[320] - Południe?

jbtrado
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 1 listopada 09, 15:04
Lokalizacja: Kraków

[320] - Południe?

Postautor: jbtrado » 28 sierpnia 10, 19:47

Witam

1. Wymiary: 120 x 60 x 50
2. Oświetlenie: 2 x T5 39 W 1 x T8 38 W = 116W
3. Filtracja: EHEIM 2228
4. Ogrzewanie Tertatec HT 300W
4. Obsada:
1 x bocja
ok 13 x neon innesa
4 x skalar
5 x gurami całujące
2 x mieczyk
4 x zbrojownik niebieski

Poniżej fotki, fatalnej jakości bo z kamerki ale coś widać

Obrazek

Obrazek

1. Obsada - Planuję pozbyć się wszystkich lub conajmniej 3 gurami, bocji i 1 walecznego skalara natomiast dokupić po 2 Pielęgniczki ramireza i kakadu.

2. Oświetlenie - W palnach było dokupienie T5 54 W ale nad tym się zastanawiam bo holendra nie chcę, a moje roślinki radzą sobie przy tym świetle - Co tydzień podcinanie, wyrywanie.

Zastanawiam się nad gruntowną przebudową jesienią akwarium, dlatego proszę o radę czy przebudowywać czy narazie jest ok.

Proszę o komentarze ogólne, obsady i oświetlenia.

Dzięki

Arkiz
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 26 sierpnia 10, 09:16

Re: [320] - Południe?

Postautor: Arkiz » 28 sierpnia 10, 19:52

Bardzo ładne akw. Naprawdę robi wrażenie. Mógłbyś tylko z tyłu fototapete dać ;-) Według mnie nie powinieneś usuwać rybek a wrecz dodac jeszcze z mieczyki. Oświetlenie. Jeżeli Twoje roślinki lubią te światło nie ma sensu zamieniać oświetlenia. Według mnie nie powinieneś przebudowywać bo jest oki :ok: To tak odemnie ;-)

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [320] - Południe?

Postautor: Michał.Waw » 28 sierpnia 10, 20:00

Na twoim miejscu zrobił bym typowe akwarium roślinne dla skalarków, korzeń obrócił bym tak by przypominał pień wystający z wody. Jednolity żwir i dużo roślin a szczególnie pływających bo Skalary lubią cień. Powodzenia i czekam na aktualizacje ;-)
Obrazek

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: [320] - Południe?

Postautor: Zielonooka » 28 sierpnia 10, 20:01

Podoba mi się zbiornik :) daj tylko tło, acha bocja jest rybą stadną więc raczej do oddania, chyba, że dokupisz jej koleżanki :)
jbtrado pisze:4 x zbrojownik niebieski

zbrojnik ;)

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: [320] - Południe?

Postautor: szosa » 28 sierpnia 10, 20:03

Wg. mnie powinieneś wyrzucić gurami, a dokupić bocjii, to są ryby stadne. rreszta jest OK. zgadzam sie z poprzednikiem, fajnie wyglądała by jakaś fototapeta, lub ciemne tło

jbtrado
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 1 listopada 09, 15:04
Lokalizacja: Kraków

Re: [320] - Południe?

Postautor: jbtrado » 28 sierpnia 10, 20:40

No bocji będę musiał się pozbyć... najczęściej ją widzę jak sprawdzam czy nie zdechła bo 95 % czasu spędza w korzeniu, miałem ich sporo ale są bardzo chorobliwe.

Co do gurami po pierwsze produkują multum "azotu", po drugie tylko one by mi pozostały z poza biotopu Ameryki południowej.

Nad typowym roślinnym się zastanawiałem ale musiałbym dokupić światła, CO2, przycinać... na tę chwilę muszę sobie odpuścić.

Pomysł z obróconym korzeniem mi się spodobał jeśli bym się zdecydował na przebudowę na pewno przymierzę.

Do fototapety od dawna się przymierzam, będzie prawdopodobnie czarny bristol.. trochę czasu tylko potrzebuję.

Dzięki za komentarze i czekam na więcej ;-)

Metallgen
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 10, 23:38

Re: [320] - Południe?

Postautor: Metallgen » 28 sierpnia 10, 22:40

ładne akwa. :roll:
Chociaż z tyłu mógłbyś dodać rośliny a na korzeń mech bo tak to wg mnie rzuca sie w oczy gołe... a jeśli nie roślinnie to jednak można coś dodać np jakieś ładne kamienie i zrobić z nich jaskinie itp.
a i o co Ci kaman ?
Co do gurami po pierwsze produkują multum "azotu"...
Mnie to sie podobają te gurami właśnie planuje kupić wiecej. A i pamietaj nie za dużo ryb. Jakbyś miał więcej roślin to coś innego :roll:
pozdro :ok:

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: [320] - Południe?

Postautor: szosa » 29 sierpnia 10, 07:34

jbtrado pisze:Co do gurami po pierwsze produkują multum "azotu", po drugie tylko one by mi pozostały z poza biotopu Ameryki południowej.

No to zrób biotob Ameryki Południowej
metallgen
chodzi mu chyba o to, że gurami nawożą akwa
Ostatnio zmieniony 5 września 10, 11:14 przez szosa, łącznie zmieniany 1 raz.

jbtrado
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 1 listopada 09, 15:04
Lokalizacja: Kraków

Re: [320] - Południe?

Postautor: jbtrado » 29 sierpnia 10, 10:03

No nawożą w sensie opróżniania się ;-). Jak je weźmie to potrafią narobić jak dwa duże skalary.

Docelowo pewnie będzie okolica Amazonii.

[ Dodano: 29 Sierpień 10, 11:11 ]
Metallgen pisze:ładne akwa. :roll:
Chociaż z tyłu mógłbyś dodać rośliny a na korzeń mech bo tak to wg mnie rzuca sie w oczy gołe... a jeśli nie roślinnie to jednak można coś dodać np jakieś ładne kamienie i zrobić z nich jaskinie itp.


Dzięki o takie porady mi chodzi.

Co do mchu próbowałem wcisnąć w dziury korzenia z nadzieją że się przytwierdzi, niesty w końcu wszystko fruwało. Przy większym remoncie w akwarium przytwierdzę jakoś mech do korzenia

Co z roślin proponujecie wstawić na tył akwarium. Chciałbym zakryć jakoś grzałkę i rurę pobierającą wodę w rogu z prawej strony.

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: [320] - Południe?

Postautor: szosa » 29 sierpnia 10, 14:50

jbtrado pisze:Co do mchu próbowałem wcisnąć w dziury korzenia z nadzieją że się przytwierdzi, niesty w końcu wszystko fruwało. Przy większym remoncie w akwarium przytwierdzę jakoś mech do korzenia

Co z roślin proponujecie wstawić na tył akwarium. Chciałbym zakryć jakoś grzałkę i rurę pobierającą wodę w rogu z prawej strony.


mech przywiązać porządnie żyłką, mocno mchu ma być mało nić nie powinno odstawać od korzenia, powinien być ,,rozpłaszczony", jak się rozrośnie żyłkę zdjąć.
odnośnie roślin - valisneria

Awatar użytkownika
marmurkowy
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 28 sierpnia 10, 10:27

Re: [320] - Południe?

Postautor: marmurkowy » 29 sierpnia 10, 21:01

Fajny korzeń :roll: Ja bym więcej roślin dokupił i na przedniej stronie podłoża cos posadził.
. .·´¯`·.. ><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.><((((º>¸.·´¯`·...¸><((((º>

aranżacja akwarium

jbtrado
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 1 listopada 09, 15:04
Lokalizacja: Kraków

Re: [320] - Południe?

Postautor: jbtrado » 31 sierpnia 10, 20:28

szosa pisze:mech przywiązać porządnie żyłką, mocno mchu ma być mało nić nie powinno odstawać od korzenia, powinien być ,,rozpłaszczony", jak się rozrośnie żyłkę zdjąć.
odnośnie roślin - valisneria


No właśnie muszę kupić żyłkę i mech. Gdzieś kiedyś czytałem że są specjalne siateczki do mocowania mchu nie stosował ktoś czasem?

valisneria - niebawem się pojawi, miałem jej mnóstwo ale jakieś 3 tyg temu wyrwałem pół wiaderka bo zaczął mi się trawnik z niej robić.

Awatar użytkownika
mikes11
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 30 sierpnia 10, 15:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [320] - Południe?

Postautor: mikes11 » 31 sierpnia 10, 20:51

super akwa daj tło i ''uporządkuj''ryby :grin:
KULOM MÓWIĘ STANOWCZE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości