więcej neonek i może wtedy dosadze tenellusa.

Na start akwarium low tech o ile więcej roślinności powinienem miec ?

Zastanawiam się czy dodać jeszcze pistie wodną, czy to dobry pomysł do dojrzewającego low tech-a ?

magnez
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 22 maja 14, 09:54

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: magnez » 15 stycznia 15, 09:22

Dodaj pistę :) to dobry pomysł:)

głęboki5
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 stycznia 15, 23:22

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: głęboki5 » 22 stycznia 15, 10:32

Zauważyłem, że nurzaniec na dziury w liściach jak na zdjęciu. Akwarium ma być low tech więc bez nawozów. Czy mam się czym martwić czy poczekać jeszcze aż akwarium dojrzeje ? Czy trzeba coś zrobić w związku z tymi dziurami ?
Czy dziury w liściach to może być robota małych ślimaczków które się ostatnio same pojawiły ?

(staram się stopniowo obniżać pH za pomocą Aquacid Tropical i od wczoraj leczę ospę podając CMF Tropical + napowietrzanie + temperatura 27C)

Aktualne parametry wody:
CL2: 0
pH: 7,5
KH: 6d
GH: >14d
NO2: 0
NO3: 10

Obrazek

Danokso
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 20 stycznia 15, 22:27

Re: [60L] Low Tech - początkujący

Postautor: Danokso » 22 stycznia 15, 12:22

Parametry wody jak najbardziej prawidłowe. Ja bym dał jeszcze jakąś denną rybę, co by pełniła funkcję odkurzacza- ze 3 kiryski

Ojoj, kiryski trzymamy od 5 w górę , są stadne .

Akwa ładne ale na LT mało roślin , dodałbym jakiś korzeń :)
Hejo akwaryści :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości