[128l] Relacja z zakładania

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: addemczuk » 15 sierpnia 12, 14:50

adam5454 pisze:
addemczuk pisze:Krewetek tam już na pewno nie ma...

A niby czemu ?
Poziom azotanów,azotu, miedzi
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 17 sierpnia 12, 11:31

addemczuk pisze:Poziom azotanów,azotu, miedzi

Jednak tak jak napisałem krewetka jest i rośnie ;-) A poziom azotanów jak pisałem nie był wysoki choć to było jakiś czas temu. W tym tygodniu idę zrobić testy ponownie bo zbliża się termin zarybiania ;) Ale pojawił mi się nicień w akwa a to ponoć oznaka dojrzałego zbiornika.
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Hunter » 17 sierpnia 12, 11:53

Spicy99 pisze:Ale pojawił mi się nicień w akwa a to ponoć oznaka dojrzałego zbiornika.

Oznaka dojrzałego zbiornika to NH3/4 i NO2 niewykrywalne przy pełnej obsadzie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 17 sierpnia 12, 17:34

Hunter pisze:
Spicy99 pisze:Ale pojawił mi się nicień w akwa a to ponoć oznaka dojrzałego zbiornika.

Oznaka dojrzałego zbiornika to NH3/4 i NO2 niewykrywalne przy pełnej obsadzie.

No to jest oczywiste ;-)
dołączył mieczyk który ma przetrzeć szlaki reszcie właściwej obsady i wyeliminować nicienia którego zauważyłem trzy dni temu. Musiał się dostać wraz z roślinami. Ale do tej pory widziałem tylko jednego. :) Nie wiem czy to prawda ale ponoć obecność nicienia świadczy o dojrzałym zbiorniku. W tym tygodniu dla pewności zrobie test na NO2. Mieczyk śmiga żwawo - więc myślę że parametry nie są tragiczne.
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 18 sierpnia 12, 15:55

Czy taki kamień się nadaje do akwa?
ObrazekObrazek
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Hunter » 18 sierpnia 12, 16:57

Polej octem. Jeśli syczy, albo się pieni to nie nadaje się.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

nazer
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 7 września 08, 09:01
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: nazer » 19 sierpnia 12, 06:39

Nawet jeśli te kamienie się nadają to są paskudne jak noc w Transylwanii, kup już lepiej czarną lawę, jest po ok 6 zł na allegro, a o niebo lepiej będzie się prezentować. Poza tym nie widzę w tym akwarium wzrostu roślin przy oświetleniu 2x24W. Raczej będzie to wegetacja z tendencją do marnienia.
Pozdrawiam N.

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 24 sierpnia 12, 19:32

Kamień po umieszczeniu go na próbę w akwa został przeze mnie odrzucony. Okazało się że kompletnie nie pasuje do aranżu poza tym jest strasznie jasny i za bardzo rzuca się w oczy. Na jego miejsce trafił kamień który miałem 10 lat temu w starym zbiorniczku. ;) Pasuje jak ulał.

Co do roślin to jak najbardziej rosną. Jedne lepiej, drugie gorzej ale rosną. Jedynie aromatica została wyrzucona bo nie dała rady zgodnie z przypuszczeniami.

Wczoraj dosadziłem:

rotalę rotundifolię
moczarkę argentyńską
moczarkę kanadyjską
lotosa czerwonego
limnobium
hediotis sazmanii
blyxę japonicę (wątpie czy sobie poradzi)

W poniedziałek dojdzie jeszcze heteranthera zosterifolia.

Wtedy też planuję wrzucić pierwsze zdjęcia ogólne zbiornika.
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 27 sierpnia 12, 23:07

Doszło kilka nowych gatunków rośliny :-) Chociaż nie popisałem się z sadzeniem :-D

Zaczyna to jako tako wyglądać chociaż wciąż jeszcze nieco pracy zostało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mieczyka nie widać - chrapał już pod korzeniem. ;)

Kilka dni temu zwiększyłem cotygodniową dawkę K2SO4. Większej liczbie roślin wyraźnie zaczęło brakować potasu. Teraz jest już lepiej.

Pare dni temu wykonałem wreszcie test na NO2. Wynik - 0 :)

edit:
Dziś zacząłem podawać KH2PO4 ze względu na widoczny niedobór u zosterifolii. Fosforu wg testów nie mam praktycznie wcale a NO3 Wynosi ledwie 5.

Czekam n uwagi i opinie :mrgreen:
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 29 sierpnia 12, 18:08

Mam pewien dylemat. Otórz ryby dostanę od razu wszystkie. Ok 25 sztuk (neony, razbory i hokeje) I nie mam innego wyjścia jak tylko wpuścić wszystkie na raz. Czy nie ryzykuję pewną destabilizacją zbiornika mimo że jest już dojrzały? Na razie NO3 to tylko 5. Filtr pod względem biologiczny też jest dość wydajny.

Czy może po prostu za bardzo się z tym cackam?
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Hunter » 29 sierpnia 12, 18:45

Spicy99 pisze:Czy nie ryzykuję pewną destabilizacją zbiornika mimo że jest już dojrzały?

Zależy jak dojrzewanie przebiegało. Jeśli startowałeś akwarium na obsadę, którą podałeś to powinno być ok. Jeśli startowałeś na obsadę mniejszą, albo startowałeś na "czuja" to różnie to moze być :]

Spicy99 pisze:neony, razbory i hokeje

Beznadziejna obsada. Azja połączona z Ameryką, a do tego 3 gatunki ławicowe :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Linda
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 752
Rejestracja: 19 maja 11, 18:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Hamburg

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Linda » 29 sierpnia 12, 20:12

Filtrację masz bardzo dobrą, akwa widzę że funkcjonuje już miesiąc, więc myślę że powinno być dobrze, ale fakt faktem obsadę ciulowo dobrałeś. Zdecyduj się na jeden gatunek ławicowy, do tego coś na dno i parka jakiś kompletnie innych ryb.

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 29 sierpnia 12, 21:15

Zależy jak dojrzewanie przebiegało. Jeśli startowałeś akwarium na obsadę, którą podałeś to powinno być ok. Jeśli startowałeś na obsadę mniejszą, albo startowałeś na "czuja" to różnie to moze być :]

Kompletnie nie rozumiem co może znaczyć ,,startować na obsadę'' :?:

Co do obsady to nieistotne jest czy łączysz amerykę z azją czy inacze tylko od podobne wymagania ryb. A jak wiadomo razbory to jeden z gatunków najchętniej trzymanych z neonami.
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Hunter » 29 sierpnia 12, 21:44

Spicy99 pisze:Kompletnie nie rozumiem co może znaczyć ,,startować na obsadę''

To, że Twoja planowana obsada produkuje ileś zanieczyszczeń. Jeśli do akwarium wsypałeś szczyptę płatków, to niestety wytworzyło się za mało bakterii.

Spicy99 pisze:A jak wiadomo razbory to jeden z gatunków najchętniej trzymanych z neonami.

Nie wiem kto trzyma dwie ławice w małym akwarium, ale niech ci będzie... Tylko nie dawaj mi za przykład akwarium, w którym pływają dwie neonki i dwie razbory, bo to nie są ławiec, a osoba trzymająca te ryby w takich ilościach po prostu nie ma pojęcia o akwarystyce.
Spicy99 pisze:Co do obsady to nieistotne jest czy łączysz amerykę z azją czy inacze tylko od podobne wymagania ryb.

To bardzo istotne. :) Ryby te w naturze nie pływają w tych samych wodach, a więc obecność tych dwóch gatunków w jednym akwarium generuje sztuczne środowisko dla obu. A każda z książek o akwarystyce jaką miałem przyjemność przeczytać miała główną myśl przewodnią "należy spełnić możliwie naturalne warunki dla zwierząt".

Może powiedz jakie neony i jakie razbory chcesz razem trzymać? Nie wszystkie neony i nie wszystkie razbory pokrywają się prawidłowymi parametrami. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [128l] Relacja z zakładania

Postautor: Spicy99 » 29 sierpnia 12, 22:32

Hunter pisze:Jeśli do akwarium wsypałeś szczyptę płatków, to niestety wytworzyło się za mało bakterii.

Wszystko jest opisane w pierwszym poście. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeżeli nie planujesz ''kupodajnej'' obsady tzn. że nie trzeba się zbytnio przykładać do startu? Leciutki absurd :mrgreen:
Hunter pisze:Nie wiem kto trzyma dwie ławice w małym akwarium, ale niech ci będzie...

O ile 25 ryb to zbyt dużo jak na 128l. Chociaż rozumiem chyba co masz na myśli ;)
Hunter pisze:A każda z książek o akwarystyce jaką miałem przyjemność przeczytać miała główną myśl przewodnią "należy spełnić możliwie naturalne warunki dla zwierząt".

Masz rację. Powiedzmy akwarium środowiskowe/biotopowe. Ale są jeszcze np. towarzyskie ;-)
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości