[54l] River Tank

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [54l] River Tank

Postautor: Fatty » 16 lipca 12, 17:48

Jayix pisze:Nie po to kupiłem akwarium 54l żeby trzymać w nim 7 rybek!


to trzeba było brać setkę a nie się denerwować- zawsze większe pole do manewru ;)

Zamysł rzeczki mi się podoba, mam słabość do skalniaków i przylg w szczególności- ale dostosuj zamiary do możliwości, co by rybom nie zaszkodzić.


Jayix, nie trzymaj się takich przeliczników typu 1 cm= 1 l. Zauważ że wg niego mógłbyś w tym akwarium trzymać dwie pielęgnice pawiookie jedną 30 i drugą 24 cm... tylko musiałbyś je chyba nogami udeptać, żeby się zmieściły.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [54l] River Tank

Postautor: Dawid » 16 lipca 12, 19:29

Jayix pisze:Nie po to kupiłem akwarium 54l


Jasne 54L w profilu? 60x30x30 to 54L ale akwarium proste to na pewno nie jest 54L chyba że masz wysokość większą niż 30cm.

Poza tym na fotkach wywnioskowałem, że masz ze 3 cm żwirku to jest z 5kg około, +/- tyle samo kamieni i jak tam wlałeś 40L wody to będzie ok. :twisted:

Jayix pisze:naprawdę za dużo?


Tak i bez dyskusji!, resztę napisała Fatty.
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [54l] River Tank

Postautor: Killifish » 16 lipca 12, 21:21

Jayix mam zmienić zdanie o Tobie? :mrgreen:
Max 10 kardynałków. Takie wyliczenia 1cm/1l. to się nadają dla amatorów konserw rybnych a nie akwarystów. Słuchaj rad a zajdziesz daleko, chyba, że wolisz przekonać się boleśnie na własnej skórze i to kosztem ryb :zimno: , że Twoje wyliczenia są złe.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [54l] River Tank

Postautor: osama » 18 lipca 12, 12:21

Jayix pisze:1cm ryby to 1l...
Taka zasada nie istnieje.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

treehouse
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 5 maja 12, 16:39

Re: [54l] River Tank

Postautor: treehouse » 20 lipca 12, 23:18

Jayix pisze:...Nie po to kupiłem akwarium 54l żeby trzymać w nim 7 rybek!
1cm ryby to 1l...
[ciach...]
naprawdę za dużo?


Już miałam się wypowiedzieć nad urokliwością aranżu lub jej brakiem, ale przeczytałam tę wypowiedź i skoro masz tak egoistyczne podejście, to napiszę, ze jesteś bardzo brzydki...

Jayix
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 września 11, 19:37

Re: [54l] River Tank

Postautor: Jayix » 22 lipca 12, 10:47

Nie jestem nowicjuszem i nigdy tej metody nie stosowałem...
Przylgi i kardynałki sobie w drogę nie wchodzą...a że mam wystarczająco wydajny filtr(kubełek minikani) to na pewno zmieszczę w nim 13-14 kardynałków i 2-3 przylgi...

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: [54l] River Tank

Postautor: adam5454 » 22 lipca 12, 10:55

Czyli z twojej wypowiedzi wynika, ze jezeli masz akwa 100l i filtr do oczka 3000l to goge w takim akwa trzymac 2 karpie ?

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [54l] River Tank

Postautor: Fatty » 22 lipca 12, 11:23

Ja mam 100l i kardynałów 15ie .
Moim zdaniem max 10 jak na Twoje włości.
Are you sure, you want to exist?


Jayix
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 września 11, 19:37

Re: [54l] River Tank

Postautor: Jayix » 23 lipca 12, 15:00

Owszem....masz 15 kardynałków...ale oprócz nich masz drugie tyle innych ryb a ja chce mieć tylko kardynałki i kilka przylg....przy waszym rozumowaniu niedługo w 200l będzie można trzymać jednego bojownika-.-
Zastanówcie sie co piszecie....myślicie że tak trudno znaleść wasze akwaria na forach?
Chyba że ich wgl nie macie a swoje odpowiedzi na pytania poprzedzacie wizytą w google...

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [54l] River Tank

Postautor: Dawid » 23 lipca 12, 15:07

Jayix pisze:.ale oprócz nich masz drugie tyle innych ryb


No to niech ci Fatty napisze czego i ile ma. Ona ma dwa razy większe objętościowo akwarium.

Jayix pisze:Zastanówcie sie co piszecie....myślicie że tak trudno znaleść wasze akwaria na forach?


No to detektywie szukaj i przedstaw nam kto z nas wypowiadających się ma przerybienie w akwarium :twisted:

Jayix pisze:Chyba że ich wgl nie macie


:roll: Paseczek na d*pie jak za dawnych czasów po zakończeniu roku się należy :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [54l] River Tank

Postautor: Fatty » 23 lipca 12, 15:28

Jayix pisze:masz 15 kardynałków...ale oprócz nich masz drugie tyle innych ryb


"drugie tyle" innych ryb to 4 samiczki gupika z poprzedniej obsady.

Przylgę miałam jedną(w planach były jeszcze 3 ale na szczęście nie wypaliło)- padła w upały :(, stad moje wcześniejsze pytanie o możliwość ewentualnego chłodzenia akwarium.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [54l] River Tank

Postautor: kuba!!! » 23 lipca 12, 16:51

Witam
Jayix,
w tym przypadku nie jest problem w tym że będziesz miał 15 kardynałków, bo 15 kardynałków w 54L da radę. Problem jest polega na tym że w "river tank" stosuje się dość mocny strumień wody i te kardynałki nie będą korzystały z 1/3 zbiornika, bo tam ciąg wody bedzie dla nich zbyt duży.
druga sprawa to moim zdaniem "river tank" ma sens w akwarium które ma 100cm długości i z 40 szerokości (wysokość bez znaczenie) wtedy dajemy na połowie szerokości kamienie i rośliny które dają schronienie rybom przed prądem wody.
przykład
Obrazek
jak widzisz ryby maja tam sie gdzie schować u Ciebie mają kilka kamieni i po krótkim czasie z tych kardynałków zrobia się pstrągi potokowe ;-)
przylgi chinskie jak najbardziej dadzą radę w takich warunkach ale pamiętaj że one rosną do ponad 10cm a akwarium 60x30 szału nie robi

pozdrawiam
Obrazek

Jayix
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 września 11, 19:37

Re: [54l] River Tank

Postautor: Jayix » 23 lipca 12, 18:32

No!...już myślałem że nie doczekam sie kogoś ogarniętego.. :dzieki:
Kuba, rozumiem o co chodzi, strumień wody jednak nie jest na tyle mocny aby spychał ryby na jeden koniec akwarium(deszczownica własnej roboty, za dużo dziurek i...słaby prąd)
Akwarium o długości 100l to na razie(dla mnie) cel nieosiągalny....porozmyślam nad tym w następne wakacje:) Myślałem nad długością 90cm, szerokością 35 ponieważ na tyle puści mnie szafka(o wysokości nie myślę bo to ma w tym przypadku małe znaczenie)
Jak pisałem wcześniej to sa tylko plany na przyszły rok:)
Ps. ( z tego co zauważyłem prąd panuje tylko z przodu akwarium i blisko deszczownicy, tył jest spokojny(nie wiem dlaczego ale myślę że tak zostawię)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości