Podmiana wody w 350l akwarium

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: abiba » 10 kwietnia 18, 12:13

Bo bocja to docelowo wielka ryba a w dodatku stadna . Idealnie byłoby mieć 6-10 sztuk ale jak to sobie wyobraższ w Twoim zbiorniku .
Owszem, ryby te rosna bardzo powoli i zwykle zdychają zanim osiągną nominalne wymiary - czy zbyt małe zbiorniki sie do tego przyczyniaja (?)

Poznasz po tym że np 2 skalary będa wszedzie wspólnie pływały jednocześnie zacznie sie agresja wobec "obcych" . Słyzałem zę niektórzy akwaryści potrafią rozróżnić płeć jednak osobiście nie znam nikogo takiego więc chcesz mieć parę - pozwól rybom sie dobrać a reszte musisz wydać . Może to być proces etapowy - nawet dośc długotrwały . Za każdym razem jak stwierdzisz że któryś jest tępiony wydajesz . Moze sie na końcu okazać że zostanie nie para ale jeden (zonk ?)

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: Arturrro » 10 kwietnia 18, 12:36

Świetne wskazówki, dziękuję. A co z tymi neonkami? Zmniejszać ich ilość ?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: abiba » 10 kwietnia 18, 12:44

Ja bym je zostawił nawet kosztem przerybienia - tak duża ławica to unikalny widok . Ale weź pod uwage że mój zbiornik kwarantannwy jest takiej mniej wiecej wielkości więc czy jestem obiektywny? :)

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: Arturrro » 10 kwietnia 18, 12:54

To fakt, ławica wygląda przepięknie z tych rybek i jest na czym oko zawiesić :)

Dziękuję za cenne wskazówki w tym temacie. Szkoda tylko, że mentalnością człowieka jest nauka na własnych błędach bo mogłem darować sobie zakup niektórych rybek i zaoszczędzić im stresu. Wiem jedno - w sklepie zoologicznym ciężko już będzie mi zaufać poradom sprzedawcy bo chyba interesy obu stron się lekko mijają. Wczoraj miałem idealny przykład jak poszedłem kupić żywy pokarm i w efekcie kupiłem również mrożone otoski, które Pani powiedziała, że można śmiało wrzucać nawet 2 razy w tygodniu. Zagłębiłem swoją wiedzę po "zakupie" - na szczęście to tylko kilka sztuk złotówek i okazało się, że nie jest to takie idealne rozwiązanie na dłuższą metę. Czyli drugi sklep akwarystyczny nie zdał egzaminu :(

P.S.
@barrt. - pomagałeś mi w innym temacie i jak widać nie posłuchałem wszystkich Twoich wskazówek. Głupi ja, przepraszam Cię bo również włożyłeś trochę pracy w pomocy a ja i tak zrobiłem po swojemu.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: barttsw » 10 kwietnia 18, 14:20

Arturrro pisze:Dlaczego wszystkie bocje ?
bo nie dysponujesz zbiornikiem 300x100x50
Arturrro pisze:@barrt. - pomagałeś mi w innym temacie i jak widać nie posłuchałem wszystkich Twoich wskazówek. Głupi ja, przepraszam Cię bo również włożyłeś trochę pracy w pomocy a ja i tak zrobiłem po swojemu.
a juz wiem zrobiles po swojemu razem z panem z zoloologa no coz moje godziny spedzone nad obsadami ida na marne :( to norma coraz mniej chce mi sie dopierac obsady bo moja praca idzie na marne
bo wam sie wydaje ze ja chce na złość to poprostu zeby dobrac cos fajnego poswiecam sporo czasu a wy i tak robicie swoje
macie dobrane obsady a i tak np wpierdzielacie bocje wspaniała do zbiornika 300l i myslicie ze jest super
przynajmniej szajcie prace ktora ja za was odwalam
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 18, 06:55 przez barttsw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: DaveProzny » 11 kwietnia 18, 06:23

Zwłaszcza po tych welonach...
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: Arturrro » 13 kwietnia 18, 15:10

Zbiornik uporządkowany. Ryby, o których pisałem są już w akwarystycznym. No prawie wszystkie... Ciężko mi było wyłowić danio, więc 3 sztuki jeszcze sobie pływają ale przy najbliższej okazji je wyłowię i będzie clear :) Twoja praca barrt nie poszła na marne bo zostawiłem Twoją obsadę, którą mi poleciłeś :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 15:35

Gdzoe ci napisalem bocje danio ?
A danio wylowic te torpedy zycze powodzenia

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: Arturrro » 13 kwietnia 18, 16:08

Bocje i Danio to był pomysł gościa w akwarystycznym... Wyławiałem te ryby ponad godzinę a miały trochę przestrzeni na ucieczkę i przy tych 3 danio już się poddałem :) przy karmieniu wezmę je sposobem.

Zastanawia mnie jedna rzecz i nie wiem dlaczego ta się dzieje. Może wam się uda mi to wyjaśnić bo raczej wujek google mi nie powie prawdy. Mój znajomy hoduje same pyszczaki. Posiada filtr zewnętrzny, aqua 200l i uzyskał wodę czystą BEZ JEJ WYMIANY przez rok czasu :shock: Tak samo filtra nie czyści a wszystko ma się w zbiorniku dobrze. Jak to możliwe ? Dodam, że nie stosuje on żadnych dodatków do wody, nie sprawdza jej parametrów etc...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 21:38

Zapytaj go no3 a gwaruntuje ci ze jest wysokie
I wbij sobie do glowy nie sluchaj sprzedawcow

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Podmiana wody w 350l akwarium

Postautor: kodzaj11 » 15 kwietnia 18, 19:58

Rok bez podmiany? Tam na pewno nie jest wszystko ok :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości