Nowe akwarium - problemy ;c

xxadixx233
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 listopada 17, 17:10

Nowe akwarium - problemy ;c

Postautor: xxadixx233 » 15 stycznia 18, 20:20

Pomocy !!!! Co dalej proponujecie ? co robić ?

Zacznę od tego że akwarium mam na podłożu aktywnym HELP oświetlenie 2x 16W LED 112l . Niczym dodatkowym nie nawożę nie podaje CO2 !! Akwarium zalane jest 9 dzień .
1.Myślicie że dobrze jest żebym zaczął podawać Mikro Makro Carbo w płynie ?
2. Na tafli wodzie pojawiła się taka piana co może być nie tak ?
3.Na podłożu widać coś białego podobne do pleśni ;c
Proszę o pomoc co dalej robić :(
Filtr zew kubełkowy HW-302 wkłady sama ceramika na razie ale czekam na gąbki aż dojdą .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nowe akwarium - problemy ;c

Postautor: Hunter » 16 stycznia 18, 16:28

xxadixx233 pisze:1.Myślicie że dobrze jest żebym zaczął podawać Mikro Makro Carbo w płynie ?


Kompleksowe mieszaniny słabo sie sprawdzają przy podłożach aktywnych. Testy akwarystyczne do ręki i zbadaj NO3, K i Fe. PO4 odpuść, bo wiadomo, że będzie bliskie 0 ;)

xxadixx233 pisze:2. Na tafli wodzie pojawiła się taka piana co może być nie tak ?


Pewnie efekt odpieniania białek. Powinno minąć za jakiś czas. Zdarza się w nowo założonych akwariach.

xxadixx233 pisze:3.Na podłożu widać coś białego podobne do pleśni ;c


Nie mam pojęcia co to takiego, zwłaszcza że nawet nie postarałeś sie o zdjęcie. Jeśli da się zebrać mechanicznie np za pomocą odmulacza to zbieraj.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości