Woda utleniona do walki z glonami

Awatar użytkownika
Tomal
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 18 grudnia 15, 08:14
Lokalizacja: Chorzów

Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Tomal » 4 maja 16, 12:47

czy ktoś sie bawił kiedyś z wodą utlenioną do walki z glonami ? Jakieś doświadczenia ? Proporcje ?

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Marcinus71 » 4 maja 16, 13:51

Tomal pisze:czy ktoś sie bawił kiedyś z wodą utlenioną do walki z glonami ? Jakieś doświadczenia ? Proporcje ?

Tylko do płukania gardła używałem, jak jakas wirusówka dopadnie :) Polecam...

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: robroy » 4 maja 16, 16:55

Ja się ostatnio w to bawiłem,na mech wlazły mi zielone nitki,cała masa.Ale czy woda utleniona pomogła to nie wiem.Jednocześnie zmieniłem godziny świecenia,dawałem węgiel w płynie i właśnie wodę utlenioną.W każdym bądź razie nie zaszkodziła mchom bo teraz ładnie rosną a po nitkach nie zostało śladu

Awatar użytkownika
Tomal
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 18 grudnia 15, 08:14
Lokalizacja: Chorzów

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Tomal » 5 maja 16, 06:37

robroy pisze:Ja się ostatnio w to bawiłem,na mech wlazły mi zielone nitki,cała masa.Ale czy woda utleniona pomogła to nie wiem.Jednocześnie zmieniłem godziny świecenia,dawałem węgiel w płynie i właśnie wodę utlenioną.W każdym bądź razie nie zaszkodziła mchom bo teraz ładnie rosną a po nitkach nie zostało śladu

No właśnie, zastosowałeś trzy metody :)

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: robroy » 5 maja 16, 13:48

Tomal pisze:No właśnie, zastosowałeś trzy metody :)

Dlatego właśnie nie mogę potwierdzić skuteczności wody utlenionej a co najwyżej tylko to,że nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków :ok:

Cherry Lady
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 stycznia 16, 15:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Cherry Lady » 6 maja 16, 12:32

W moim przypadku woda utleniona do czyszczenia filtra, raz na jakiś czas. pomaga, więc może glony też ogarnie, Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Marcinus71 » 6 maja 16, 13:00

Cherry Lady pisze:W moim przypadku woda utleniona do czyszczenia filtra, raz na jakiś czas. pomaga, więc może glony też ogarnie, Pozdrawiam

Do czyszczenia filtra? a to ciekawe rozwiązanie, a co ono ma na celu wyczyścić ? Bakterie wybić w filtrze ?

Cherry Lady
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 stycznia 16, 15:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Cherry Lady » 11 maja 16, 11:39

Do czyszczenia filtra? a to ciekawe rozwiązanie, a co ono ma na celu wyczyścić ? Bakterie wybić w filtrze ?



Chyba każdy z nas tutaj wie, że woda utleniona jako środek nienaturalny raczej nie powinna być wykorzystywana wcale lub w dużym stężeniu, tym bardziej lany do słupa wody. Wspomniałam o "czyszczeniu"-przemyciu od czasu do czasu filtra rozcieńczoną wodą utlenioną czy unicestwiłam w ten sposób wszystkie kultury bakterii i zachwiałam równowagę zbiornika? Nie zauważyłam. Nie chodzi o maczanie filtra i wprowadzanie z powrotem do zbiornika.

Na walkę z glonami są lepsze środki, a jak juz to raczej doraźnie.

Pozdrawiam ChL

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: robroy » 11 maja 16, 16:55

Nikt nie pisał o laniu do słupa wody :) .Ciekaw jednak jestem co chcesz konkretnie osiągnąć poprzez płukanie filtra. Przecież woda utleniona jest środkiem odkażającym czyli bakteriobójczym.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: Marcinus71 » 11 maja 16, 19:44

robroy pisze:Ciekaw jednak jestem co chcesz konkretnie osiągnąć poprzez płukanie filtra.

Filtry płucze się delikatnie, tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, wiadomo ze nawet w wodzie z akwarium a nie kranovicie (chlor) żeby jak najmniej szkody zrobić bakteriom, więć woda utleniona tu jest wyjątkowym pomysłem :mrgreen:
Ale ja czasem kobiet nie rozumiem, więc może i ma rację :niewiem:

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: robroy » 11 maja 16, 20:41

Marcinus71 pisze:
robroy pisze:Ciekaw jednak jestem co chcesz konkretnie osiągnąć poprzez płukanie filtra.

Filtry płucze się delikatnie, tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, wiadomo ze nawet w wodzie z akwarium a nie kranovicie (chlor) żeby jak najmniej szkody zrobić bakteriom, więć woda utleniona tu jest wyjątkowym pomysłem :mrgreen:
Ale ja czasem kobiet nie rozumiem, więc może i ma rację :niewiem:

Nie, no Sam fakt płukania filtra jest ok, dziwi mnie w czym jest płukany :idea:

SheepHunterPl
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 28 lipca 15, 14:40
Lokalizacja: ok. Gorzowa

Re: Woda utleniona do walki z glonami

Postautor: SheepHunterPl » 16 maja 16, 19:26

ja na glony używałem, na strzykawkę, i igłą punktowo na krasnorosty, negatywnych skutków nie miałem - pozytywne- nie do końca jestem pewien, bo stosowałem naprzemiennie z kilkoma innymi sposobami
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości