Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 7 czerwca 17, 12:51

Mam w podłożu ziemię przez co kolor wody (taki lekko herbaciany) pozostawia wiele do życzenia. Czy ktoś może wie czy ten herbaciany kolor z czasem zniknie? od 3 tygodni mam w jednym z filtrów węgiel aktywny, bo czytałam że podobno może pomóc, ale skutki są żadne. Wie może ktoś co można na to poradzić?

https://zapodaj.net/0b28628d6916a.jpg.html

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Brązowa woda w akwarium.

Postautor: Anka cyganka » 7 czerwca 17, 20:26

Jeżeli chcesz otrzymać pomoc to musisz podać więcej szczegółów.I posty można edytować nie trzeba pisać jeden pod drugim

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Dhuz » 8 czerwca 17, 05:02


Wydzieliłem Twój temat z innego. Usunąłem spam postami - naucz się używać przycisku EDYCJI, jeśli chcesz dodać coś do przed chwilą napisanego posta. Następny incydent spamowania skończy się dodaniem ostrzeżeń do Twojego profilu. Zapoznaj się z regulaminem forum.


Masz ziemię pod grysem bazaltowym. Dopóki bazalt nie zapcha się rybim gnojem, to co pod nim jest, będzie paskudzić wodę. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Hunter » 8 czerwca 17, 06:51

Anna9999 pisze:od 3 tygodni mam w jednym z filtrów węgiel aktywny, bo czytałam że podobno może pomóc, ale skutki są żadne. Wie może ktoś co można na to poradzić?

Węgiel trzymaj max 3-4 tygodnie potem do wymiany, Jeśli kolor nadal się utrzymuje mimo zastosowania węgla to znaczy, że użyłaś go zbyt mało. Ziemia oddaje kolor - węgiel pochłania. Jest go zbyt mało, nie wyrabia.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 8 czerwca 17, 10:16

dziękuję za porady, szczególnie dla Huntera. No to dołożę węgiel do drugiego kubełka i zobaczymy. Jeszcze mam pytanko, zauważyłam że gdzieniegdzie bazalt się poprzesuwał i widać oczka siatki budowlanej przykrywającej ziemię, czy jest to niebezpieczne czy może tak zostać? Ile czasu ogólnie mogę stosować węgiel aktywny? - podobno pochłania też pożyteczne dla roślin nawozy?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Dhuz » 8 czerwca 17, 10:38

No, jeśli masz odsłoniętą ziemię, to Ci wybija do słupa wody. Więc tak, jest to niebezpieczne. Uroki zasypywania ziemi grubym grysem :P

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Hunter » 8 czerwca 17, 11:03

Ile czasu ogólnie mogę stosować węgiel aktywny?

Węgiel to pewnego rodzaju "pudełko", które ma jakąś tam pojemność. Jak długo działa?
Tak długo dopóki nie "napełni się". Kiedy wymienić - ocenisz to wizualnie obserwując klarowność wody :) Około 3-4 tygodnie może dłużej. Wszystko zależy od tego jak bardzo ziemia barwi wodę i ile puszcza humusu do wody.
podobno pochłania też pożyteczne dla roślin nawozy?

"Podobno" tak - niemniej jednak w akwariach systematycznie nawożonych braki nie występują.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 8 czerwca 17, 12:38

Dziękuję za odpowiedzi, Dhuz - raczej są to uroki posiadania pierwszego w życiu akwarium :mrgreen:

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: barttsw » 8 czerwca 17, 12:41

nie to wina tego ochydnego nienadajaca sie podloza ktory jest bazalt a w szczegolnosci przy skalarach w dodatku to swiatlo i gaz :(
poprostu placki to wredne ryby i wynosza ten gruz

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 8 czerwca 17, 13:14

Witaj barttsw, ale ja nie mam placków (chyba że tak skalary nazywasz?) Przed założeniem akwarium czytałam wiele forów i wiele osób pisało że bazalt to najlepsze podłoże - że niby rośliny dobrze rosną, czarne podłoże ryby bardzie lubią no i ładniej wygląda ? Ile forów tyle opinii
A jeżeli chodzi o gaz to od wczoraj nie podaję, dałam deszczownicę - moja parka złożyła ikrę i mam możliwość obserwować ich zachowania rodzicielskie , super!

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: barttsw » 8 czerwca 17, 13:19

podloze dobiera sie pod obsade a nie pod rosliny
a jak masz ikre powodzenia w agresji :D
tyle ze bazalt nie dosc ze ostry to dwa za jakis czas straci kolor na szary
ponadto ta ryba nie nadaje sie do tego zbiornika i to nie nawet wielkoscia ale jego prowadzeniem

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Dhuz » 8 czerwca 17, 13:30

Jako dumny były posiadacz akwarium roślinnego na bazalcie, osoby wychwalające go jako najlepsze podłoże mają pełne prawo do opowiadania takich rzeczy, ale stanowczo nie są wyroczniami akwarystycznymi. Wszystkie moje rośliny lepiej reagują na piasek, niż bazalt ;)

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 8 czerwca 17, 13:36

Barttsw bez obrazy - naprawdę wierzę że jesteś doświadczonym akwarystą i z twoich postów na forum widać że po prostu kochasz pielęgnice wszelkiej maści ale ktoś może mieć inne kryterium doboru choćby właśnie podłoża - ale jest to odwieczny spór akwarystów typu co w akwarium jest najważniejsze - rośliny czy ryby. Jest to po prostu indywidualne spojrzenie na to hobby i nic w tym złego - każdy ma to co mu się podoba.
Wiem że moje akwarium odbiega od stanu idealnego, ale mogę się trochę bronić
1) nigdy nie widziałam żeby skalary interesowały się podłożem
2) mam kranówkę - więc CO2 trochę jednak zbija ph chyba na plus dla skalarów
3) trochę piasku jednak mają

A dlaczego światło jest dla nich nieodpowienie?
A na agresję wymyśliłam tymczasowe rozwiązanie - na razie oddzieliłam siatką mojego trzeciego skalarka od pary bo by chyba go zadziobali. Oddam go jak znajdę chętnego i zostawię tylko parkę. Eh, chciałabym dodać jakąś parkę małych pielęgnic ale pewnie zaraz będzie powiesz że jest absolutnie wykluczone :mrgreen: Pozdrawiam

Anna9999
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 17, 13:27

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: Anna9999 » 8 czerwca 17, 13:39

Dhuz, mam trochę pisku w akwa i rośliny też mam tam wsadzone, ale z tego co obserwuję zdecydowanie lepiej rosną w bazalcie. Chcę dodać że cenię wszystkie wasze rady i komentarze te negatywne też - dziękuję

PS: przepraszam za post pod postem

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Brązowa woda w akwarium - Anna9999

Postautor: barttsw » 8 czerwca 17, 13:45

Anna9999 pisze:1) nigdy nie widziałam żeby skalary interesowały się podłożem
jak sie kupuje z niewiadomego zrodla to sie nie dowie
kup F1 to zobacztysz
Anna9999 pisze:A dlaczego światło jest dla nich nieodpowienie?
za mocne
to nie jest ryba do zbiornika z mocnym swiatlem i nawozeniem
Anna9999 pisze:chciałabym dodać jakąś parkę małych pielęgnic ale pewnie zaraz będzie powiesz że jest absolutnie wykluczone
jak byl by piasek to tak i inny styl prowadzenia zbiornika
Anna9999 pisze:widać że po prostu kochasz pielęgnice wszelkiej maści
to mało powiedziane
to są ryby z ktorych nie da sie zrezygnować poczekaj troche a zobaczysz co sie szykuje :P
Anna9999 pisze: ale jest to odwieczny spór akwarystów typu co w akwarium jest najważniejsze - rośliny czy ryby

dla rosliniarzy rosliny bo oni tylko patrza byle bylo duzo roslin i szybko roslo
zwierzeta maja totalnie gdzies wpuszaja byle co

a jak sa pielegnice ryby denne to nie ma zadnego wyboru ma być piasek koniec gadania bo juz zygam tym jak slysze ze bazalt jest drobny ze jakis zwir jest nie ostry itd
nie jeden juz sie przekonal ze musi byc piasek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości