[112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 17 kwietnia 15, 08:00

Greek,

Dziękuję za opinie. Ten półokrąg to tak sam z siebie wychodzi. Po prostu zauważyłem, że rośliny z bocznych stref idą ku środkowi (do światła). I te co są dalej po bokach rosną przez to wolniej, bo mniej światła dochodzi do nich. No i na środku to Egeria densa na korzeniu sprawia wrażenie takiej gęstwiny. Ta grzałka to taka widoczna bowiem czekam, aż Ludwigia odbije po sporej przycince. Dodatkowo z lewej strony akwa padło mi 70% Cryptokoryn i czekam aż odbiją. No i ta amazonka coś nie chce rosnąć.

Zresztą w niedzielę zrobi się luźnej bowiem będzie przycinka.

Co do kolorów - zdjęcia robione komórką, bowiem lustrzanka się utopiła i nie śpieszę się z zakupem nowej.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: mimo12 » 17 kwietnia 15, 09:25

Pięknie wygląda ten baniaczek. Ciekawie masz zrobione z moczarkami wplątanymi w korzeń.
Jak Ci żabienica ciągnie? Rośnie koło kryptokoryn, a z tego, co czytałem, to któreś zazwyczaj marnieje, jak rosną koło siebie( silny system korzeniowy u obu roślin).

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 17 kwietnia 15, 10:35

Pięknie wygląda ten baniaczek. Ciekawie masz zrobione z moczarkami wplątanymi w korzeń.


Po którejś przycince szkoda mi było ją wyrzucić i sobie wymyśliłem, że wplączę je w korzeń. Egeria się rozrasta, a ja ją modeluję na korzeniu.

mimo12 pisze:Jak Ci żabienica ciągnie? Rośnie koło kryptokoryn, a z tego, co czytałem, to któreś zazwyczaj marnieje, jak rosną koło siebie( silny system korzeniowy u obu roślin)


No właśnie kiepsko. W akwa jest już z miesiąc i żadnego nowego liścia nie puściła. Trzymam ją, bo albo padnie i zgnije i będzie jako nawóz, albo w końcu odbije.

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 29 kwietnia 15, 10:00

Mały update:

od ostatniego mojego wpisu zmianie uległ skład ryb. Mianowicie jedna z samic wyskoczyła z akwa (mimo, że jest cały czas zakryte pokrywą) i skonała pod szafką. Pewnie ją silniejsza samica pogoniła i ratując się wyskoczyła ponad wodę no i musiała widocznie wpaść w otwory, którymi idą rurki do akwa. Poza tym padł Pan i władca akwa. Chyba z tęsknoty za tą co wyskoczyła :niewiem: .

No ale w ich miejsce już są już nowi mieszkańcy:
Obrazek
Obrazek

Parametry wody z 25.04.2015

ph - 7,0
gh - 5
kh - 2
NO2 - 0
NO3 - 5
PO4 - 0,5
NH3 - 0

Poziom NO3 udało mi się podnieść bez użycia nawozów czy innej chemii. Aby to osiągnąć to raz w tygodniu na noc jak już jest ciemno w akwa i pokoju wrzucam do akwa całą kostkę mrożonej artemii. W ten sposób ryby jej nie zjedzą, a pobudzi się do życia cykl azotowy. Na razie zrobiłem to przez dwa tygodnie. Teraz nie będę dodawał tych artemii, aby zobaczyć jak się ten poziom NO3 utrzyma. Tym bardzie, że nabyłem kwas azotowy, którym będę zakwaszał wodę w akwa. Jakoś mierzi mnie to ciągłe otwieranie filtra, aby wymienić wkład torfowy. Już robiłem sobie test na wodzie odstanej jak działa i ile podawać tego kwasu, aby wiedzieć ile go podać na daną ilość wody, aby wlewać wodę o odpowiednim pH do akwa.

Na koniec aktualne foto akwa.
Obrazek

TishiTib
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 7 kwietnia 15, 11:01

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: TishiTib » 29 kwietnia 15, 10:23

Fajnie to wygląda i rybki super :grin:

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 24 maja 15, 20:20

Witam ponownie.

W ciągu ostatniego miesiąca trochę się wydarzyło. Mianowicie rybki dopadła choroba, o której pisałem tutaj: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=41667. Jako, że nie dostałem konkretnych porad, zaryzykowałem i zrobiłem rybom 5-cio dniową kąpiel w Trypaflawinie i podniosłem temp do 30 stopni w akwa ogólnym. Efekt jest na razie pozytywny. Ryby wyglądają dużo lepiej (odpukać w niemalowane). Jedyna wada to całkowicie padła wgłębka. Aby zapewnić im lepsze warunki postanowiłem odejść trochę od LT i co tydzień podmieniam 16l wody + dolewam 4 litry. Dziś trochę przesadziłem rośliny po prawej stronie, zamieniłem miejscami Hygrophila polysperma i Rotale rotundifolia z powodu iż Rotala miała małe listki, co mogło być spowodowane tym, że Hugrophila zabierała jej światło. No i sporo przetrzebiłem Egerii densa. Za tydzień biorę się za lewą stronę.

Od tygodnia zaprzestałem torfować wodę i filtr Multikani jest połączony z JBL i robi jako jego prefiltr. Multikani (dwa moduły) jest aktualnie wypełniony węglem aktywnym (do osunięcia trypaflawiny) i gąbką.

Parametry z dziś 24.05.2015:


ph - 7,4
gh - 7
kh - 4
NO2 - 0
NO3 - 10
PO4 - 0,25
NH3 - 0

Po dzisiejszym przesadzaniu dodałem też 5ml nawozu Zoolek Aquaflora complete.

Na koniec fotka obecna.

Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: mimo12 » 24 maja 15, 21:06

Masz połączone dwa filtry szeregowo?
Nie ma kłopotu z tym, że mogą mieć różne przepływy?

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 25 maja 15, 06:56

mimo12,

Multikani jest bez swojej pompki. Wodę tłoczy tylko JBL. W przyszły weekend jak wyjmę węgiel aktywny, to będzie chodził tylko na jednym module.

Obrazek


btw

To nie wiem czy to trypaflawina czy podniesienie temp do 30 stopni spowodowało, ale zniknęły wszystkie ślimaki. Same Helenki zostały. Nie znalazłem żadnego przytulika i rozdętki.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: BORYS27 » 28 maja 15, 21:21

pięknie się to prezentuje tak trzymaj;))
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: Alina_33 » 29 maja 15, 22:03

Ta trawka na przedzie, to co to? Podoba mi się :) Całe akwa jest miodzio, nie ma się czego przyczepić.

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 30 maja 15, 08:34

Alina_33 pisze:Ta trawka na przedzie, to co to?


Kupowałem ją jako Echinodorus magdalensis, ale jak urosła to moim zdaniem to nie jest to. A co dokładnie to jest nie wiem.

Obrazek

Może po zbliżonym zdjęciu ktoś pozna co to dokładnie jest.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: barttsw » 30 maja 15, 09:07

wyjade mi sie ze jest to SAGITTARIA SUBULATA

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: Alina_33 » 30 maja 15, 10:29

Jakie to jest długie?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: barttsw » 30 maja 15, 10:33


Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [112] Towarzyskie akwa (a moze Azja?)

Postautor: skrzatekMK » 30 maja 15, 11:02

Alina_33 pisze:Jakie to jest długie?


U mnie średnio listki maja jakieś 5cm długości, a najdłuższy około 15 cm.

zobacz sobie na to


Podoba mnie się to :grin:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości