[20l] Let's SHRIMP

Awatar użytkownika
Kozub
Ryba
Ryba
Posty: 207
Rejestracja: 7 lutego 12, 12:30
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: [20l] Let's SHRIMP

Postautor: Kozub » 15 sierpnia 12, 18:44

Filtr wymień najlepiej na kaskadę. Polecam FZN-1 niezawodny i całkiem cichy. U mnie pracuje na max obrotach i jest całkiem przyzwoicie czysta woda
Po drugie jak masz jako podłoże substrat to najlepiej do nalewania wody użyć dłuuuugi wężyk od napowietrzacza, w ten sposób unikniesz syfu w wodzie i nie uszkodzisz granulatu.
Po trzecie wybij sobie ryby z głowy w tym akwarium, co najwyżej klika krewetek RC lub CR.
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: [20l] Let's SHRIMP

Postautor: addemczuk » 15 sierpnia 12, 19:11

Przecież już mówiłem coś na temat kaskady, następne wydatki, na razie nie mam zamiaru nic zmieniać
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [20l] Let's SHRIMP

Postautor: kuba!!! » 16 sierpnia 12, 10:48

witam
addemczuk,
filtr z zestawu wystarczy dla samych krewetek i nie widzę konieczności zmieniania go na kaskade (trzeba by było jeszcze ciąć szybę nakrywowa.
co do wystroju to dał bym jakieś korzenie z mchem i odpuścił sobie "małego heńka" bo i tak pewnie szału tam nie zrobi (za mała ilość światła)
co do obsady to tylko krewetki, zacznij od red cherry, a jak nabierzesz doświadczenia to zamień je na red cristal.
na początek podmieniaj wodę dwa razy w tygodniu, bo przy takich substratach szybko parametry sie zmieniają.

pozdrawiam
Obrazek

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: [20l] Let's SHRIMP

Postautor: addemczuk » 16 sierpnia 12, 11:49

Dzięki. Do crystalek się już długo zabieram ze starym akwa
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [20l] Let's SHRIMP

Postautor: OKO » 16 sierpnia 12, 14:37

kuba!!! pisze:odpuścił sobie "małego heńka" bo i tak pewnie szału tam nie zrobi

U mnie dobrze rośnie mały heniek przy tym świetle i bez CO2. 11W na 19l jest wystarczające.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości