[160L] Ogolne LT

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 29 grudnia 13, 11:29

cruth pisze:a jak bocje bez podmian wody sobie radzą?


Na tyle na ile moge to ocenic to nic im to nie przeszkadza. Nie plywaja w syfie, parametry wody sa dobre, takze mysle ze jest wszystko ok z nimi :)
Obrazek

Kabzik
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 09, 18:32
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Kabzik » 29 grudnia 13, 13:01

Akwarium ładnie się zapowiada :)

Osobiście troszkę pogrupował bym rośliny w większe kępki tego samego gatunku, lepiej teraz niż później jak się porządnie ukorzenią i będzie problem z wyjęciem z ziemi.
240 L - Kabzik

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 30 grudnia 13, 09:42

Kabzik pisze:Akwarium ładnie się zapowiada :)

Osobiście troszkę pogrupował bym rośliny w większe kępki tego samego gatunku, lepiej teraz niż później jak się porządnie ukorzenią i będzie problem z wyjęciem z ziemi.


Dzieki ,

Powiem szczerze ze nawet nie myslalem o grupowaniu roslin wedle gatunkow, jak sadzilem robilem to raczej na zasadzie konrastu, cos zielonego, cos czerwonego itd. Chcialem zachowac przy tym symetrie jakas ale po wywaleniu kilku krzaczkow dodaniu paru wszystko sie troche rozjechalo. Twoja rade rozwazam teraz bardzo powaznie, wydaje mi sie ze ma to sens i wygladaloby fajnie. Boje sie troche co sie stanie przy wyjmowaniu roslin maja juz 2 czy 3 msc wiec sie ukorzenily na 100%. Grzebanie w podlozu ponoc nie jest wskazane. Sam nie wiem...
Obrazek

Maciek1986
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 16 grudnia 13, 12:47
Lokalizacja: Krosno

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Maciek1986 » 30 grudnia 13, 12:12

Widać że roślinki mają sie bardzo dobrze.Też osobiscie bym je pogrupował wg gatunków bo jest chaos no chyba że takie było zamierzenie.
Piękne te bocje pręgowane.

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 30 grudnia 13, 14:14

Też osobiscie bym je pogrupował wg gatunków bo jest chaos no chyba że takie było zamierzenie.


Tez sklaniam sie ku tej opcji, ale boje sie czy nie zrobi sie taki burdel przy wyjmowaniu, ze koniec koncow wyjdzie gorzej niz jest. Jak mowi przyslowie lepsze jest wrogiem dobrego, czy jakos tak ;)

Co do chaosu to nie byl zamierzony, jednak chcialem uniknac czegos co wyglada sztucznie, a roslinki w naturze chyba nie rosna jak na grzadkach w kepce jeden gatunek obok drugiego. Chodzilo mi o to zeby zbiornik wygladal naturalnie, przy czym mialem zero doswiadczenia z roslinami wodnymi i akwarium, nie znalem wymagan etc. Dobieralem je, tak jak wspomnialem, na zasadzie kontrastu i probowalem jakas tam symetrie zachowac.
Teraz widze ze takie grupowanie ma jednak sens. Caly czas zastanawialo mnie co powoduje ze niektore baniaki wygladaja tak ladnie i teraz kiedy kolega Kabzik zwrocil na to moja uwage widze ze poza doborem samych gatunkow sa tak wlasnie pogrupowane. Bije sie z myslami czy probowac je przesadzac.

Piękne te bocje pręgowane.


To prawda, sa rzeczywiscie ladne, chcialem je zlapac jak w piasku sie czyszcza ale aparat za slaby zeby to zlapac. Mysle nad wpuszczeniem im xx swiderkow tak zeby sie swidry byly w stanie rozmnozyc, ponoc pozyteczny slimak, a bocje chyba beda w stanie kontrolowac populacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Kabzik
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 09, 18:32
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Kabzik » 30 grudnia 13, 19:47

Najważniejsze żeby tobie się podobało ;)
Śmiało możesz cacombe przesadzić, ona nie ma dużych korzeni, na lewą stronę. Reszte zamiast wywalić podczas przycinki dosadzaj robiąc kępki.
240 L - Kabzik

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 31 grudnia 13, 08:19

Mi sie podoba, ale zawsze moze podobac sie bardziej ;)

Cabomby to ja chce wywalic permanentnie, jakos mi nie leza. Z przesadzaniem chodzilo mi bardziej o czerwone roslinki. One rosna powoli przez te 2 msc urosly o moze 10cm takze jakbym mial sie bawic w ciecie i rozsadzanie to troche by to potrwalo. chce wszystkie Alternanthera Reinecki dac na lewo na 2gi plan, 3ci zostanie jak jest. Echinodorus Ozelot Red przenosze na prawo tak jak i wszystkie Ludwigie Repens na 2gi plan na 3cim dosadze jeszcze Hygrophila Corymbosa Thailand, bardzo ladnie rosnie, ma ladny kolor. Po lewej na 1szym planie zostana Limnophila sessiliflory ktore troche rozsadze. Nie wiem natomiast co zrobic z 1szym planem po prawej. Chcialbym aby ten kawalek korzenia ktory porasta ,duzy heniek chyba, byl widoczny, wiec nic wysokiego. Trawnik musze z tego miejsca wywalic, rosnie ale bardzo bardzo slabo. Any ideas co mogloby sie tam znalezc i rosloby przy swietle 0,4w/l ?
Obrazek

Kabzik
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 16 stycznia 09, 18:32
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Kabzik » 31 grudnia 13, 08:25

Z trawnikiem nie poszalejesz, masz za mało światła jak to w lt. Moze jakies mchy ale o tym nie mam wiekszego pojecia bo nie chodowałem.
Czekamy nanowe zdjecia po zmianie aranżacji :)
240 L - Kabzik

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 31 grudnia 13, 08:44

Co do trawnika to doswiadczenie mowi, ze sie nie uda, chodzilo mi raczej o cos a'la trawnik :)
Mech przy tym swietle slabo wyglada, mam troche javajskiego, rosnie bez problemu ale kolor ma ciemnozielony, przy mocniejszym swietle nabiera dopiero ladnej zieleni. Zobaczymy moze jakis pomysl jeszcze wpadnie mi do glowy. Tak czy siak dzieki za zmotywowanie do dzialan aranzacyjnych.
Obrazek

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 1 października 14, 10:49

Witam szanowne grono po przerwie,

Choc mnie nie bylo przez jakis czas na forum, akwarium nadal dziala i ma sie chyba dobrze. Przeszlo troche zmian w aranzacji.
Pozbylem sie wiekszosci roslin czerwonych, przy moim oswietleniu, rosly slabo i dopadal je notorycznie jakis glon. Postanowilem zaryzykowac i w wakacje przywiozlem ze swojego stawu kilka roslin, przyjely sie bez problemu obsada tez zniosla to jak dotad bez strat.
Z wiekszych problemow to dopadlo mnie DOC, podmienilem okolo 60% wody i wyczyscilem kubel co chyba pomoglo. Wode podmienilem na czyste RO,nie mialem jak tego mieszac. Po tym zabiegu pH spadlo mi do ok 7, rybki na szczescie przezyly ten manewr.
Tyle tytulem przydlugiego wstepu teraz troche fotek jak to obecnie wyglada.


Obrazek

Obrazek

Kosiarki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bocje
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brzanki
Obrazek

Obrazek


Glonka nie udalo mi sie jeszcze utrafic, nie bardzo w dzien chce sie ruszac z groty ;)
Ostatnio zmieniony 3 października 14, 18:22 przez Lars_Bergson, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

bartus301
Ryba
Ryba
Posty: 189
Rejestracja: 16 marca 14, 21:04
Lokalizacja: tuchola

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: bartus301 » 1 października 14, 18:02

kolego super akwarium.brawo.

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 1 października 14, 20:54

Dziekuje bardzo, zawsze milo cos dobrego uslyszec/przeczytac , jednak niewiele chyba w tym mojej zaslugi. Ot po prostu jakos specjalnie przy tym nie gmeram i samo ladnie wszystko dziala.
Zmiana aranzu troche dala, wczesniej korzen dzielil zbiornik jakby na 2 czesci, teraz jest wiecej miejsca do plywania dla brzanek, a i kosiarki wydaja sie byc mocno zadowolone z tych zmian.

Mysle tez nad zmianami w obsadzie chcialbym wymieszac brzanki mszyste, ktore mam, z sumatrami, tylko nie wiem czy stworza wtedy jedno stado czy dwa. Mam okazje oddac bratu czesc brzanek i uparl sie tez na bocje. Wiec w akwa zostaloby
10 brzanek
mysle ze ze 3 bocje
4 kosiarki
1 pleco

edit:
Zmierzylem tez dzis parametry wody

pH: 6.4
KH: 6 dH
GH: 5 dH
NO2: 0 ppm
NO3: 0 ppm
Obrazek

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 3 października 14, 18:32

Mam tez mniejszych mieszkancow ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie walcze z nimi specjalnie gdyz w ryzach trzyma je ten kolega i jego znajomi, tu przy posilku.

Obrazek
Obrazek

Lars_Bergson
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 31 października 13, 10:43
Lokalizacja: W-wa

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: Lars_Bergson » 6 października 14, 20:39

W niedziele do baniaka po aklimatyzacji, zawitali nowi mieszkancy, mila grupka 10 brzanek sumatrzanskich.
Myslalem ze moje brzanki niewiele podrosly, po wpuszczeniu maluchow zmienilem zdanie, sa 3x mniejsze. Mimo to wsrod nich juz pojawil sie chojrak probujacy zdominowac starych mieszkancow, musze powiedzec ze dosc skutecznie mu sie to o dziwo udaje.
Zamontowalem tez zarowke LED w pokrywie, taka, wymyslilem sobie, nie wiem czy slusznie, ze zasymuluje tym poranki i wieczory. Wlacza sie 1h przed glownym i gasnie 1h po.
Przy wlaczonym tylko porannym wyglada to tak

Obrazek

Obrazek


a teraz maluchy :)

Obrazek

chojrak
Obrazek


Obrazek
Obrazek

northerka
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 27 sierpnia 14, 16:56

Re: [160L] Ogolne LT

Postautor: northerka » 6 października 14, 21:07

Piękne to akwarium i ma klimacik :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości