Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Pablo80
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 4 grudnia 16, 15:34

Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: Pablo80 » 21 stycznia 17, 14:01

Rozpoczynam przygodę z testowaniem, na tą okoliczność kupiłem testy JBL.
Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, zwróciłem uwagę na test NO3, przy którym drugi składnik ma oznaczenie ryzyka H341 czyli "Podejrzewa się, że powoduje wady genetyczne."

Mam pytanie, czy ktoś z Was zastanawiał się, jakie zastosować środki ochronne, czy też przy tym stężeniu to jednak nie ma znaczenia.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: slaeer » 21 stycznia 17, 14:12

No proszę Cię.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: Hunter » 21 stycznia 17, 14:40

Pablo80 pisze:Mam pytanie, czy ktoś z Was zastanawiał się, jakie zastosować środki ochronne, czy też przy tym stężeniu to jednak nie ma znaczenia.

To bardzo istotne pytanie! Potwierdzi to każdy producent chemii sklasyfikowanej jako niebezpieczna :) Sanepid będzie gnębił do upadłego ;)

Nie wiem jak to dokładnie jest... całkiem możliwe, że im większy podmiot tym więcej może, sztab prawników itp :p a ty malutki siedź z głową w książkach i tłumacz przepisy prawa. Jest to dość irytujące jeśli od ciebie czegoś wymagają a widzisz, że inni mogą robić po swojemu :roll: W każdym razie z tego co wiem, to środki ostrożności mają znajdować się na każdej etykiecie każdego produktu sklasyfikowanego jako niebezpieczny. Na etykietce testu nie ma takiej informacji, ale poszukaj na opakowaniu. Ja nie pomogę, bo w ramach oszczędności miejsca w szafce pod akwarium wywalam pudełka :p

Wpisując w Google "H341" też powinieneś znaleźć co nieco informacji.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Pablo80
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 4 grudnia 16, 15:34

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: Pablo80 » 21 stycznia 17, 14:50

Oznaczenie jest, piszą o rękawicach odzieży ochronnej, okularach itd.
Tylko , tak się zastanawiam jak to się ma do codziennego użytkowania, wszak produkt jest kierowany do hobbystów (często młodzieży) a wymagania jak dla laboratorium.

Ja testy robiłem na biurku, po czym je przetarłem koniec... tylko ciekawi mnie czy te groźby są realne czy to jedynie dupochrony :/

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: Hunter » 21 stycznia 17, 15:20

Pablo80 pisze:ciekawi mnie czy te groźby są realne czy to jedynie dupochrony :/

Różnie. Czasami stezenia niebezpiecznych substancji są tak niskie, że nie są szkodliwe, ale przepisy wymagają...

Weź do ręki pierwszy lepszy nawóz typu węgiel w płynie. Masz to samo :) Nie znam nikogo kto nawozi swoje akwarium w rękawiczkach i okularach :D Ba! nawet piszą wyraźnie aby chronić przed dziećmi ;) Istotny wpływ substancji niebezpiecznej na organizm ma czas narażenia. Proszki pylą, ale tyle ile przebywasz w obecności substancji niebezpiecznej podczas robienia testu... Śpij spokojnie, nie wyrośnie Ci trzecia ręka :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Pablo80
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 4 grudnia 16, 15:34

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: Pablo80 » 21 stycznia 17, 16:58

Całe szczęście, bo trzeba by wymieniać całą garderobę ;)

Awatar użytkownika
jowtek
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 216
Rejestracja: 15 czerwca 16, 13:07

Re: Testy JBL a bezpieczeństwo użytkowania

Postautor: jowtek » 21 stycznia 17, 18:39

Ja staram sie nie oddychać :P no ale co Cię nie zabije to wzmocni :D

A szczerze to jakbyś to wciągnął nosem lub napil sie to tak wtedy wiadomo ale to sa znikome ilości ktore zakraplasz i sypiesz.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości