[84l] Roślinne,Holenderskie.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: Sance » 31 sierpnia 14, 08:37

akwarysta 50L pisze:A kto powiedział że masz głową ruszać-rusz monitor czy co tam masz


A nie prościej nakręcić coś po ludzku? Albo wstawić zdjęcia a nie film na którym nie można się skupić bo kamera lata po całym pokoju?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: KAMYK32 » 31 sierpnia 14, 11:58

akwarysta 50L pisze:
KAMYK32 pisze:MASAKRA


Dzięki ;-)

Spoko ;-) za jakiś czas na pewno będzie lepiej :smile:

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 31 sierpnia 14, 14:43

Sance pisze:akwarysta 50L napisał/a:
A kto powiedział że masz głową ruszać-rusz monitor czy co tam masz


A nie prościej nakręcić coś po ludzku? Albo wstawić zdjęcia a nie film na którym nie można się skupić bo kamera lata po całym pokoju?


Ok, na przyszłość będę wiedział jak nakręcić film. Nakręcę nowy w jednej płaszczyźnie.

Przynajmniej KAMYK32 zrozumiał mnie.

Nie po to robiłem temat, żeby się kłócić. Ja się pytam, gdyż jeszcze nie mam dużej wiedzy o akwarium typowo roślinnym-tak miałem akwa 60l ale to było bo było 3-5 sztuk moczarek jakiś korzeń mały i ryby.

Moje pytanie jest takie, czy mogę zrobić pokrywę z desek 1,8cm grubości? W przyszłości może bym zmienił na pcv spienione.

A drugie chyba najtrudniejsze pytanie, teraz to chyba za późno.
Kaskada daje za duży prąd wodny nawet na minimum i wszystkie rośliny które są wyższe do tafli wody to kaskada je porywa a one zchodzą w dół-na filmie te z prawej nazwa Najas Guadalupensis.
Rośliny pod kaskadą też je ciągnie w dół.

Brzydko to wygląda.

Jeszcze 3 pytanie :neutral:
Roślina Najas Guadalupensis przy przesadzaniu trochę się pourywała i zostały mi małe końcówki ich.
Mam je wyrzucić czy wsadzić na filmie czas to 0:17.
Szczerze to mi się ona nie podoba, ale cóż mam to nie wyrzucę.

Dzięki. :roll:
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: kuba4410 » 31 sierpnia 14, 14:54

ad. 1
Nie za ciężka będzie? ;)
ad. 3
Możesz wsadzić. Ewentualnie wypłynie. Dość łamliwa ta roślina, ale szybko rośnie i wg mnie ładnie wygląda ;)

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: thaz » 31 sierpnia 14, 20:56

Panowie, każdy kiedyś zaczynał - plus za to że nie ma plastików i jest życie.
Akwarysta50L - wpisz w google "aquarium aquascape" i zobacz jak
zrobić ładnie akwarium. Tu płasko, tam górka a tam korzonek etc - bo u Ciebie
jest taka... hm sawana? :D
Obrazek

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: Androctonus » 2 września 14, 23:30

Kolego, a ja Tobie kibicuję ale z całym szacunkiem nie jest to holender tylko jakiś taki roślinniaczek do dopracowania w wielu aspektach :)

Holendry rządzą się określonymi zasadami. Nie mniej na spokojnie wszystko się ułoży :)

Powodzenia!
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 6 września 14, 15:43

Wczoraj zauważyłem że neonki mają białe kropki z włoskami- na 99% jest to ospa.
Tak wiem że powinienem zobaczyć to wcześniej ale głowę miałem zawaloną szkołą, pierwszy tydzień w nowej szkole i nowym otoczeniu. Brat się zajmował nim i coś mówił ale nie zrozumieliśmy się i nie wiedziałem o tym.

Dzisiaj kupiłem lek na ospę: Tropical ICHTIO
Dałem o 11:00 15x kropel owego płynu. Oraz temperatura do ~28*C.

Jak na razie to najgorzej jest z najmniejszymi osobnikami czyli neonkami, miedzik to trochę zmulony i kolorów nie ma, kirysek nawet dobrze wygląda, nic niepokojącego.

Drugim problemem jest zielona woda oraz glony na roślinach Najas Guadalupensis- najwięcej i je bardzo widać, na pozostałych mniej. Chyba to są "Oedogonium - delikatne krótkie nitki". Myślałem że kiryski coś z nimi zrobią ale one przy ziemi są i tylko sobie pływają-przyznam ładne są. Myślałem dziś o otoskach 2x, dopiero gdy ustąpi ospa. Na razie nie mogę na nic wydawać np.100-xx kasy koniec budżetu, czas na książki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moje plany jak na razie na przyszłość:
-Ryby wyleczyć.
-Jeśli te glony nie ustąpią oraz woda nie będzie czysta to niestety robię reset.
*Robię zwykłe akwarium jakie rośliny przeżyją to będą i korzenie na dno i środek.
-Pokrywa.
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 7 września 14, 20:43

To znów ja :roll: (to już 38 dzień po sparcie)

Zrobiłem dzisiaj zdjęcia Neon'ek głównie chciałem pokazać te chore osobniki.
Jedna rybka jest chyba zgryziona prawdopodobnie przez miedziki-wiadomo kto mocniejszy to przeżyje- owa rybka już w 98% nie ma płetw. Tylnej płetwy już nie ma, obraca się już do góry brzuchem ale walczy i się nie poddaje :neutral:

3-4 osobniki mają widoczne gołym okiem ospę dużą-sory ale nigdy nie miałem problemów z chorobami w akwarium i nie umiem reagować. Jest kilka osobników które dosyć dobrze się mają, na miedzikach nic nie widzę podejrzanego.

Temperatura to około 28-30*C (zmierzyłem termometrem i było 28*C. ). Powiedzcie mi czy wyleczę je bez chamii (wyczytane z wujka google), niestety dałem 15 kropli ale nie minimum na moje akwarium (sposób na buteleczce: 5ml na 100l).

Główne pytania:
1.Wyleczę moje rybki z tego, jeśli tak to kiedy i czy zmniejszy mi się obsada?
2.Czy ta chemia na ospę Tropical Ichtio wpłynie na rozwój roślin, nie ma minimum z minimum tego w akwarium.(?)
3.Czy podgryzanie to wpływ miedzików czy rodzeństwa jego (Neon'ki) z przyczyny choroby?
4. Co będę musiał zrobić żeby mi to się nie powtórzyło?
5.Neon'ki to ryby zimnolubne 23*C, nic im się nie stanie przy 28-30*C?
6.Czy moim rybom mogę dać do jedzenia np. larwy komara, artemią, wodzeniem, krylem, dafnią. To będzie do urozmaicenia jedzenia żeby nie dawać codziennie Tropicala roślinnego.
7. Pomoże podmiana wody około 2l 1-2 dni w tygodniu żeby woda wyklarowała się?

Z postu wyżej to jedynie zdjęcia możecie oglądnąć-tekst jest pisany na szybko i w panice gdyż zauważyłem to tak szybko-sory :dzieki:

I jeszcze filmik:
http://youtu.be/GRQwo5XFSvE


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ta to sam co niżej też nie ma ogona.
Obrazek

Obrazek
Ta rybka nie ma ogona.
Obrazek

Obrazek
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 26 września 14, 15:45

Na szybach rozprzestrzenia mi się już glon, na szczęście (odpukać) na roślinach jeszcze nic nie ma. :roll:

Myślałem żeby kupić 2x otosek ale słyszałem też o glonojadach.
Otoska wybrałem dlatego że jest mniejszy od glonojada i myślę że nie będzie z nim problemów takich żeby miałby mi umrzeć przez np. zmiany parametrów wody. :neutral:


Glonojad, wpadłem na to wczoraj. :mrgreen:
Na YT oglądałem film w którym był mały glonojad, glonojad to już z nazwy ma zawód czyszczenia to chyba będzie lepiej je czyścił.
Ale miałem 2x glonojada {ogromne} w akwarium w którym były tylko moczarki i gdy przesadziłem rośliny (ucięte), to jedna noc i kilka pływało na powierzchni wody. :zdziwko:
A akwarium jest typowo roślinne to mogły by być kłopoty z tym. :niewiem:

Czekam na wasze propozycje/porady co wybrać. :roll:

Dzięki za pomoc. :dzieki:
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: KAMYK32 » 26 września 14, 19:09

akwarysta 50L pisze::
Myślałem żeby kupić 2x otosek ale słyszałem też o glonojadach.
Otoska wybrałem dlatego że jest mniejszy od glonojada i myślę że nie będzie z nim problemów takich żeby miałby mi umrzeć przez np. zmiany parametrów wody. :neutral:

To,że ryby mają takie czy inne potoczne nazwy nie znaczy,że wykonują pracę za kogoś!wręcz przeciwnie coś tam skubną,ale o wiele więcej oddadzą więc suma sumarą marne tego skutki są ;-) więc powiem tak jeżeli się prawidłowo prowadzi bańkę to przeciwdziałanie nic tu nie wskóra :razz: wyeliminować błędy to Twój cel!

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 15 listopada 14, 21:46

Dzisiaj mam zdjęcia akwarium po 107 dniach.

Bardzo się pozmieniało.... ;-)

Było tak (do piątku):
Obrazek

Na filmie widać jak jest dziś. (down)

Nie będę owijał w bawełnę, mam problem gdyż w tym tygodniu była jakaś klątwa nade mną.
Pod koniec tygodnia padł mi miedzik (nie był pogryziony ani nic).

We czwartek kupiłem 2x kosiarka, żeby zjadała mi glony jakie by powstały (głównie z szyb).

W Piątek rano jedna była już zjedzona (wyskubana z łusek, jakby wpadła pod kosiarkę do trawy).

Dzisiaj jeszcze doczyściłem jeszcze akwarium i podmieniłem wodę (od wczoraj [18:00] stała).
Przy podmianie zauważyłem jedną neonkę za roślinami (niestety zdechła), podczas wlewania wody zauważyłem że jedna płynie na powierzchnię i próbuje powietrze łapać, obraca się w dół i robi beczki.
Myślałem że powietrza jej brakuje więc wziołem węża i pompowałem powietrze przez niego do akwarium-żeby jej powietrza dostarczyć. Na ni co tyło, nie udało mi się jej uratować. (down)
Zrobiłem też test. (down)



Moim zdanie mogą być 3 problemy:

1. Glony, wydaje mi się że mam glony w wodzie-zielona woda. (chociaż na 99% się wyklarowała...)
2. Miedzik, miedzik chyba samiec (ma ładniejsze ubarwienie) jest agresywny, ciągle kogoś zaczepia. Jak nie przegania neonek to swoją partnerkę. Wszystkie rybki się go boją (prócz kirysków-nie widzi ich).
3. Może nowy kolega chciał kilku ryb spróbować, chodzi mi o kosiarkę..., jeszcze nic nie widziałem żeby coś robił innym rybką ...


Zdjęcia neonki i test:
http://pokazywarka.pl/3tfp6b/

Film dzisiejszy:
http://youtu.be/g1IqEQV8KfI


Ps.
Teraz to mi się baniaczek bardzo podoba ;-) :ok: :dzieki:
Tak jak wyżej DZIĘKI za rady. ;-)

(a jak mogę dotlenić bardziej wodę, jedynie przez np. butlę, czy brzęczyk?)
(zaktualizować pierwszy post czy napisać pod tym na nowo fauna,flora, filtracja, oświetlenie, itp... )
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: KAMYK32 » 16 listopada 14, 10:55

akwarysta 50L pisze:a jak mogę dotlenić bardziej wodę, jedynie przez np. butlę, czy brzęczyk?)

Zwiększyć ruch tafli wody ;-) brzęczyki jakieś węże i.t.p. są mało wydajne.
Ps:Wiesz czemu neony trzymają się tak blisko dna? kiedy ostatnio robiłeś testy wody?jak ostatnio to podaj wyniki.

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 16 listopada 14, 11:16

Testy robiłem wczoraj (są na zdjęciu):
ph- 7,6
No3- 50
No2- 0
Gh- >7*d
Kh- 15*d
Cl- 0
Temp.- 26*C

Neonki się chyba boją miedzików, szczególnie samca. Ale dzisiaj się tak wpatrywałem w łuski rybek i są tak bardzo widoczne, mają je tak jakby obdarte, jakby je coś podgryzało , albo jakaś choroba-coś w stylu jak człowieka gardło boli.

-Edit-
Akwarium jest bez nawozów, nie daje na razie nic. (na ziemi one rosną)
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: KAMYK32 » 16 listopada 14, 11:43

akwarysta 50L pisze:Testy robiłem wczoraj (są na zdjęciu):
ph- 7,6
No3- 50
Gh- >7*d
Kh- 15*d
Temp.- 26*C

Wszystkie te parametry są do bani ;-) NO3 może być przyczyną padania ryb szczególnie,że jest to wynik po podmianie.
akwarysta 50L pisze:Neonki się chyba boją miedzików, szczególnie samca.

Wątpię ;-) neony nie cierpią takiego jasnego światła i temu siedzą przy dnie.Jakieś rośliny pływające mogą tu pomóc.
akwarysta 50L pisze:Ale dzisiaj się tak wpatrywałem w łuski rybek i są tak bardzo widoczne, mają je tak jakby obdarte, jakby je coś podgryzało , albo jakaś choroba-coś w stylu jak człowieka gardło boli.

Zapewne wpływ warunków w jakich się znajdują.Opisz wszystko-dział choroby półki jeszcze masz jakieś ryby :!: .

akwarysta 50L
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 20 sierpnia 13, 13:10
Lokalizacja: Małopolska

Re: [84l] Roślinne,Holenderskie.

Postautor: akwarysta 50L » 16 listopada 14, 17:15

KAMYK32 pisze:akwarysta 50L napisał/a:
Testy robiłem wczoraj (są na zdjęciu):
ph- 7,6
No3- 50
Gh- >7*d
Kh- 15*d
Temp.- 26*C

Wszystkie te parametry są do bani NO3 może być przyczyną padania ryb szczególnie,że jest to wynik po podmianie.


Jak myślisz da mi się no3 zbić podmianami wody co 1-2 dni o np. 5-10l? :roll:

Neonki się chowają, ale jak siądę na fotelu przy akwarium to od razu wypływają.

KAMYK32 pisze:akwarysta 50L napisał/a:

Ale dzisiaj się tak wpatrywałem w łuski rybek i są tak bardzo widoczne, mają je tak jakby obdarte, jakby je coś podgryzało , albo jakaś choroba-coś w stylu jak człowieka gardło boli.

Zapewne wpływ warunków w jakich się znajdują.Opisz wszystko-dział choroby półki jeszcze masz jakieś ryby .


Wstawiam zdjęcia na dole, nie umiem jeszcze zdjęć dobrych robić.. :niewiem:

Popatrzyłem też u wujka google na zdjęcia i chyba wydaje mi się z tymi miedzikami że coś im jest-chyba zdrowe są, może lekko zestresowane/zdenerwowany. To chyba dlatego że jest ich mało zaledwie 3 szt..

Neonki to trochę na brzuchu od dołu widać takie zaczerwienione miejsca pod płetwami, niektóre mają wykrzywione kręgosłupy-to chyba przez chorobę ospy którą miałem na początku startu.

Neonki, ogon tylni ciągnie je w dół i nie widzę żeby poruszały skrzelami takie jakby miały sklejone albo tak bardzo malutko nimi poruszają-że aż nie widzę tego :neutral: :cry:

http://pokazywarka.pl/myuajz/


A jakby tak zamienić neonki na rozbory klinowe,miczyk,gupik? Wydaje mi się że jakbym poprawił w jakimś stopniu warunki wody to one może lepiej by wytrzymywały to niż neonki. :?
Miałem:
Akwarium 60L zupa rybna. -zamknięte w 2013r.
Baniaczek 84 litry ;D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości