[240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: osama » 18 lipca 10, 11:12

miniaszka pisze:Fantastyczne "potworki"
Fantastyczne ;) skoro tak Ci się podobają, to spójrz, jak przywitały nowego kolegę (po środku):

Obrazek
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kamil.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 sierpnia 10, 18:15

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: Kamil. » 23 sierpnia 10, 18:21

Mogę prosić o aktualizację.?

Jak jest aktualna obsada?

Czymś nawozisz.?

Ile rybki mają cm.?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: osama » 12 września 10, 15:03

Kamil. pisze:Mogę prosić o aktualizację.?
Aparat zepsuty...

Kamil. pisze:Jak jest aktualna obsada?
2+2 ellioti, 3+4 zbrojniki.

Kamil. pisze:Czymś nawozisz.?
Niczym.

Kamil. pisze:Ile rybki mają cm.?
Samce ellioti po ok 17cm, samice 12cm, samce zbrojników po 14cm, samice 10, 11, 11, 13cm.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

robeq
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 27 stycznia 09, 18:10

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: robeq » 12 września 10, 15:46

kurde osama bo mam od CIebie te ellioti i juz mam chyba z 6 raz male rybki mam 2 parki ale jak jedna ma male to ta 2 para je zjada i odwrotnie.:P Ty je wylawiasz?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: osama » 12 września 10, 21:21

Nie wyławiałem, zmusiłem dwie parki do równoczesnego tarła. Jak to zrobić? Nie podmieniaj wody przez minimum 2 tygodnie, zadbaj o to, żeby nie była nadmiernie napowietrzona, tak, żeby ryby nie miały ochoty na amory. Jeśli przez ten okres czasu nie dojdzie do tarła (na to liczymy), to podrzuć obu parkom, o ile nie mają, gładkie, płaskie kamienie o średnicy 7-10cm przy bardziej oddalonych końcach ich terytoriów. Zrób następnie podmianę ok 40-50% (ja robię 100l), ryby po ok 12 godzinach zaczną czyścić kamienie lub inne wybrane przez nie miejsca, po kolejnej dobie powinieneś mieć już ikrę. Napowietrzaj intensywnie, by ikra się prawidłowo rozwijała, nie wszystkie parki potrafią dbać o ikrę w dostateczny sposób, by wykluło się ok 90-95% narybku. Ale... jeśli masz akwarium ok 240l, to musisz uważać na to, żeby nie mieć za dużo maluchów, ponieważ z dwóch parek, takich jak moje można mieć do 600 sztuk narybku!
Gdy narybek wykluje się w tym samym dniu +/-1 czy 2, to ryby nie będą miały pojęcia, czy te maluchy są moje, czy sąsiada i będą opiekowały się wszystkimi, a właśnie na tym Ci zależy ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: lukaszp2201 » 13 września 10, 14:15

przerybienie na całego, biedne ryby :!: :!:
osama sam pouczasz inne osoby, że mają przerybiony zbiornik a popatrz się sam na siebie.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: deXter » 13 września 10, 14:38

A o co Ci w tym momencie chodzi?
Przerybienie, a przerybienie kontrolowane to różnica ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: lukaszp2201 » 13 września 10, 19:30

według mnie jak by to było przerybienie kontrolowane to została by para dorosłych ryb i 10 szt. podrostków. deXter o to mi chodzi, że większość ludzi z tego forum gnoi innych za przerybiony zbiornik albo za złą obsade a sam lepszy nie jest. To forum jest chyba po to, że by pomagać a nie gnoić i wrzeszczeć tych co dopiero zaczynają przygodę z akwarystyką.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: deXter » 13 września 10, 19:35

Ale to jest tylko Twoje zdanie.
Łukasz zamiast podrostków woli 2 pary dorosło, zbrojniki to idealny dodatek, a młodziki trzeba odchować i zutylizować.
Dbał o nie, jak o swoje i szukał domu trochę to trwa.

Czyli też mam przerybienie bo mam 25 muszlowcó taa jasne.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: Kadav » 13 września 10, 22:09

:offtopic: :offtopic: :offtopic: Stop. Panowie dyskusja powinna toczyć się w zupełnie innym temacie.

Przepraszam osama za zaśmiecanie Twojego tematu :niewiem:
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: osama » 3 listopada 10, 19:52

W akwarium zaszło sporo zmian, niestety nie chodzi mi tu o zmiany "aranżacji". Tydzień temu znalazłem martwego zbrojnika, był to ok 7-letni samiec, od którego miałem kiedyś mnóstwo potomstwa. Dlaczego ryba padła? Nie mam pojęcia, zachowywał się w miarę normalnie, nie był apatyczny, pobierał pokarm jak zwykle w dość umiarkowanej ilości. Brzuszek miał jak należy, nieprzejedzony, normalny, jak inne zbrojniki. Nie sądzę, żeby zabiła go któraś z pielęgnic, nie utkwił też pod żadnym z korzeni, ani nie posprzeczał się z drugim samcem.

Druga zła wiadomość jest taka, że samiec ellioti, który ma problemy z pływaniem, nie jest w stanie konkurować z innymi rybami o terytorium. Generalnie czuje się nieźle, pobiera pokarm prosto z ręki, jednak wypływa z roślin tylko podczas karmienia. W roślinach ma spokój, nikt go tam nie ściga niezależnie od części akwarium w której się znajduje.
Drugi samiec za to ma się świetnie, dzisiaj zdradził swoją "żonę" i wziął się za tarło z samicą chorego samca. Kusiła go już od prawie miesiąca, stroszyła się, pokazywała swoje wdzięki, w końcu samiec uległ... Ach te baby, wokół palca są w stanie nas zawsze owinąć... Druga samica oczywiście niezadowolona z wiadomych względów, nie mniej jednak toleruje nadal "swojego" wybranka. W tej chwili samiec ma swój "haremik" ku niezadowoleniu obu samic, które wprost tryskają nienawiścią na swój widok. Nie mam pojęcia, jak się sytuacja rozwinie, w akwarium panuje silne napięcie, nie mniej jednak mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dominujący samiec nie pozwala samicom na potyczki, jeśli tylko któraś wpłynie na nie swój rejon, a szczególnie "nowa wybranka" ma taki tupet, to zaraz rozgania wkurzone towarzystwo.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 10, 16:02 przez osama, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: Zielonooka » 3 listopada 10, 19:59

Kurde, to faktycznie masz wesoło z tymi pielęgnicami- istna telenowela :D
Ciekawie te sceny zazdrości muszą wyglądać ;)

Rademenes78
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 7 grudnia 08, 21:39
Lokalizacja: Pruszków k. Warszawy

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: Rademenes78 » 10 listopada 10, 16:25

Łukasz, hodujesz "Elliotki" już "troszeczkę" twoim zdaniem hodowla w/w razem z acarichthys heckelii ma szansę powodzenia czy nie, oczywiście w odpowiednim akwarium

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: osama » 10 listopada 10, 18:14

Rademenes78, niewiele wiem Acarichthys heckelii, w necie są dość duże rozbieżności na temat wymiarów (12-20cm) i agresywności. W niektórych miejscach jest napisane, że są strasznie agresywne, w innych, że dość spokojnie, nie zaczepiają zwykle innych ryb. Jeśli chodzi o ellioti, to mojego samca z mniejszą samicą (haremik sobie kasanowa założył ;) ) nie wahałbym się wpuścić do dorosłych zebr, obawiałbym się nawet o zdrowie tych drugich. Z drugiej strony gdyby mój chory samiec był zdrowy i związałby się z większą, łagodniejszą samicą, to taką parkę wpuściłbym raczej do Archocentrus sajica niż do Archocentrus nigrofasciatus.
Generalnie, jeśli ziemojad ten nie cechuje się sporą agresywnością, a podejrzewam, że jednak nie, oraz rośnie do 13cm, to raczej ellioti nie byłyby najlepszym towarzystwem.
Pozdrawiam.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Pawlosma
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 18 czerwca 10, 16:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [240]Świat ellioti=maculipinnis i zbrojników

Postautor: Pawlosma » 19 listopada 10, 15:59

KIEDY FOTY?

Prosimy o new fotki baniaka i obsady..:D
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości