Zmętnienie wody .

Dorota222
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 17, 17:53

Zmętnienie wody .

Postautor: Dorota222 » 1 lutego 17, 16:43

Witajcie , akwarium ma 45 litrów , filtr Fan 1 . Podmiana wody co tydzień ok 1,3 . Ryby : 5 neonek, 3 mieczyki , 2 kirysy . 4 głupiki ( wiem trochę za dużo )Rodzina się rozszalała i dokupiła Do tej pory były neonki , 2 mieczyki , glonojad . W planie jest większe akwarium . Na razie są sztuczne roślinki . później zaplanowane żywe . Od paru dni mam kłopot z wodą mętnieje :( I chyba przez to zmętnienie głonek sobie poszedł ..Jak uchronić resztę rybek ? AA karmione 2 razy szczyptą rano i wieczór , płatkami i granulkami zjadają w trakcie 3 minut . Dziś zakupiony został takie coś podobno miało być na zmętnienie wody ale nie pisze jak stosować . miało być do wody . coco carbon - K. Animals - takie granulki . Wodę daję odstaną ( jak mniej niż 24 godz to to dałam uzdatniacza )Dziś była przyspieszona podmiana wody . Co mogę zrobić żeby tak nie mętniała ? nigdy tak nie było ..Dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dhuz » 1 lutego 17, 16:52

Niewydajna filtracja biologiczna. Przerybione akwarium, srogo przerybione. Ryby o odmiennych potrzebach trzymane razem. Oj, będziesz mieć wykopki...

Czy to akwarium miało w ogóle czas 4-5 tygodni na dojrzenie biologiczne przed wpuszczeniem ryb, czy były wrzucone na pałę?

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Anka cyganka » 1 lutego 17, 16:56

Wyjmij te sztuczne rośliny

Dorota222
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 17, 17:53

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dorota222 » 1 lutego 17, 17:16

Wiem , ze dużo za dużo :( ale słuchać nie chcieli ..W p;lanie niedalekim jest większe z żywymi roślinami ale do tego czasu chcę utrzymać te rybki w całości i żywosci . Akwarium ogólnie jest ok 2 mies , teraz też wiem że nie było w pełni dojrzałe , chodziło przed rybkami około 10 dni . Te dodatkowe rybki przyszły z 10 dni temu a problemy zaczeły się z 4 dni temu , co teraz zrobić ? Nie zwrócę rybek do sklepu , Częsciej zmieniać wodę ?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dhuz » 1 lutego 17, 17:35

Dorota222 pisze:słuchać nie chcieli
Przykro mi to mówić, ale jeśli domownicy mają w dupie dobro zwierząt, a Ty masz się potem martwić, jak nasprowadzają kolejnych i te chorują, to lepiej zlikwidować akwarium, niż dawać im zwierzaki męczyć.

Dorota222 pisze:Te dodatkowe rybki przyszły z 10 dni temu a problemy zaczeły się z 4 dni temu , co teraz zrobić ? Nie zwrócę rybek do sklepu , Częsciej zmieniać wodę ?
Podmieniać wodę dziennie po kubełku 10l, prawdopodobnie rozchwiały się stężenia związków azotowych i cykl na nowo się stabilizuje, przez co masz wysyp pierwotniaków.

Dorota222
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 17, 17:53

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dorota222 » 1 lutego 17, 17:42

Jeśli to byłaby woda odstana 24 godziny nie dawać uzdatniaczy ? Jak napisałam w planie jest większe , czy to większe jak już będzie to ma dojrzewać parę tygodni ? czy np jak już rośliny posadzone , kamyki umyte , to mogę częśc wody z tego akwa dać ? czy ma to nowe mieć swoją wodą od początku ? Chcieli dobrze a to różnie wychodzi . Nie chcę likwidować ,

Dorota222
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 17, 17:53

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dorota222 » 1 lutego 17, 17:45

Nie chcę przy przekładaniu znowu czego narobić ..Ewentualnie poproszę o link jak to zrobić dobrze

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Anka cyganka » 1 lutego 17, 17:50

Edytuj post jak chcesz cos dodać do poprzedniego. Nowe akwarium też musi dojrzeć możesz poczytać tutaj viewtopic.php?f=8&t=3843 i tutaj http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=38&t=34246

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dhuz » 1 lutego 17, 18:07

Odstana na tyle, by wyrównała się temperatura z tą w akwarium - możesz dogrzać wody w małym rondlu czy coś, jeśli jest za chłodna. Czasem starczy 8 godzin. Nie musi stać całego dnia.

Większe akwa nic nie pomoże, jeśli będziesz trzymać razem ryby, które potrzebują odmiennych warunków.

Dojrzewać musi osobno, woda z akwarium niewiele da - liczą się wkłady filtracyjne, a obecnie posiadasz malutką gąbeczkę.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Anka cyganka » 1 lutego 17, 18:17

Radziłabym ci poczytać o zakładaniu akwarium oraz zastanowić się jakie rybki ci sie podobają. Akwarium i sprzęt trzeba dobrać do rybek jakie chcemy mieć. Lepiej oddać niektóre rybki bo wszystkie razem nie moga być ale to już dział obsady. Też zależy jakie to jest dla ciebie większe akwarium :)

Dorota222
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 9 stycznia 17, 17:53

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Dorota222 » 1 lutego 17, 19:25

Dziękuję , poczytam jeszcze o obsadzie, ale jeszcze proszę o skrótowo : podobaja mi się głupiki , neonki , glonojady , mieczyki , no i kiryski ( ogólnie te co mam ) które pasuja do siebie ? Podoba mi się dużo więcej aleeee hmmm miejsca brak :P Obiecane mam ok 65 litrów z kompletem czyli grzałką , filtrem . . Więc niewiele większe ale już większa swoboda dla rybek . Tak robię z dogrzewaniem wody . A co zrobić z tym węglem zakupionym ? nadaje się do czegokolwiek ?Nie sprawdzałam jeszcze stanu wody , mieszkam na wsi więc podejrzewam że jest twarda , mało chloru , Bardzo dziękuję
Ostatnio zmieniony 1 lutego 17, 19:32 przez Dorota222, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: barttsw » 1 lutego 17, 19:31

Dorota222 pisze:podobaja mi się głupiki , neonki , glonojady , mieczyki , no i kiryski
napewno nie razem i napewno nie w tym szkle jak chcesz mysle o mieczykach mysl o szkle 120x40x50

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Zmętnienie wody .

Postautor: Anka cyganka » 1 lutego 17, 19:38

Gupiki to woda twarda i zasadowa, neonki kiryski i glonojady to woda miękka i kwaśna a jeszcza jest ważna temperatura. I jeżeli akwarium większe w komplecie takie jak są sprzedawane w sklepach to słabe rozwiązanie bo sprzęt jest słaby lepiej wszystko skompletować osobno pod wybraną obsadę. Dodam jeszcze że kiryski i glonojady mocno brudzą (miałam takie połączenie u siebie) i trzeba mieć wtedy dużą filtrację.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości