Różnica temperatur

Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Różnica temperatur

Postautor: Kitsune » 28 stycznia 18, 10:43

Witam.

Może wam się wydać głupi ten temat, ale pierwszy raz okociła mi się samica mieczyka.
Kotnik jej zrobiłam z małego akwa. Ma tam filtr i grzałkę. Problem polega na tym, że w nocy grzałka nie chodziła i temp. Spadła z 25.5 na 20.2 stopnie.
Grzałka już naprawiona i woda powolutku wraca do normy. Ale jakie może mieć to dla rybki konsekwencje?

Nie wiedziałam nawet gdzie przypiąć ten temat... Więc jak nie tu to przepraszam.
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Różnica temperatur

Postautor: Fatty » 28 stycznia 18, 11:01

Jest wysoce prawdopodobne, że nic się nie stanie - ta temperatura mieści się jeszcze w granicach tolerancji, no i nie trwało to długo.

Co do koligacji mieczyk a temperatura - przodkowie moich obecnych mieczyków lata mieszkali w akwarium bez grzałki, temperatura zależna od temperatury otoczenia - były, duże, piękne(chociaż małe mieczyki ładniejsze niż takie bydlęta :D ), zdrowe i nigdy przez te lata nie doczekały się potomstwa(Akwarium duże, zakrzaczone bo zapuszczone, oprócz 2 mieczyków kirysy - gdyby jakiś wykot nastąpił coś na pewno by się uchowało).
Dopiero gdy zdecydowaliśmy się owo akwarium przenieść do nas, po jakimś czasie nastąpiła eksplozja młodych- tutaj już dogrzewamy ryby.
Are you sure, you want to exist?


Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica temperatur

Postautor: Kitsune » 28 stycznia 18, 11:31

Znaczy heh, długo. Jakoś podejrzewam od 21 do 11. Mimo to dzięki, ulżyło mi bardzo. Zależy mi co prawda na jak największej liczbie młodych, ale zobaczymy.

Pozdrawiam
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

mojemieczyki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 8 lutego 18, 11:48

Re: Różnica temperatur

Postautor: mojemieczyki » 8 lutego 18, 12:46

Mam pytanie moja samica jest gruba ale nie wiem czy jest w ciąży przesadziłem ją do sporej miski czy to wystarczy ???


pozdrawiam :)

Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica temperatur

Postautor: Kitsune » 9 lutego 18, 13:21

mojemieczyki pisze:Mam pytanie moja samica jest gruba ale nie wiem czy jest w ciąży przesadziłem ją do sporej miski czy to wystarczy ???





A ma czarną plamke przy brzuszku?

Miska brzmi słabo, ale są ludzie , którzy robią kotniki z butelki litrowej, więc chyba nie tak źle, aczkolwiek ryby czują się lepiej w kwadratowych pojemnikach i przezroczystych. Poza tym nawet ja mając mało miejsca i kasy trzymam w małym akwa. Do miski bym ryby nie wsadzila :v

Proponuję też kupić wgłębkę lub inną roślinę, w której narybek się schowa (mieczyki zjadają młode).
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości