Problem umierających ryb

batii
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 19, 18:23

Problem umierających ryb

Postautor: batii » 11 kwietnia 19, 19:58

Witam. Mam nietypową sytuację gdyż miałem akwarium 112l od lutego,wszystko okej do czasu gdy trzy tygodnie temu znajomy oddał mi swoje akwarium 240l wraz z całym osprzętem i rybkami (pilny wyjazd do angli ). W akwarium wylaliśmy prawie całą wodę po czym przenieśliśmy wszystko do mnie i zalałem zwykłą wodą kranową , gdyż tak robił mój kolega od 10 lat i nic się nigdy nie działo . Przeniosłem ryby znajomego( wszystkie ryby około 4 letnie ) z niewiadomych przyczyn akwarium 112l puścił silikon i zaczęła wylewać się woda, więc zostałem zmuszony przenieś swoje małe(miesięczne ) rybki do dużego zbiornika . Wszystko było spoko ,rośliny rosły , rybki pływały zadowolone i woda czyściutka .Co tygodniowa podmiana wody około 20-25% Aż od niecałego tygodnia gdzie padła jedna bocja siatkowana (młoda) , około 18 gdy karmiłem wszystkie pływały nie było widać najmniejszych objawów ,wróciłem około 22 i bocja pływała wyblaknięta pod powierzchnią . Zauważyłem też że w zbiorniku pływają jakby białe kropki w całym zbiorniku , wcześniej tego nie było . Następnego dnia rano padł młody malutki skalar lekko wyblaknięty , pod wieczór młody sum kiryśnik całkiem wyblaknięty , jeden dzień spokoju i rano padnięte dwa neony inessa też całkiem wyblaknięte . Dziś na południe padł dorosły skalar rio nany, ryby nie miały żadnych oznak i nie mają oprócz padniętego skalara i dwóch które jeszcze żyją i na oko wydają się zdrowe mają czarne kropki jakby plamy na ciele , normalnie pływają , chętnie jedzą . Teraz o akwarium . akwarium 240l 120x40x50 cm oświetlenie jedna świetlówka biała moc około 80W i jedna dla roślinek też około 80W , oświetlenie pali się od 6 do 20 , i jest jeszcze oświetlenie nocne raptem 6 słabych diod led . 2 grzałki ale nie pracujące gdyż temp. w akwa utrzymuje się na poziomie 26-27 stopni bez grzałki , termometr przyklejany na akwa i ten tradycyjny . Posiadam dwa filtry zewnętrzne jednen tetra ex700 (ceramika gąbka -ceramika gąbka-kulki biologiczne gąbka -włóknina x2 gąbka oraz eheim 250 gąbka ceramika gąbka .Karmione x2 ochotka x1 artemia dwa razy dziennie o 6:30 i 18 , wszystko zjadają i każda ryba jest "aktywna" podczas karmienia , oraz około 21 daje półtora pastylki dla glonojada . W akwarium jest na dnie ziemia zakupiona w sklepie zoologicznym około 2-3cm i zasypane żwirkiem około 4-5 cm , duży korzeń 1 tunel ceramiczny . Z roślin 3 i 2 plan : 5 dużych żabienic , z 20 łodyg moczarki kanadyjskiej 5 nurzeniec na 1 plan około 20 sadzonek Zwartka biała . z półtora tyg temu dokupiłem jeszcze 2 żabienice gdyż jedna stara miała pognite liście ( z tych nowych wyrastają takie czerowne brązowawe nowe liście . obsada zbiornika : stare ryby x3 barwniak czerwono brzuchy ,x2 bocja wspaniała , x2 brzanka mszysta , x2 brzanka rekinia ,x1 brzanka sumatrzańska x1 glonojad lamparci (20cm) x1 glonojad pospolity x2 gurami mozaikowe . x3 kirysy spiżowe ,x2 neon czarny, x 6 neon inessa/czerwony , x8 skalary ( z tego 3 pary , było 10 skalarów i 4 pary ale jedną parę sprzedałem ) x3 tetra czarna i z nowych ryb : x4 bocja siatkowana ( jedna padła ) x2 bocja wspaniała , bojownik wspaniały i dwie samie , x3 brzanka albinos ,x1 brzanka rekin ,x2 brzanka sumatrzańska x2glonojad pospolity x3 kirysy panda x2 kosiarka , labeo bicolor , x10 neon inessa, x2 otocinklus ,x1 skalar (drugi padł ) x1 sum kiryśnik ( drugi padł ) x2 tetra kolor . Parametry wody robione dziś : NO3 - 50Mg/l NO2-0,2Mg/l GH :5 stopni niemieckich KH: 8 ,pH 7.4 CL2 0.2 Mg/l
Boję się o rybki i teraz pytanie dlaczego padają i jak temu zaradzić , przez to że była wymieniona prawie cała woda i akwarium powinno od nowa dojrzeć i nie zaszły jeszcze cykle azotowe a bakterie nitryfikacyjne zostały usunięte , czy coś z wodą jest nie tak ,bądź przez to że mam zbyt dużo przesadzoną obsadę , a może jeszcze coś innego , jakaś baketria czy coś , i co to może być takie pływające białe kropki jakby mini robaczki ale nie osiadają się na rybach więc raczej to nie ospa oraz te czarne plamki kilka na ciele i na dolnej wardze czarna plama tylko u dwóch skalarów , dorosłych . Pomocy :( :( :(

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości