O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 11 grudnia 05, 14:51

Dziekuje za opinie... :) Jesli chodzi o Morri, a napewno sa to Morri to dostalam je od kolegi i hoduje je od wypuszczenia malych przez matke, czyli jakbym byla ich przybrana mama... :wink:
Planuje w przyszlosci zostawic tylko jednaego samca i gora 3 samice. W tej chwili sa to mlode rybki wiec moge je trzymac w takiej ilosci...Jesli chodzi o te szczelinowce rowniez dostalam je od kolegi, ktory zajmuje sie Malawi juz kupe czasu i naprawde sie na tym zna...Denerwuje mnie opinia oddaj te rybki czy sprzedaj... Nie mam takiego zamiaru, bo wiem na 100% ze w tej chwili jest im dobrze w moim akwa, pozniej napewno cos zmienie, ale to kwestia czasu i urosniecia moich rybek...
Mozesz mi wierzyc ze mam kolo siebie specjaliste( kolege), ktory nie pozwoliby zeby rybom dziala sie krzywda, a jesli uzna ze mam z ktoregos gatunku zrezygnowac to napewno poslucham jego rady.... :wink:
Poki co w akwarium sie troszke zmienilo i mam juz inne tlo i usunelam grodki na wyrazne polecenie owego kolegi....

Ps. Przeczytalam rowniez wiele artykulow i ksiazek na temat hodowli w tym biotopie, wiec gdy bede czula ze cos jest nie tak z moimi rybciami napewno wtedy bede dzialac...

Dziekuje za opinie... :wink:
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Dolphineq » 11 grudnia 05, 18:17

Ewelinko : Jeżeli chodzi o Cyrtocara moori, to nawet jeżeli zostawisz te ryby w układzie 1+3, beda i tak miały za małe akwarium. Poniżej pozwolę sobie umieścić opis wyżej wymienionych ryb :

Cyrtocara moori
Malawi. Dorasta do 20 cm długości. Najlepiej hodować w układzie haremowym (1 samiec, 3 samice) w bardzo dużych akwariach (co najmniej 400 litrów). Ryba o łagodnym usposobieniu. pH 7,5 - 8,5; temperatura 24-26°C. Należy do grupy utaka.

Jak widzisz ryby te powinno się trzymac w akwariach co najmniej 400litrowych. Twoje akwarium jest zaledwie 1/3 minimum jakie powinnas miec do trzymiania ryb tego z tego gatunku. Jeżeli chcesz się poważnie zabrać za akwarystyke i nie odczuć przykrych i smutnych jej początków, radzę jak najszybciej zmienić obecną obsade. Oczywiście wszystko to zależy od Ciebie. Z pewnością sama dobrze wiesz, że akwarystyka to nie tylko ładnie i czysto założony zbiornik, ale również ogół prac wykonywanych przy nim. Im bardziej się dostosujesz do wymagań ryb, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo o złapania przez nie choroby. Każdy szanujący się akwarysta powie, że najgorszą rzeczą jaka może być, to przerybienie zbiornika. Szczerze mowiąc sam osobiście podchodziłem do hodowli tych ryb, ale ze względu na mały litraż zbiornika ( 240 L ) postanowiłem sobie odpuścić. Naprawdę radzę skompletować obsadę, która będzie się dobrze czuła w 140 litrowym zbiorniku. Swoją drogą...Napisałaś, że drugą częścią obsady która dostalas od znajomego są ryby z gatunku : Neolamprologus cylindricus. dodałaś również, ze twoj kolega zna się na biotopie jeziora malawi..Szczelinowce nie pochodzą z tego jeziora, lecz z jeziora Tanganika, a jak wiadomo mieszanie takich biotopów jak Malawi i Tanganika nie jest najlepszym pomysłem. radzę Jak najszybciej zmienić obsadę, zanim zaczną się jakieś problemy.

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: O to Moje akwa 140L Oceniajcie! Nowe fotki..:)

Postautor: Ewelinka22 » 11 grudnia 05, 18:21

Dziekuje za wyrazenie opini...Napewno jest to cenna rada...Pewnie gleboko sie jeszcze zastanowie nad hodowla Morri, co nie zmienia faktu ze napewno nie zrezygnuje z biotopu Malawi...Niestety mieszkam w bloku i moj pokoj nie pomiesci wiekszego akwarium nad czym niestety ubolewam.... :(
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam..... :)
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości