Wyniki testu parametrów wody

Awatar użytkownika
lilakwarystka7
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 20, 16:54

Wyniki testu parametrów wody

Postautor: lilakwarystka7 » 22 października 20, 15:06

Witam. Zrobiłam dzisiaj testy i wydaje mi się, że na ogół jest okej, ale kilka parametrów się nie zgadza. Rzućcie na to okiem:
NO3 - 0 mg/l
NO2 - ok. 0,7 - 0,8 mg/l !
GH - między 10-15 dH (raczej mieści się w normie)
KH - test Tetra pokazał źle, ale jest to między 15 a 19 dH odczytując z tabelki, więc chyba źle !
pH - ok. 8, w normie
CI2 - 0 - 0,1 mg/l

No więc, z mojego punktu widzenia jest ok, ale azotyny i twardość węglanowa są chyba za wysokie, także co mam zrobić w tej sytuacji, jak je obniżyć, aby były w normie?

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Wyniki testu parametrów wody

Postautor: Arturrro » 23 października 20, 18:28

Brakuje PO4 i przydałby się również test na wapń i potas.

NO3 masz na poziomie zero. Jeśli PO4 masz na wyższym poziomie to będziesz miał wysyp sinic. Stosunek NO3 do PO4 powinien wynosić 10:1. Do tego dochodzi potas, który powinien być na poziomie około 20ppm. Czyli NO3:PO4:K daje parametry wody 10:1:20. Do tych wartości warto się ukłonić ale też nie ma sztywnej reguły na to, ponieważ możesz mieć te wartości troszkę większe ale musisz pamiętać o stosunku tych trzech pierwiastków względem siebie.

NO2 masz duże. Przydałby się do tego test na NH4. Oba te parametry powiedzą Ci czy proces dojrzewania się zakończył. Powinny one mieć wynik 0. Jeśli będziesz miał ryby w takim zbiorniku to mogą Ci one zdychać oraz pojawią Ci prawdopodobnie okrzemki.

PH 8 - dla Malawi ok ale dla akwarium roślinnego zdecydowanie za dużo. Aby zejść z PH filtr RO Ci w tym pomoże.

Aby bardziej szczegółowo Ci podpowiedzieć co zrobić musisz więcej napisać na temat akwarium bo dałeś za mało danych. Potrzebny jest litraż, obsada, roślinność, podłoże, oświetlenie, filtracja, od jak dawna posiadasz zbiornik.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wyniki testu parametrów wody

Postautor: Hunter » 26 października 20, 06:46

Ocena parametrów wody badanych paskami Tetra 6w1 mija się z celem. Te testy to przecież bubel i pisze o tym cały Internet.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości