Saguaro woda źródlana czy mineralna?

jarekkk
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 17, 17:52

Saguaro woda źródlana czy mineralna?

Postautor: jarekkk » 18 marca 17, 09:36

Czytałem sporo opinii na temat wody saguaro z lidla do akwarium i poza tym że trzeba za nią płacić negatywnych nie znalazłem w związku z tym postanowiłem ją zakupić jednak w sklepie znalazłem 6l baniaki z wodą saguaro źródlaną oraz 1,5l butelki z wodą mineralną tej firmy. I moje pytanie do osób które używały/testowały/używają tej wody który rodzaj wlewać do akwarium. Dodam tylko że na etykietach producent nie pisze żadnych informacji o samej wodzie i jej składzie)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Saguaro woda źródlana czy mineralna?

Postautor: Hunter » 18 marca 17, 10:16

jarekkk pisze:Dodam tylko że na etykietach producent nie pisze żadnych informacji o samej wodzie i jej składzie)

Coś ciężko mi w to uwierzyć, bo o ile podawanie takich informacji nie jest uregulowane prawnie, to na pewno jest to standardem.
Woda źródlana = kranówka
Woda mineralna = kranówka dodatkowo uzdatniona minerałami.

Wody mineralne z reguły są twarde, a źródlane zależy od ujęcia. Doczytaj na etykiecie i przelicz na *n, lub po prostu zbadaj wodę testami akwarystycznymi. Wyniki porównaj z wymaganiami ryb pływającymi w akwarium.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

jarekkk
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 17, 17:52

Re: Saguaro woda źródlana czy mineralna?

Postautor: jarekkk » 18 marca 17, 22:33

Mam zakupioną wodę źródlaną oto jej opis:
Woda źródlana nienasycona dwutlenkiem węgla wydobywana z ujęcia S-1 w Turowie. Woda poddana dopuszczalnej technice traktowania powietrzem wzbogaconym w ozon, filtrowana.
Testy paskowe jbl wskazują na GH około 7-10, PH około 7,2-7,6, w związku z tym zamówiłem kropelkowe.
Wody mineralne z reguły są twarde

O to właśnie chodziło, która jest twardsza.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Saguaro woda źródlana czy mineralna?

Postautor: Hunter » 19 marca 17, 08:15

W necie znalazłem zdjęcia etykiet
http://bangla.babyonline.pl/zdjecia-lid ... 0703-5.htm
więc jak masz butelki w ręce to skonfrontuj dane i porównaj źródlana z mineralną. Wszystko będziesz wiedział nawet bez testów.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości