Podmiany Wody

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Podmiany Wody

Postautor: Hunter » 1 listopada 18, 17:51

(tyle że przeważnie udziela się tu barttsw i Ty)

Może dlatego, żę nikt inny nie ma siły przebrnąć przez tak długi temat :D
Gdyby tematy były zakładane tam gdzie powinny, to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Popatrz na tytuł wątku i na to o czym teraz piszemy. Zgoła co innego. Robi się spamowisko.

rawracer pisze:wtedy stojąc właśnie przed zakupem złoża do filtra bio zasugerowałem się tymi opiniami i kupiłem ostatecznie bioceramax 1600 aquaela.
Co w ogóle o tej ceramice sądzisz??

Może być. Skoro już masz to nie będziesz wyrzucał bo szkoda ;)
rawracer pisze:Co do Purigenu to kupiłem go ,już 3 miesiące temu dokładnie 50ml według etykiety na mój litraż wystarczające .

Powinieneś się jeszcze zaopatrzyć w testy na NO3. Może się okazać, że zarówno purigen jak i żywica którą kupiłeś narobią więcej bałaganu niż pożytku. Te złoża stosuje się w akwariach gdzie występuje problem z wysokim NO3. Czy masz problem z wysokim NO3?

rawracer pisze:później do kubełka dałem ten zeolit ale jako pierwszy wkład był i mętna woda strasznie była.
https://allegro.pl/1kg-zeolit-mineralny ... ODZlNzc%3D

Miałem do czynienia z podobnym jednak nie tym samym, takich problemów jak u Ciebie nie miałem. Każdy wkład który stosuję najpierw płuczę pod bieżącą wodą, potem dopiero do akwarium.

nie wiem czy mogę wymienić nazwę forum na którym to dwaj moderatorzy bardzo narzekali na lawę i odradzali ją.

Podeślij na priv jeśli nie chcesz pisać tutaj. Z ciekawości rzucę okiem, bo wg mnie lawa spełnia swoją rolę wzorowo.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Podmiany Wody

Postautor: Peter007 » 1 listopada 18, 19:11

Na początku również sceptycznie podchodził em do lawy ale odkąd się zdecydowałem i zasypalem cały kubeł tym medium to nie mam zamiaru tego zmieniać. Kupujesz raz za śmieszne pieniądze i zapominasz o niej na długie lata. Co prawda troszkę mułu na dnie kubła faktycznie zostawia ale już dawno przestałem tam zaglądać, więc nie rusza mnie to ;)
W drodze ku Tanganice

GreenXgroceR
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 12 marca 18, 13:38

Re: Podmiany Wody

Postautor: GreenXgroceR » 2 listopada 18, 00:33

Widzę że wywołalem nie małą debatę pytaniem o te media :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości