[25L] Pierwsze akwa Pilara

PilarLca
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 30 stycznia 10, 21:44

[25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: PilarLca » 11 lutego 10, 20:27

Witam! Chciałbym zaprezentować swoje pierwsze akwarium 25L. Akwarium z szybą profilowaną o wymiarach 40x25x25.

Oświetlenie: żarówka energooszczędna Philips.

Filtr: wewnętrzny Cascade 300.

Obsada: 5xgupik(2xsamiec i 3xsamica), 5neon czerwony oraz glonojad złoty.

Nazw roślinek niestety nie znam, lecz takie doradził mi znajomy akwarysta.

Oto parę zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć lecz były robione przy sztucznym świetle. Jeśli będę miał czas to wstawię zdjęcia lepszej jakości. A i jeszcze jedno, bardzo proszę o wyrozumiałość, gdyż jak napisałem wyżej jest to moje pierwsze akwarium;p

/EDIT: temat zmieniony.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 10, 20:40 przez PilarLca, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Neshi
Ryba
Ryba
Posty: 165
Rejestracja: 8 października 09, 15:54
Lokalizacja: Śrem

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: Neshi » 11 lutego 10, 21:18

Pierwsze co się rzuca w oczy o ten glonojad, Twoje akwarium jest dla niego stanowczo za mało, lepiej kup otoski. Druga sprawa wyjmij te rośliny z koszyczków i dosadź trochę więcej tych roślin bo pusto, pusto. Trzecia sprawa to ten termometr schowaj go gdzieś na przedniej szybie szpeci akwarium. I ostatnia sprawa, jak będziesz robił zdjęcia to rób je jak będzie ciemno w pokoju bo światło się odbija

PilarLca
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 30 stycznia 10, 21:44

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: PilarLca » 11 lutego 10, 21:42

Rośliny są jeszcze w koszyczkach, ponieważ gdy je kupowałem Pan z zoologicznego powiedział, bym na razie ich nie wyciągał, bo nie wytworzyły jeszcze korzeni. Jeśli chodzi o zdjęcia to tak jak napisałem wyżej(dodam nowe, gdy będę miał chwilę czasu i natchnienia;p)

Awatar użytkownika
Neshi
Ryba
Ryba
Posty: 165
Rejestracja: 8 października 09, 15:54
Lokalizacja: Śrem

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: Neshi » 11 lutego 10, 21:57

Pan w zoologicznym jest tylko sprzedawcą....

[Przemo]
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 23 stycznia 10, 02:42
Lokalizacja: Kraków

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: [Przemo] » 12 lutego 10, 09:21

PilarLca, a co z oświetleniem? Takie jak jest jest fatalne, brzydki kolor oraz jest bardziej punktowe. Założyłbym tu świetlówkę z jakimś ładniejszym kolorem, efekt będzie dużo lepszy.
Roślinom też dużo brakuje do doskonałości, no ale może wypięknieją :)
Termometr przesuń gdzieś gdzie go nie będzie widać, najlepiej na boczną szybę po przeciwnej stronie co grzałka. To już nie te czasy, że trzeba było często monitorować temperaturę i wyłączać grzałkę ręcznie. Masz w niej chyba termostat?
Ostatnio zmieniony 26 lutego 10, 02:17 przez [Przemo], łącznie zmieniany 1 raz.

PilarLca
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 30 stycznia 10, 21:44

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: PilarLca » 12 lutego 10, 10:38

Przy ostatniej wymianie wody grzałka mi się stłukła;/ I teraz w ogóle nie ma grzałki. Lecz woda nagrzewa się do 26-28stopni...

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: [25L] Pierwsze akwa Pilara

Postautor: Sardyna » 12 lutego 10, 11:54

Neshi pisze:Pierwsze co się rzuca w oczy o ten glonojad, Twoje akwarium jest dla niego stanowczo za mało, lepiej kup otoski.
Otoski? Do 25l? Świetna rada, nie ma co :?

PilarLca, jeszcze dużo pracy przed Tobą, żeby ten baniak wyglądał tak, jak należy - przede wszystkim ni pasuje tutaj ten żwir, jest zbyt gruby i optycznie zmniejsza akwarium, poza tym sam czarny wyglądałby znacznie korzystniej. O termometrze już kilka osób wspominało, dać go na boczną szybę i będzie ok. Rośliny wyjmij z koszyczka, poza tym jest ich zdecydowanie za mało. Oświetlenie bez szału. Jako filtr przydałaby się malutka kaskada, żeby nie zabierała miejsca w środku baniaka (którego i tak nie jest za dużo ;) ). Obsada do redukcji, niestety neony i zbrojnik muszą zniknąć z tego baniaka. Gupiki mogą być, ale w nieco innym "ustawieniu" - 1 samiec + 2 samice lub 4 samce. Do tego możesz dorzucić jakieś ślimaki/krewetki. No i przydałby się tu korzeń, lub chociaż kokos...

Tyle ode mnie, troszkę pracy trzeba włożyć i można zrobić z tego akwarium coś naprawdę fajnego ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości