[20]ok 20l

Los Chudos
Ryba
Ryba
Posty: 341
Rejestracja: 14 czerwca 11, 14:15

Re: [20]ok 20l

Postautor: Los Chudos » 28 grudnia 11, 23:43

A po co męczyć go w kubeczku??

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [20]ok 20l

Postautor: Hunter » 28 grudnia 11, 23:51

Racja... dla tej ryby to faktycznie trudny wybór gdzie woli bardziej się męczyć...

Zacznij odróżniać hobbystę od hodowcy. Hobbysta hoduje ryby dla własnej satysfakcji stwarzając im w miarę najlepsze warunki do życia, hodowca hoduje ryby dla kasy, często nie zważając na warunki w jakich ryby żyją. Przykładem są 100ml kubeczki z bojownikami.

Teraz zastanów się czy jesteś hodowcą czy hobbystą. Jeśli hodowcą, to co robisz na forum miłośników ryb? Jeśli hobbystą to po co szerzysz głupie herezje? Proszę Cię dla dobra tych ryb nie pomniejszaj umownej minimalnej objętości zbiornika w jakiej ta ryba dobrze się czuje... Dziś 20l, jutro 15l a za pół roku zejdziemy do 100ml kubeczka. Fajnie... Trzymaj tak dalej...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: [20]ok 20l

Postautor: D_J » 29 grudnia 11, 00:27

Zostawmy tego bojownika na razie w spokoju. Co do tej ryby zawszę pewnie będą podzielone zdania. Dopóki są te małe gupiki to wystarczą :P. Ja zadam swoje pytanie ponownie

D_J pisze:A ile musiałbym tych krewetek kupić?

I co wyszło mi akwarium LT czy raczej jakieś tam na ziemi ogrodowej?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [20]ok 20l

Postautor: polak.krk » 29 grudnia 11, 00:59

DJ LT czy na ziemi to zalezy jak bedziesz je prowadzil, jak na razie masz malo roslin, zeby miec LT.
Kup 5-10 rozmnoza sie.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [20]ok 20l

Postautor: osama » 29 grudnia 11, 09:36

Hunter pisze:dla tej ryby to faktycznie trudny wybór gdzie woli bardziej się męczyć...
Wolałbym się męczyć w swoim pokoju, niż w windzie. Ale i tak nie jestem za kupnem bojownika z kubeczka, ponieważ to nakręca handel tymi rybami w taki właśnie sposób. Widziałem wiele sklepów, w których każdy bojownik pływał z innymi rybami w osobnym akwarium, proponuję kupować właśnie od takich sprzedawców, nie od sadystów. Jeszcze lepszym wyjściem byłoby kupienie bojownika od hodowcy lub innego akwarysty-hobbybsty, w tym przypadku prawdopodobnie bojowniki pływały w nie najgorszych warunkach.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [20]ok 20l

Postautor: Michał.Waw » 29 grudnia 11, 16:25

My tu mówimy o jednym akwarium, ale zapominamy o tym że akwarystyką nie zajmujemy się tylko my, ale akwaria posiada także bardzo duże grono osób które nie ma zielonego pojęcia o dobru ryb, więc jeśli ty nie kupisz bojownika z kubka to nie znaczy że inny tego nie zrobi, bojowniki były i będą sprzedawane w kubeczkach my tego nie zmienimy. Mi też się to nie podoba, no ale trudno. D_J, jest na dobrej drodze żeby ryby bardzo dobrze się u niego czuły a nawet rozmnażały. Ja u siebie miałem już kilka bojowników a nawet rozmnożyłem dwie pary, z mojego doświadczenia wiem że jeżeli będziesz bojownika dobrze odżywiać, utrzymywać stałe parametry wody, dosadzisz roślin to dla bojownika będzie to wymarzone lokum. Więc trzymaj tak dalej i życzę ci powodzenia w hodowli ryb. ;-)
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [20]ok 20l

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 16:54

Pamietajcie, ze w kubkach to bojek ma przebyc droge z fermy,przez hurtownie,do sklepu,tam musi byc wyjety z kubka do boxow o odp. temp. Jesli tego nie robia to nalezy to wytykac, opisac sklep, zrobic zla reklame i zobaczycie co sie stanie.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [20]ok 20l

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 17:56

Killifish pisze:zrobic zla reklame i zobaczycie co sie stanie.

Nic się nie stanie. Przyjdą inni klienci. Na ścianach sklepu nie będę pisał sprayem jaki to sklep jest niedobry bo sprzedaje bojki w kubkach... Nic na to nie poradzimy. Jedynie co to możemy mówić znajomym, żeby takie sklepy omijali łukiem, ale i tak pojedyncza jednostka nie doprowadzi do bankructwa sklepu/do wymuszenia zmian :P

Killifish pisze: Jesli tego nie robia to nalezy to wytykac

Dlaczego tego nie robią? Bo nie mają stosownej wiedzy na ten temat. A pamiętasz jak mówiłeś mi, że na wiedzy sprzedawców można polegać? ;)

Killifish pisze:Pamietajcie, ze w kubkach to bojek ma przebyc droge z fermy,przez hurtownie,do sklepu,tam musi byc wyjety z kubka do boxow o odp. temp.

Jak podróżują w kubkach to jeszcze pół biedy... Kiedyś tutaj na forum była mowa o transportowaniu ryb bez wody, pomiędzy mokrymi gąbkami (czy coś takiego). Słyszałeś o czymś takim?
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 11, 19:37 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: [20]ok 20l

Postautor: D_J » 29 grudnia 11, 18:29

Dzisiaj zaszedłem do sklepu aquaelzoo. Przeglądałem akwaria i nagle zauważyłem bojowniki pływające w jednym z nich. Zdziwiłem się trochę. Spojrzałem w górę i patrzę, a tam gdzie zawszę były nie ma kubeczków z bojownikami. Zostały tylko ceny. No ale warunki w jakich pływały też nie były najlepsze. Każdy pewnie wie jakie małe są te zbiorniki. Pływało w nim pełno samic bojownika i dwa bojki. Większość ryb stała w miejscu lub podczas pływania dziwnie się przechylały ; /. Widziałem też "akwarium" z bojkiem, które miało może 0.5l wody.

Czy takie trudne jest danie bojownika do ryb, którym nie zagraża? Moim zdaniem nie.

Niestety nie mam tej żarówki. Na jutro powinna być.
Woda taka żółtawa pozostanie?
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [20]ok 20l

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 19:36

D_J pisze:Czy takie trudne jest danie bojownika do ryb, którym nie zagraża?

Mają to w nosie ;)
D_J pisze:Niestety nie mam tej żarówki. Na jutro powinna być.

Byłeś w typowo elektrycznych sklepach? Może poszukaj jakiegoś hurt-detalu. Dużo jest takich hurtowni no i zamawiają na sklep jak czegoś nie ma :]
D_J pisze:Woda taka żółtawa pozostanie?

Chyba barwi od ziemi. Jak już mówiłem, trochę gruby ten żwir... Za cienka warstwa grubego żwiru i pewnie każdy większy ruch wody wymywa ziemię... No albo zbiornik jest jeszcze nie dojrzały :] LT to to nie jest, mało roślin i silne światło. Podmieniaj normalnie co tydzień wodę.

Aha no i w typowych LT albo innych akwariach na ziemi woda często ma barwę żółtawą, no ale nie aż tak ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [20]ok 20l

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 20:48

Hunter zacytuj dokladnie gdzie tak mowilem o sprzedawcach?

Jesli bedziecie wymagac wszyscy to los tych ryb sie zmieni. Wystarczy opinia w sieci. Nie macie pojecia jak zrobiono porzadek we Wloszech,Stanach czy Francji. Tam nie ma problemu bojka w kubku,nikt nie sprzeda ryby jesli nie przepyta czy masz o niej pojecie i mozna bylo to zrobic? W tym dzikim kraju, kazdy boleje nad losem tych ryb i nikt nie powie zdania. To nie akwarystyka a zabawa w akwarystyke.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [20]ok 20l

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 20:56

Killifish pisze:Hunter zacytuj dokladnie gdzie tak mowilem o sprzedawcach?

No wiec zaczęło sie od tego:
Neonow nie polecam,zacznij od gupikow ale najpierw zdobadz wiedze-sklep,ksiazki,internet a potem zakladaj zbiornik.

to ten temat
potem polecaiało kilka tekstów w SB, nie pamiętasz już? Przecież Ty od wszystkich wymagasz, a co więcej wiedzy praktycznej nie teoretycznej! Ja pamiętam ;) Mam dobrą pamięć ;)

Sorry za OT. Więcej nie będzie, jak coś to zapraszam Cię na PW (chociaż pewnie i tak nie przyjmiesz zaproszenia :( )

Nie zwracaj sie do mnie bezpośrednio zwłaszcza nie na temat, bo przez Ciebie dostane jeszcze ostrzeżenie :P Prowokujesz mnie -.-
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [20]ok 20l

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 21:10

Jestes zalosny w swoich argumentach. To niby oznacza, ze na wiedzy sprzedawcow mozna polegac? :D Od sprzedawcow nalezy wymagac, tak jak i od Ciebie.
D_J wybacz, ale klamstwa mi tu siac nie bedzie. Zegnam
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: [20]ok 20l

Postautor: D_J » 29 grudnia 11, 21:19

No trudno najwyżej to nie będzie LT. Zrobię je może kiedyś indziej :ok:

Killifish, jesteś tu od paru dni i już takie zamieszanie. Zaczynam się powoli gubić w tym wszystkim. Sam już nie wiem co jest do mnie, a co nie xd

Więcej nie będzie, jak coś to zapraszam Cię na PW (chociaż pewnie i tak nie przyjmiesz zaproszenia )


Jeżeli to do mnie to przyjmę zaproszenie. Czemu miałbym tego nie zrobić :ok:
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [20]ok 20l

Postautor: polak.krk » 29 grudnia 11, 21:56

Zbyt malo jest powaznych hodowców bojownikow i powaznych sklepow/sieci itd. w Polsce zeby zrobic z tym porzadek. Da sie, ale to wymaga czasu, to tez przelicza sie na ceny a wiadomo jak z cenami w Polsce, musi byc taniej bo zarobki nie sa takie jak we Francji, USA itd, dlatego np. importy z SA nie trafiaja do Polski, do Polski trafiaja odpady,odrzuty - tanie ryby, ktore i tak dla wielu sa drogie i zwykli ludzie ich nie kupia.
EOT.
Co do koloru wody, swiatlo rozbija garbniki, ale pewnie zajmie to troche czasu.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości