[20] Małe akwarium

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

[20] Małe akwarium

Postautor: tut » 4 lipca 14, 22:16

Akwarium znalezione w piwnicy, postanowiłam "tchnąć w nie życie" :)
- wymiary 40 x 23 x 25
- Oświetlenie to zwykła 25 w żarówka
- filtr Delfin 150. (wydajność 170l/h)
- grzałka 5 w
- W tle było stare lustro, które ciężko odkleić więc nakleiłam tło; poza tym jest kamień i korzeń, a właściwie gałąź.
- roślinkę mam póki co tylko sztuczną, ale w przyszłym tygodniu chciałam coś dokupić.
Akwarium stoi od bodajże wtorku. Na razie pływa w nim tylko bojownik od dwóch dni.
Planowałam kupić neonków innesa sztuk może 7-8, ale chyba mam za małe akwarium na takie stadko... Pomyślałam więc o parce gupików. Ale co jeszcze by się nadało? Proszę o rady.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Sance » 5 lipca 14, 06:37

Bojownik i neonki to bardzo zły pomysł.

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: thaz » 5 lipca 14, 08:26

Taki mały koszmarek rodem z PRL ;) Poczytaj na forach, pooglądaj aranżacje
i zobacz jak się obecnie 'to' robi.
Obrazek

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: tut » 5 lipca 14, 10:52

Wiem, że wyglądem nie jest piękne, ale chodzi mi głównie o dobór rybek. Proszę o porady głównie w tej sprawie.
Czemu bojownik + neonki to zły pomysł? Jakie połączenia byłyby w tym przypadku ok?

Los Chudos
Ryba
Ryba
Posty: 341
Rejestracja: 14 czerwca 11, 14:15

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Los Chudos » 5 lipca 14, 10:57

Neony są z Ameryki a Bojownik z Azji, i mają inne wymagania co do wody to po pierwsze. Po drugie Innesy wolą chłodniejszą wodę niż Bojownik, a po trzecie i najważniejsze masz na Neony zbyt mały zbiornik ;)

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: tut » 5 lipca 14, 11:11

W takim razie jakie rybki proponujesz do tego akwarium?

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: kuba4410 » 5 lipca 14, 11:26

Do tak małego zbiornika tylko sam Bojownik. Ewentualnie jeszcze krewetki Red Cherry albo Babaulti, ale jak Twój Bojownik jest agresywny to za długo sobie nie pożyją :p

Los Chudos
Ryba
Ryba
Posty: 341
Rejestracja: 14 czerwca 11, 14:15

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Los Chudos » 5 lipca 14, 11:28

Chyba że zrobisz dużo kryjówek, dużo mchu to zdążą się może mnożyć. ;)

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Baster » 5 lipca 14, 23:08

Do takiego akwarium z ryb to np: Drobnotka nadobna lub Drobniczka jednodniówka plus ewentualnie do tego krewetki.

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: tut » 6 lipca 14, 06:55

Bez przesady, zeby na takie akwarium tylko bojownika, a krewetek nie chce.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: EyeQueue » 6 lipca 14, 09:05

Ktoś z naprawdę dużym doświadczeniem byłby w stanie utrzymać w takim akwarium więcej ryb. Tobie póki co nawet ten bojownik nie przeżyje. Jak zrobi się trochę chłodniej, przeziębi się i szkło będzie bez życia - grzałka jest za mała. Jest jeszcze szansa, że zdechnie zanim się przeziębi, bo to akwarium jest niedojrzałe. Pomóc mogą tu częste (nawet codzienne przez pierwsze 2-3 tygodnie) podmiany wody. Ale to wszystko OT. Jeśli chcesz rad, załóż wątki w odpowiednich działach.
Wyglądu nie oceniam z grzeczności, bo każdy ma prawo do własnego gustu.
Pozdrawiam.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: tut » 6 lipca 14, 10:15

W takim razie co procz grzalki jest nie tak? W czym pomoga codzienne wymiany wody?

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Baster » 6 lipca 14, 10:51

Masz niedojrzałe akwarium, inaczej mówiąc nie zamkną się cykl azotowy. Trzymanie ryb w takim akwarium może się skończyć dla nich chorobami, a nawet śmiercią. Jedyne co możesz w tej chwili zrobić to albo oddać rybę i poczekać aż akwarium dojrzeje i tu by się przydały testy do badania No2 i No3, albo jeśli nie chcesz oddawać ryby to należy robić właśnie częste podmiany wody aby zbijać szkodliwe dla ryb związki azotowe w akwarium.

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: tut » 12 lipca 14, 17:11

Dokupiłam do akwarium trawę, ale wydaje mi się, że jest z nią coś nie tak. Kupiłam nawóz w kropelkach, wodę podmieniam regularnie, ale do sedna. W planach mam dokupienie jeszcze jakichś roślinek i zastanawiam się czy będą rosły ładnie skoro mam na dnie żwirek i problemy nawet z trawą, a wydaje mi się, że trawa nie jest wymagająca? Doświetlam mniej więcej od godz.7 do 20, a ponadto do akwarium dochodzi światło z okna. Zastanawiam się czy nie powinnam na dno dać pierw warstwy ziemi ogrodowej? Tylko jak to teraz zrobić jak pływa rybka, woda jest, że tak powiem "ustana" i trawa jest zagrzebana w żwirek?
Co myślicie na ten temat? Dobrze kombinuję, czy raczej bym przekombinowała?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grafolog
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 13, 18:47

Re: [20] Małe akwarium

Postautor: Grafolog » 13 lipca 14, 09:37

Ogólnie możesz powkładać kulki gliniano torfowe pod korzeń , jest to małe akwarium ja bym zlał wode w bańki , garnki ,życie wyłowił

Zrobił mała warstwę czarnej ziemi wymienił żwirek na coś drobniejszego lub piasek i porządnie to zasypał ,twój zmniejsza optycznie akwarium bo jest duży .dokupił roślin żeby nie było zaraz jakiegoś ataku glonów i tyle kilka godzin roboty i masz porządne akwarium ;-)

Do Bojka ewentualnie bym otoski dołożył i tyle ,to charakterne osobniki inne ryby mogą ci zabić w tak małym akwarium, nie wspominając już jak wyżej że to za małe akwarium na większa ilość ryb .

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości