[54] - dzień nie po dniu :)

mikie
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 13, 21:56

[54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: mikie » 5 lutego 13, 13:17

Witam,

Po poradach odnośnie obsady w innym wątku- tu będę wrzucał fotki swojego pierwszego baniaka.

Wymiary 60x30x30
oświetlenie T8 14W
filtr - tetra tec EX400


dzień 1

Obrazek

dzień 6

Obrazek


Dzień 11 - teraz

Obrazek


Wczoraj też zrobiłem pierwsze testy wody, oto co mi wyszło:

-pH 7
-gH 11
-kH 3
-NO2 - 0


Planowana obsada:

5-6 Otosków

8-9 Razbor Klinowych

Planowane jeszcze dosadzanie roślin - nie spieszę się ze wszystkim :) Dodatkowo podaje potas i jeszcze jeden środek dla roślin (nie pamiętam teraz nazwy).

Będę dodawał zdjęcia co kilka dni. Wszelkie rady i uwagi mile widziane.
Ostatnio zmieniony 5 lutego 13, 18:37 przez mikie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: Hunter » 5 lutego 13, 13:48

mikie pisze:Po poradach odnośnie obsady w innym wątku- tu będę wrzucał fotki swojego pierwszego baniaka.

mikie pisze:5-6 Otosków
8-9 Razbor Klinowych

Całkiem co innego ustaliłeś w dziale obsady.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

mikie
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 13, 21:56

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: mikie » 5 lutego 13, 13:59

no pierwotnie byly neony, ale z tego co poczytalem, razbory beda tez w porzadku, a bardziej nam sie podobaja - niemniej rady byly cenne :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: Hunter » 5 lutego 13, 14:18

mikie pisze:no pierwotnie byly neony, ale z tego co poczytalem, razbory beda tez w porzadku,

Nie, nie będą. Nie ten biotop. Swoją drogą po co zakładałeś temat w dziale obsady, jak i tak robisz po swojemu? :]
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

mikie
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 13, 21:56

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: mikie » 5 lutego 13, 14:24

Otoski zostają przecież, a razbory mają zbliżone wymagania z nimi

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32868

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32902

Dlaczego nie będą?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: Hunter » 5 lutego 13, 15:22

No ja już wytłumaczyłem dlaczego. Rób jak uważasz, Twoje akwarium.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

mikie
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 13, 21:56

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: mikie » 5 lutego 13, 15:42

Chciałbym wiedzieć po prostu, czy inny biotop jest przeciwwskazaniem, skoro wymagania ryb są zbliżone?

Awatar użytkownika
aqua_line
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 20 lutego 09, 13:22

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: aqua_line » 5 lutego 13, 16:59

moderator sie poprostu obraził że jego rad nie posłuchałeś ;) też nie widze nic złego w zmianie gatunku - akwarium ogólne a nie biotopowe...kolega i tak chyba nie będzie używał wody ro do zapewnenia odpowiednich warunków dla biotopu "amazońskiego"
Ostatnio zmieniony 6 lutego 13, 16:05 przez aqua_line, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: Hunter » 5 lutego 13, 17:22

aqua_line pisze:kolega i tak chyba nie będzie używał wody ro do zapewnenia odpowiednich warunków dla biotypu "amazońskiego"

Do tego celu wymagana jest woda RO? Mam Ci wstawić linki osoby z tego forum, która ma akwarium BW bez filtra RO, czy sam znajdziesz? Wiesz... ja od dłuższego czasu planuje zakończyć żywioł mojego obecnego LT i stworzyć sobie fajne CW i nie mam zamiaru kupować filtra RO, bo zwyczajnie w moim przypadku nie ma to sensu ;] Autor też ma fajne możliwości.

aqua_line pisze:też nie widze nic złego w zmianie gatunku - akwarium ogólne a nie biotypowe.

Ogólna może być zupka rybia, nie akwarium ;)

aqua_line pisze:moderator sie poprostu obraził że jego rad nie posłuchałeś

Już bym nie miał co robić jak tylko się obrażać wiesz... :mrgreen: Jasno napisałem swoje zdanie na ten temat i jasno zaznaczyłem, że to jest akwarium mikie i niech sobie robi co chce. Tylko nadal nie rozumiem, po co zakładać temat, po co pytać, jak i tak robi się po swojemu, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem ;]

mikie pisze:Chciałbym wiedzieć po prostu, czy inny biotop jest przeciwwskazaniem, skoro wymagania ryb są zbliżone?

Jak kolega dojrzeje do akwarystyki to zrozumie. Na to trzeba czasu i chęci. To akwarium w ogóle nie ma nic wspólnego z biotopem, chociaż obsada mogła być w miarę poprawna. Rozwiać swoje wątpliwości możesz szperając w sieci, znajdziesz masę dyskusji na temat trzymania neonów Innesa wraz z razborami klinowymi, bo te dwie ryby faktycznie maja podobne wymagania. To samo tyczy się otosków i klinowych. Poczytasz zrozumiesz. Natkniesz się na argumentum za i przeciw. Moje stanowisko znasz. Nic tu po mnie. Nie licz na jakieś super noty i pochwały, chyba, że wraz z zdobywaniem nowej wiedzy, będziesz ją wdrążał w życie. Powodzenia życzę i wybacz, jeśli moje słaba brzmią za ostro ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
aqua_line
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 20 lutego 09, 13:22

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: aqua_line » 5 lutego 13, 20:30

Według mnie BW biotopowe to raczej z "RO". Woda miękka i zakwaszona. Ryb z tanganiki raczej bym nie trzymał w wodzie z RO tylko przepuszczonej przez prefiltry (woda twarda - kranówka made PL). Głównie chodziło mi o "rybki" które rozmnażają się w wodzie "RO" i nie są to powiedzmy pielęgniczki kakadu itp itd tylko bardziej wymagające gatunki - dla mnie dobre warunki ("biotopowe") to takie w których "rybki" bez problemu się rozmnażają (w "kranówce "A. baenschi nie podchodziły u mnie w akwa do darła - wystarczyła zmiana wody na RO, tak samo w przypadku neona Innesa)

P.S. Są to jedynie moje spostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony 6 lutego 13, 18:54 przez aqua_line, łącznie zmieniany 4 razy.

mikie
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 13, 21:56

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: mikie » 6 lutego 13, 01:10

Hunter pisze:Jak kolega dojrzeje do akwarystyki to zrozumie. Na to trzeba czasu i chęci. To akwarium w ogóle nie ma nic wspólnego z biotopem, chociaż obsada mogła być w miarę poprawna. Rozwiać swoje wątpliwości możesz szperając w sieci, znajdziesz masę dyskusji na temat trzymania neonów Innesa wraz z razborami klinowymi, bo te dwie ryby faktycznie maja podobne wymagania. To samo tyczy się otosków i klinowych. Poczytasz zrozumiesz. Natkniesz się na argumentum za i przeciw. Moje stanowisko znasz.


No wlasnie probuje sie dowiedziec, ale jakos nie moge, szukalem w sieci i nigdzie nie znalazlem przeciwskazan, zeby trzymac otoski z razborami. Wiec chetnie wyslucham argumentow, ktore rozwieja watpliwosci, poza tym, ze nie, bo inny biotop. Jestem poczatkujacy, wiec czy Twoj argument, to tylko kwestia Twojego gustu, czy konkretnych przeciwskazan, jesli tak to jakich?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: Hunter » 6 lutego 13, 08:51

Tak samo jak w zoo nie trzymamy w klatce niedźwiedzia brunatnego z niedźwiedziem polarnym, tak samo nie łączymy razbor z otosami. Zwyczajnie jest to nienaturalne. Dostatecznie jasno wytłumaczyłem? ;) Jeśli przykład Ci się nie podoba, to znajdź sobie inny. Już pisałem. W google sporo takich dyskusji. Nie będę Cię przekonywał, nie będą toczył dyskusji. Moje zdanie znasz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
aqua_line
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 20 lutego 09, 13:22

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: aqua_line » 6 lutego 13, 11:24

Nie chce się czepiać, ale nie powinieneś pisać takich rzeczy nie stosując się samemu do nich.
Krewetka Red Cherry - Chiny, Wietnam; Gupik Endlera - Ameryka (twoje 45L Hunter)...hmmm czyżby w zoo się ktoś pomylił ;P
Ostatnio zmieniony 6 lutego 13, 16:42 przez aqua_line, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: adam5454 » 6 lutego 13, 14:16

aqua_line pisze:Według mnie BW biotypowe to raczej z "RO"

Napisz w końcu to poprawnie... pisze się biotopowe.
Ja nie mam wody z RO a mam BW o parametrach pH 5,5 i twardości po 2. Jak to wytłumaczysz ?

Awatar użytkownika
aqua_line
Narybek
Narybek
Posty: 95
Rejestracja: 20 lutego 09, 13:22

Re: [54] - dzień nie po dniu :)

Postautor: aqua_line » 6 lutego 13, 16:04

przepraszam za ortografie ;) już poprawiam...musisz mieć dobrą kranówkę ;) pH raczej czymś zbijasz - torf, CO2....bo wątpię żeby gdziekolwiek w PL woda miała w kranie takie pH.

Edit:
Widzę że stosujesz CO2 i masz szyszki olchy (więc wiadomo skąd pH)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości