Akwarium Aquagirl

Ocena:

2
1
3%
3
6
21%
4
11
38%
5
11
38%
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Akwarium Aquagirl

Postautor: Aigel » 6 grudnia 04, 16:23

Na tej pod stronie przedstawione jest akwarium AquaGirl. Jest to 116 litrowe kwarium, główny wystruj stanowią korzenie, oraz łupki, są również posadzone rośliny: microsorium pteropus latifolia, anubias v. nanna. Karolina trzyma w swoim zbiorniku ryby:

Para Archeocentrus Sajica
Para Akara z Maroni
3 bocje siatkowane
2 kiryski spiżowe
2 kiryski Sterby
Glonojad "albinos"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fotografie: Aquagirl
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Aigel » 6 grudnia 04, 16:25

Bardzo mnie sie podoba, super prezentuje sie korzen, chodz ja bym zrezygnowal z jednej pary pielegnic. Jak zaczna sie tarla moze byc nie wesolo. Akwarium podoba mi sie bardzo, jedynie ta tapeta jakas taka.....moze tylko tak wyszla na zdjeciu.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: kuba!!! » 6 grudnia 04, 16:36

Fajne podoba mi sie,jest to akwarium które przyciaga wzrok. Ryby tez mi sie podobają
mimo ze nie przepadam za pielengnicami. Wiec :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: lukas » 6 grudnia 04, 17:03

Popieram,pielęgnice są ekstra.Co do akwa to bardzo ładne.
Aquagirl,pytałaś jak zmienić wystrój żeby się pozbyć agresji,otórz nie bardzo mam pomysł. Jakbyś postąpiłatak jak ci doradzałem,to byś popsuła ładny wystrój akwa,a korzeń masz za duży,żeby nim jakoś sensownie przedzielić akwa. Jabym radził się zdecydować ne jednę parę pielęgnic,chyba że masz bardzo dużą determinacje,to możesz zmienić ten duży korzeń na kilka mniejszych i wtedy spróbować coś wykombinować. Wybór należy do ciebie.
Pozdro

[ Dodano: 2004-12-06, 17:06 ]
A co do tego wystroju to akwa napewno trochę inaczej na "płasko" :wink: niż w rzeczywistości.
reaktywacja 100 l

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Aquagirl » 6 grudnia 04, 17:33

Aigel, tapeta nie taka zła, chociaż rzeczywiście marnie wygląda na zdjęciach... ale jasne jest, że wolałabym mieć tło strukturalne..lecz to dopiero w nastepnym akwa, bo to jest i tak w kiepskim stanie, więc nie będę teraz kupować tła do niego...

kuba!!! - dzięki :)

lukas
...pociąć taki mega korzeń? szkoda mi... cały urok jegow tym, że jest wielki i pokręcony. więc chyba raczej oddam jedną parę... ale to na pewno padnie na sajici. a co wtedy mogę kupić żeby się z maroni dogadały w tak małym akwa? ale to do innego topica i kiedy indziej...

a ryb tak naprawdę nie widać bo mi aparat szwankował. gdyby ktoś chciał zdjątka samych ryb to chętnie podeślę ;)

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Artist
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 30 listopada 04, 15:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Artist » 10 grudnia 04, 11:59

Nie wiem jak rybki, ale na mnie tapeta dzialalaby niezbyt korzystnie. Cala reszta ok.
Artur

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Dave » 14 grudnia 04, 18:22

Super akwa. Marze by w swoich 200 l miec wlasnie dwie pary pielegnic: skosnopregich i sajika. Tylko z skad ty kupilas dwie dobrane pary i za ile je kupilas? Super roslinki i korzen.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: ciosek » 14 grudnia 04, 18:28

Mi też się mocno mocno mocno podoba, przemyślana i nie sprawia wrażenia takiego przeładowanego ład i porządek, naprawde gratulacje szczere, ładne anubiasy... to są anubias barteri var. barteri (tak mi sie zdaje ale nie jestem pewien)? Korzeń też spoko... no nie no jedno z ładniejszych na tym forum akwarii :), powaga

pozdrawiam

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: michal111 » 14 grudnia 04, 21:00

Bardzo ładne akwa nic dodać nic ująć.
Zdjęcia są zajefajne szczegulnie te kiryski

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Aquagirl » 18 grudnia 04, 19:25

:oops:

Ciosek - anubiasy to 2 anubiasy v. nanna (hoduje je od roku od sadzonki 4 listnej ;))

Dave - parki kupilam absolutnie przypadkowo od znajomego. a niestety bede sie musiala prawdopodobnie pozbyc wlasnie sajic, bo sie nie dogaduja z maroni - za male akwa mam :( a nie sadze zeby sw.Mikolaj wspomogl mnie finansowo na tyle zebym mogla kupic wieksze... a tak mi ich szkoda... :( chlip...

:)
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Dave » 18 grudnia 04, 21:47

Choc nie martw sie za dobrana pare sajik mozna wzia dosc duzo kasy. Mam nadzieje, ze moje sajiki tez tak pieknie wyrosna, jak twoje.

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Aquagirl » 19 grudnia 04, 18:10

Dave nie chodzi o kase... ja sie do nich przywiazalam... po prostu... choc nie lubie ryb ktore ciagle chca miec tarlo, a te moje non stop kopia w zwirze...
no nic... :|
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Dave » 20 grudnia 04, 20:01

Ja chcialem cie tylko pocieszyc, ze moesze zamist nich zainwestowac w cos innego, a wyszlem na bezdusznego materialiste :( . A ile, gdzies ctentymetrow maja twoje sajiki, martwie sie, bo moje zachowuja sie, jak gupiki (plywaja w te i nazad), nawet nigdy sie nie chowaja do kokosa. Moze sa jeszcze za mlode na bronienie gniazda.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Tomekł » 20 grudnia 04, 20:53

akwa bardzo fajne szczegulnie kiryski :ok: :ok: :ok:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Aquagirl

Postautor: Aquagirl » 24 grudnia 04, 17:25

Dave, sajici maja z 10 cm (tak na oko) samiec.samica ciut mniejsza of course.
moze im sie nei podoba ten kokos jako kryjowka? moje tez plywaly we wszystkie strony dopoki im nie poprzestawialam dekoracji tak, zeby bylo kilka kryjowek do wyboru... teraz co prawda maja tylko jedna i to marniutka, weic watpie zeby bylo happy... :roll:
nie wyszedles na materialiste bezdusznego - po prstu tlumacze czemu marudze i czemu po prostu ich nie oddam... ;)
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości