PILNE: 1.5l, brak ruchu wody; ile wytrzyma gupik?

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

PILNE: 1.5l, brak ruchu wody; ile wytrzyma gupik?

Postautor: Guayaseal » 7 lutego 18, 17:55

Krótko: kupiłem 7 sztuk. Oczywiście na 2 tygodnie do kwarantanny w akwarium 15l (10l wody), zamkniętym cyklem azotowym i silnym napowietrzaniem (PatMini). Początkowo myślałem, że jeden ma skazę barwną na płetwie. Dziś jestem *prawie* pewien, że jakaś choroba: postępują ubytki na ogonowej, lewa piersiowa zdeformowana, spadek witalności, nie wiem, czy u nasady płetwy piersiowej nie ma guzka (może nie, trudno powiedzieć). Tak od razu skillować w oparciu o podejrzenie - szkoda... Z drugiej strony: kwarantanna mała, więc jeśli choroba, to jest zagrożenie dla pozostałych 6. Prewencyjnie dałem odkażanie FMC do kwarantanny (i tyle było tego cylu azotowego... trzeba będzie codziennie podmieniać), ale jako, że pozostałe wyglądają OK przydałaby się izolatka dla tego jednego (kwarantanna z kwarantanny...), gdzie stosowałbym silniejsze środki. Jedyne naczynie jakie mam - walcowate wysokie (wiem, nie powinno się, nie mam wyboru) - mieści ok. 1.5-2l wody. Mogę odłowić i walczyć, ale ruchu wody w tym nie wymuszę, więc tlen będzie spadał. Pytanie: na ile starczy tlenu dla 1 gupika ok. 2cm?

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość