Kubełek Hydror i ustawienie mediów

Gustaw
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 czerwca 18, 19:50

Kubełek Hydror i ustawienie mediów

Postautor: Gustaw » 9 czerwca 18, 20:54

Witam niedawno zakupiłem nowy baniak o pojemności 72 l jeszcze nie jest cały skompletowany ale to swoją drogą W każdym razie zakupiłem do niego filtr hydor Prime 10 nie mam co do niego kilka wątpliwości Zdaję sobie sprawę że jest to filtr raczej chyba z wyższej półki więc czy to powinno być jak jest opisane poniżej czy raczej go oddać i kupić jakiś Bardziej popularny w Polsce. Zauważyłem Na instrukcji obsługi schemat dotyczący ułożenia wkładów I zastanawia mnie to jaki był cel producenta w ułożeniu wkładów filtracyjnych zaczynając od węgla (opcjonalnie) przez watę i ceramikę kończąc na gąbce. W kubełku jest tylko jeden kosz na media filtracyjne Jednakże jest on walcem o sporej wysokości i Jest On umieszczony obudowie i nie wiem czy woda przepływa przez niego od góry w kolejności wkładów tak jak wskazałem powyżej czy pomiędzy koszem a obudową w dół jest zasysana od dołu kosza przez dziurę z krateczką w tym koszu i przepływa od dołu do góry czyli w kolejności najpierw gąbka ceramika wata i opcjonalnie węgiel.Mam jeszcze wątpliwości co do objętości tego tego walca w którym są wkłady ponieważ jest to jedyne półtora litra co zrobić z tym ponieważ trochę się wacham z tym filtrem wie ktoś coś na ten temat

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość