Mleczna biała woda ...

Prxemek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 21, 19:15

Mleczna biała woda ...

Postautor: Prxemek » 27 kwietnia 21, 19:35

Cześć,

Jestem tu nowy i wiem że temat był poruszany miliony razy ale nie potrafię sobie z nim poradzić. Krótko mówiąc woda jest mega mętna. Akwarium 105 litrów założone ok 2 miesiące temu. Wszystko było ok woda krystalicznie czysta ale przez ostatnie 1,5 tygodnia jest horror. Jedyne ci w tamtym czasie zrobiłem to dołożyłem 2 rośliny ale nie wiem czy można to z tym wiązać. Woda regularnie podmieniana co sobotę ok 20%, ryby nie przekarmiane. Naczytałem się i naoglądałem różnych rzeczy. Zacząłem od najprostszej rzeczy czyli chemia. Zastosowałem Crystal Water z Tetry. Efekt miał być piorunujący ale nic. Potem paletki zaczęły strasznie szybko oddychać. Poczytałem że biała woda to mogą być pierwotniaki które szybko zużywają duże ilości tlenu. Zastosowałem intensywne napowietrzanie. Ryby się uspokoiły. Oddychają równo i spokojnie ale stan wody się nie poprawił. Napowietrzam od niedzieli rano ale na dziś wydaje mi się, że woda jest jeszcze gorsza. Nie prowadziłem żadnych pomiarów po za temperaturą ;) ludzie piszą o różnych sposobach technikach na białą wodę. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Mleczna biała woda ...

Postautor: osama » 27 kwietnia 21, 20:26

Cześć, ja bym poczekał jeszcze przynajmniej 2 tygodnie na rozwój sytuacji.
Co paletki robią w 105l?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Prxemek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 21, 19:15

Re: Mleczna biała woda ...

Postautor: Prxemek » 27 kwietnia 21, 20:51

Na rwxie są małe 6-7 cm. Jesienią przeprowadzimy je do większego. W planach jest 500 l :)

Prxemek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 21, 19:15

Re: Mleczna biała woda ...

Postautor: Prxemek » 28 kwietnia 21, 13:06

Prosze jeszcze o informacje czy zabarwienie tej wody może być spowodowane przez zbyt dużą ilość roślin w zbiorniku ?

alpi
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 czerwca 21, 10:31

Re: Mleczna biała woda ...

Postautor: alpi » 9 czerwca 21, 10:33

a jak często wodę wymieniasz?
_________
Ekipę wykończeniową najlepiej z https://baltic-interiors.com/wykonczeni ... nsk-sopot/ zamówić.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości