[160l] Małe mcharium

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 18:59

Bigos w obsadzie i wcześniej i teraz.
Aaaa, wy się aranżem podniecacie tak, no tak, przecież to ważniejsze.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: yorki111 » 5 sierpnia 12, 19:01

A cóż w obsadzie jest nie tak?
10 amandek, helenki czy krewetki WP?
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 19:07

Nic, przecież zgodna z wytycznymi bojownik.pl. Wpuść bojownika jeszcze i zamieszaj.
Nie zrozumie nikt tego, co jest nie tak, dla kogo wygląd zbiornika jest ważniejszy, niż warunki dla zwierząt i nigdy nie miał tych gatunków w akwariach środowiskowych.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Hunter » 5 sierpnia 12, 19:28

Miazga! :D Strasznie mnie się podoba ;)
yorki111 pisze:Doszedł nurzaniec - podobno go nie widać

Cosik tam widać, ale czy to nurzaniec? :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 19:38

Hunter wytyczne o biotopowości dotyczą tylko wybranych? :P
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: adam5454 » 5 sierpnia 12, 19:49

Mnie sie akwariu bardzo podona :)
Kil Wiekszosc ludzi podnieca sie wlasnie aranzem ;) przyjdzie ktos taki co sie nie zna do pokoju a ty masz akwa BW i ci powie ze brzydkie :mrgreen:

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 20:05

adam5454, po pierwsze, Killi, jeśli już. Po drugie i ważniejsze:
Nie po to robimy akwaria aby się tylko podobały ludowi, a po to, aby odwzorowywały warunki panujące w naturze, i nie ma to nic wspólnego z akwariami typu nature.
To właśnie różnica, którą się staram wpoić - akwarium ma być wycinkiem natury a nie tworem sztucznym jeśli chodzi o aranż czy obsadę. Jeśli ktoś mi powie, że brzydkie, to tłumaczę dlaczego takie i wtedy rozumie, że dobro gatunku, ważniejsze niż jego oko i moda na to, że akwarium ma być tylko dla naszego oka. Dojrzejesz, zrozumiesz.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: yorki111 » 5 sierpnia 12, 20:10

Wychodzi na to, że każdy hodujący bystrzyki amandy nie w baniaku biotopowym jest kimś
Killifish pisze:dla kogo wygląd zbiornika jest ważniejszy, niż warunki dla zwierząt
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Dawid » 5 sierpnia 12, 20:17

yorki111 akwarium jak każde twoje świetne :mrgreen: :ok:
Kilifish to co tu jeszcze spełniać? Tak jak i w moim wszystko rybkom wg mnie pasi i temperatura, ph i twardość wody. Coś w akwariach roślinnych musi pływać skoro parametry dobre a ktoś chce mieć holendra/ roślinne to niech sobie pływają krzywda im się nie dzieje bez przesady.
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 20:20

yorki111 miałeś i planujesz dalej bigos w zbiorniku. Inni się mogą podniecać aranżacją, ja piszę jak to widzę.
Wychodzi na to, że nie znasz różnicy między zbiornikiem biotopowym a środowiskowym, ale to nie dziwi, skoro nawet nie wiesz, jak się poprawnie pisze nazwę gatunkową swojej banerowej ryby.

Widać jak trudno przyjmujesz krytykę, jeśli już musisz manipulować zdaniami.

EDIT: Dawid i dotykamy właśnie różnicy między roślinniakami, w których stawiamy nacisk na wygląd zbiornika, a zbiornikami środowiskowymi, w których kładziemy nacisk na ryby i środowisko w jakich żyją. Do tego autor planuje mieszanie biotopów, co już czynił wcześniej w tym zbiorniku. Innym to pasuje, dla mnie, jest sprzeczne z ideą akwarystyki. Moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać.
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 12, 20:38 przez Killifish, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: yorki111 » 5 sierpnia 12, 20:29

Kolega ma ewidentny problem z bojownikowym forum. Nie wiem dlaczego i szczerze powiedziawszy mnie to nie interesuje.
Killifish pisze:Widać jak trudno przyjmujesz krytykę, jeśli już musisz manipulować zdaniami.

Manipulować? Taki jest ich czysty przekaz.

Killifish pisze:yorki111 miałeś i planujesz dalej bigos w zbiorniku.

Na PW próbuję się dowiedzieć o czym mówisz od dłuższego czasu i mi się to nie udaje, więc może tu się uda?
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 20:49

yorki111 to popatrz na obsadę jaką miałeś w tym zbiorniku, popatrz co planujesz tutaj i może wreszcie dostaniesz olśnienia o który zbiornik chodzi.
Problemem jest forum, na którym poleca się bzdurne obsady, każdy kto chce, to znajdzie, jakie fantastyczne pomysły tam padają.
Czysty przekaz jest taki, że ciężko się przyznać, że ten zbiornik nie ma nic wspólnego z naturą. Twój problem.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: yorki111 » 5 sierpnia 12, 20:57

Hmmm były tutaj altumy na podchowanie bo nie wpuszczę ryb mających 6-7cm wysokości do takich które mają ok. 20 bo nie wytrzymają konkurencji pokarmowej.
To raz, później były, a nie później jest taki stan jak teraz czyli amandy, kirysy, helenki i krewetki. Nic się nie zmieniło.
Planuję dodać bojownika. Tak. Jak najbardziej. Nie widzę w tym problemu.
Killifish pisze:Problemem jest forum, na którym poleca się bzdurne obsady, każdy kto chce, to znajdzie, jakie fantastyczne pomysły tam padają.

A dlaczego do mnie w takim razie pijesz? Ja je układam i proponuję? Nie. więc o co chodzi?
Zarejestruj się tam i napisz co o tym myślisz, a nie mi zawracasz gitarę.
Czysty przekaz jest taki, że ciężko się przyznać, że ten zbiornik nie ma nic wspólnego z naturą. Twój problem.

Zgadzam się i tego nie kryję. Ba! Nie uważam tego za problem tak jak Ty.
Akwarium ma mi się podobać i tyle. Tego też nie kryję.
Będę grzebał w nim, aż nie uznam że tak jest, a gdy to osiągnę znudzę się i zrobię coś nowego, sprzedam ryby i kupię nowe. Gdzie tu coś wspólnego z naturą? Zresztą czy ktoś pisał, że jest to akwarium odwzorowujące naturalny zbiornik wodny?
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 12, 21:08 przez yorki111, łącznie zmieniany 2 razy.
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Dawid » 5 sierpnia 12, 21:04

Killifish pisze:Dawid i dotykamy właśnie różnicy między roślinniakami, w których stawiamy nacisk na wygląd zbiornika, a zbiornikami środowiskowymi, w których kładziemy nacisk na ryby i środowisko w jakich żyją


Dla mnie akwarium ma być ozdobą i staram się dobrać ryby lepiej lub gorzej myślę, że moje ryby nie narzekają ;-)

W sumie to co my uzyskujemy w swoich akwariach to wg mnie jest bardzo, ale to bardzo dalekie od parametrów lub wyglądów miejsc, gdzie wszystkie ryby żyją w naturze bo sorry ale nasze akwaria nawet te <1000L są "szklanką" jeśliby porównać nasze akwaria a jeziora i rzeki w naturze. Także bez wielkiego przesadyzmu a nie będziemy robić OF za co przepraszam autora wątku i zamykam usta xd
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [160l] Małe mcharium

Postautor: Killifish » 5 sierpnia 12, 21:09

Zatem masz bigos nie akwarium i zdania nie zmieniam.
Ty także proponowałeś, teraz nie dziwi mnie, czemu masz taki bigos. Po co masz baner forum, z którym już nie chcesz być kojarzony?

Zatem jak możesz mieć odpowiednie warunki dla zwierząt, skoro to ma tylko wyglądać?

Bojownik będzie cudownie pasował, faktycznie, przecież ważne jest ludzkie ego a nie dobro zwierząt.

Po Twoim ostatnim poście nie widzę partnera do dyskusji o PW już nawet nie będę wspominał.
Życzę innym dalszych miłych doznań w oglądaniu tego czegoś, co nazwane jest "nature".
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości