[110]Azja

Thomak
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 07:18

[110]Azja

Postautor: Thomak » 16 sierpnia 14, 07:20

Akwarium:
80x45x35 firmy Interpet
Podloze:
Zwirek 3-4 mm , substrat Tetra Complete oraz zwirek ozdobny czarny
Sprzet:
Grzalka 200w, Filtr kubelkowy 1000L/h firmy AllPoundSolutions, oswietlenie 2x18w (standardowe)
Dekoracja:
Kamienie Samurai Rock, korzen Red Moor oraz dwa kokosy
Roslinnosc:
Cryptocorne Parva, Cryptocorne Wendetii Green, Java Moss mini, Vallisneria asiatica, Rotala rotundifolia, Hygrophila angustfolia rubra

Docelowo akwarium ma stac sie domem dla haremu bojownikow oraz stadka razbor galaxy. Pomimo iz jestem amatorem staralem sie dobrac wszystko pod biotop azjatycki (no moze poza kokosami Smile, ale one rowniez beda mialy swoje zastosowanie w dalszej aranzacji). Staram sie stworzyc jak najlepsze warunki dla rybek, dlatego bardzo bedzie mi milo, jezeli bedziecie krytykowac moje pomysly i doradzac :? .

Oto efekty mojej pracy :

http://herflik25.wix.com/akwarysta

Akwarium dziala dopiero 6 dni wiec jeszcze cudow nie ma, ale zapraszam do ogladania i komentowania :?

Awatar użytkownika
marek661
Ryba
Ryba
Posty: 336
Rejestracja: 19 stycznia 13, 21:09
Lokalizacja: Myślenice

Re: [110]Azja

Postautor: marek661 » 16 sierpnia 14, 08:55

No ładnie się to prezentuje powodzenia dalej

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [110]Azja

Postautor: Hunter » 16 sierpnia 14, 11:23

Zmień ławicę na inne razbory. Klinowe lub espei. Danio perłowe nie nadaje się dla bojownika. Całkowicie odmienne wymagania temperatury wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Thomak
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 07:18

Re: [110]Azja

Postautor: Thomak » 16 sierpnia 14, 12:06

Poki co zbiornik dojrzewa i jeszcze nie ma w nim zadnych ryb. Galaxy mi sie podobaja poprostu i jezeli sie nie nadaja zostana same bojki ;)
Dzisiaj tj po 7 dniach wyrzucilem wegiel aktywny i zastapilem go skalka chyba wulkaniczna oraz mala podmianka wody ok 15%.

Thomak
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 07:18

Re: [110]Azja

Postautor: Thomak » 30 sierpnia 14, 09:51

Dzisiaj mija 3 tygodnie od zalania zbiornika, wiec w końcu są pierwsi mieszkańcy, oto moja obsada :

-Badis Benglaski
-Głowaczyk Barwny (parka)
-Bojownik Syjamski
-Razbora Galaxy x7

Zdjęcia bedą na mojej stronie :


http://herflik25.wix.com/akwarysta

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [110]Azja

Postautor: Hunter » 30 sierpnia 14, 10:05

Thomak pisze:-Badis Benglaski

Jeden? Harem? Daj zdjęcia :]

Thomak pisze:-Razbora Galaxy x7

Tych oczywiście szkoda, bo grzejąc wodę labiryntowcom, danio osiągają górne granice tolerancji, na czym cierpi ich przyśpieszony metabolizm.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Thomak
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 14, 07:18

Re: [110]Azja

Postautor: Thomak » 30 sierpnia 14, 11:03

Ustawione mam srednio 25 stopni i z tego co czytalem da rade. wszystko usrednilem i powinno byc ok. Mam tylko samca Badisa bo samic nie ma narazie, ale jak bedzie zyl i znajde samice to mu dokupie maly haremik ;) Zdjecia beda dzisiaj lub jutro.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [110]Azja

Postautor: Killifish » 30 sierpnia 14, 11:25

W pierwszym poście piszesz, że chcesz dobra ryb. Dostajesz słuszną radę, że danio perłowe (nie żadna razbora!) nie pasuje do bojownika. Twierdzisz, że się będziesz do tego stosować a następnie i tak robisz swoje dokładając jeszcze badisa i głowaczyki.
To, że ryby pochodzą z Azji, nie oznacza, że wszystkie można trzymać razem. Kozica i żubr występują w PL ale mają trochę inne lokalizacje.

Musisz zdecydować. Czy idziesz dalej w zaparte i robisz co chcesz, nie patrząc na wymagania ryb, czy słuchasz rad ludzi, którzy chcą Tobie pomóc i starają się abyś nie popełniał błędów.
Póki co idziesz złą drogą.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości