Mętna woda

zajac
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 15, 21:11

Re: Mętna woda

Postautor: zajac » 19 maja 16, 09:54

Zrobię test :) akurat mam wodę destylowaną. Dzięki za radę.

Dhuz. Jest to możliwe że w zbiorniku coś mi się rozkłada i gnije. Jak pisałem miałem potężny atak glonów w akwarium. Chyba za dużo świeciłem i za wcześnie dałem nawozy w początkowych fazach akwarium stąd była plaga wszelkiej maści glonów. Gdy glony zaczęły obumierać pojawiła się mętność. Obecnie już ich prawie nie ma albo niewiele ale mętność pozostaje i po wyjęciu waty z filtra szybko gęstnieje. Na dnie tez pojawiło się sporo czarnych resztek glonów, które staram się co 2-3 dni odmulać ale wiadomo że wszystkiego się nie da w 100%

Filtra w ogóle nie czyściłem, nie ma takiej potrzeby i nie chce naruszać flory bakteryjnej i tak mocno naruszonej. Może to błąd i przydałoby się wypłukać trochę gąbki póki nie przyślą mi lawy?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Mętna woda

Postautor: barttsw » 19 maja 16, 09:57

kolego woda metna (mleko) czy zielona
jest zielonyosad na szybach ?
czym nawozisz? jakiej firmy nawozy

zajac
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 15, 21:11

Re: Mętna woda

Postautor: zajac » 19 maja 16, 10:02

Zielony drobny osad jest na szybach ale rozwija się wolno i nie jest mocno widoczny. Chmura jest biała. Nawoziłem Aqua artem, powoli przestawiam się na mieszanki soli. Jednak obecnie daje tylko potas, carbo i troche fe. Micro i macro bardzo mało

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Mętna woda

Postautor: barttsw » 19 maja 16, 10:08

wlasnie nawoziles woda :D

kurde to moga byc faktycznie pierwotniaki
jak chcesz dam ci namiar do goscia ktory robi rewelacyjne nawozy o o wiele tansze niz aqua art

zajac
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 15, 21:11

Re: Mętna woda

Postautor: zajac » 19 maja 16, 10:14

Bez przesady z tą wodą. Testy jakieś tam różnice pokazywały przy podawaniu. Chętnie wezmę namiar, może być na priv.

Wydaje mi się że jakby to był zakwit wody to znacznie więcej wyłapała by wata w filtrze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości