woda zmętniała po dodaniu PhosMAX basic

asqard
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 16, 14:14
Lokalizacja: Nowy Sącz

woda zmętniała po dodaniu PhosMAX basic

Postautor: asqard » 15 maja 16, 14:29

Witam wszystkich a że jestem nowy więc się przywitam :) Tomasz mi na imię.

Mam dziwny problem, a może sam go spowodowałem stwierdziłem że dla mojego dziecka założę akwarium ( kiedyś dawno temu miałem akwarium i to nawet duże )

więc tak zbiorniczek 56l wczoraj podmiana wody ok. 20% czyszczenie filtra AquaEL, standardowo gąbka wkład ceramiczny tylko lekko przepłukany, do filtra dostałem dodatek PhosMAX basic wsypałem go na dno i na to wkład ceramiczny,

a dziś patrzę woda lekko mętna proszę o pomoc bo już zgłupiałem nie wiem czy podmieniać dziś wodę raz jeszcze czy czekać aż się wyklaruje

z góry dziękuję

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: woda zmętniała po dodaniu PhosMAX basic

Postautor: barttsw » 15 maja 16, 14:33

asqard pisze: czyszczenie filtra AquaEL, standardowo gąbka wkład ceramiczny tylko lekko przepłukany,
w jakiej wodzie?
asqard pisze:do filtra dostałem dodatek PhosMAX basic wsypałem go na dno i na to wkład ceramiczny
byl przepłukany

masz jakas fote?

asqard
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 16, 14:14
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: woda zmętniała po dodaniu PhosMAX basic

Postautor: asqard » 15 maja 16, 14:48

barttsw pisze:
asqard pisze: czyszczenie filtra AquaEL, standardowo gąbka wkład ceramiczny tylko lekko przepłukany,
w jakiej wodzie?
asqard pisze:do filtra dostałem dodatek PhosMAX basic wsypałem go na dno i na to wkład ceramiczny
byl przepłukany

masz jakas fote?


oczywiście płukany w wodzie spuszczonej, phosMAX nie płukany, w instrukcji producent nie zamieścił informacji o płukaniu, mój błąd ;( to podmiankę wody robić czy się wstrzymać

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości