Jakie testy wody i inne kupić.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jakie testy wody i inne kupić.

Postautor: kodzaj11 » 10 listopada 17, 21:12

Nie warto zawsze kupować testów tylko trzeba brać uzupełnienia, np jak ja kupiłem test na Ca i Mg w jednym z Zooleka to okazało się, że nie warto, bo wzór do wyliczenia ile jest Ca i Mg w wodzie jest na internecie a np nie wiem jak to nazwać tą łopatkę czy łyżeczkę mam identyczną w walizce JBL'a i nie musiałem tyle kasy wydawać ale dopiero dowiedziałem się o tym jak skończyły się mi i doszło mi uzupełnienie :P bo probówka nowa wcale nie jest potrzebna jak i strzykawka skoro przy innym teście się je dostaje.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jakie testy wody i inne kupić.

Postautor: Hunter » 11 listopada 17, 09:47

wzór do wyliczenia ile jest Ca i Mg w wodzie jest na internecie a np nie wiem jak to nazwać tą łopatkę czy łyżeczkę mam identyczną w walizce JBL'a i nie musiałem tyle kasy wydawać

Łopatka JBLowska jest mniejsza od łopatki Zoolek :)
Co jest mniej istotne przy teście Ca/Mg, ale bardzo istotne w przeprowadzaniu testu na K z Zoolek. Jak się bierze K i Ca/Mg firmy Zoolek, to K cały test (mamy wtedy preparaty, skalę, probówki i łyżeczkę; te dwa ostatnie można użyć do Ca/Mg), a Ca/Mg w ramach oszczędności można uzupełnienie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości