Akwarium - Kot

Juni
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 14, 20:56

Akwarium - Kot

Postautor: Juni » 26 marca 15, 08:07

Cześć



Mam, pytanie - problem?


Założyłem nowy zbiornik 25L (krewetkarium), bez pokrywy otwarty który stoi w dość dostępnym miejscu dla kota.

I teraz zauważyłem że skubaniec potrafi się napić tej wody i co najgorsze wsadzić tam łapę, sadzicie że to może zachwiać "biologie" w akwa? (PH 7,2)
Myśleć nad jakąś pokrywą? Czy nad ut*** kota ? :zly1:

Na razie żadnych zmian w akwa nie zauważyłem, ale chce wcześniej podjąć decyzje. Bo raczej kot będzie tak robił tak samo.

nówka
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 19 września 14, 09:55
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Akwarium - Kot

Postautor: nówka » 26 marca 15, 09:54

Przykryj akwarium szybą/plexą.

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Akwarium - Kot

Postautor: remigiuszl » 26 marca 15, 12:08

Juni pisze:Myśleć nad jakąś pokrywą? Czy nad ut*** kota ?

Czy Ty aby na pewno powinieneś mieć jakiekolwiek zwierzę ?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Alina_33 » 26 marca 15, 13:25

Jeśli masz w domu drapieżnika, to trzeba zapewnić jego potencjalnym ofiarom bezpieczeństwo. To chyba naturalne, prawda? Może kup sobie jakieś nakręcane rybki do tego akwarium...

el_muerte
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 542
Rejestracja: 26 grudnia 13, 18:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Akwarium - Kot

Postautor: el_muerte » 26 marca 15, 13:38

Łapa w akwarium nie powinna zachwiać biologii, chyba że wcześniej ją moczy w wybielaczu ;)
www.dlabartka.pl - prośba o przekazanie 1% podatku

Akwarium 54 l a w nim:
10 x Paracheirodon innesi, 3 x Corydoras pygmaeus, 3 x Macrotocinclus affinis,
2x Apistogramma borellii, 1 x Pomacea diffusa

Juni
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 14, 20:56

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Juni » 26 marca 15, 14:31

Alina_33 pisze:Jeśli masz w domu drapieżnika, to trzeba zapewnić jego potencjalnym ofiarom bezpieczeństwo. To chyba naturalne, prawda? Może kup sobie jakieś nakręcane rybki do tego akwarium...


Mam drugi zbiornik 200L, też bez pokrywy i nawet go to nie rusza. Tym zaczął się interesować.
I uważam że kupowanie jakiś "nakręcanych rybek" jest głupotą, ponieważ to jeszcze wzbudzi jego ciekawość.



remigiuszl pisze:Czy Ty aby na pewno powinieneś mieć jakiekolwiek zwierzę ?

Trochę dystansu... :mrgreen:



el_muerte pisze:Łapa w akwarium nie powinna zachwiać biologii, chyba że wcześniej ją moczy w wybielaczu ;)


Dziękuje, prosta odpowiedz na temat. Kot jest raczej czyściochem, nie wychodzi na dwór. Zobaczę jak to dalej będzie wyglądać, może minie jego fascynacja :)

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Brajanero » 26 marca 15, 14:43

Mój kot lubiał podpijać wodę z zlewu ,na nic zdały sie prośby i kupienie nowej pięknej miski .
Raz po prostu zamiast go przeganiać puściłem wodę na łeb ,nigdy więcej tam nie wlazł .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

el_muerte
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 542
Rejestracja: 26 grudnia 13, 18:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Akwarium - Kot

Postautor: el_muerte » 26 marca 15, 14:46

I to jest metoda. Wszystkie moje koty wychowywałem właśnie za pomocą spryskiwacza do wody ustawionego na daleki zasięg. Były bardzo pojętne.
www.dlabartka.pl - prośba o przekazanie 1% podatku

Akwarium 54 l a w nim:
10 x Paracheirodon innesi, 3 x Corydoras pygmaeus, 3 x Macrotocinclus affinis,
2x Apistogramma borellii, 1 x Pomacea diffusa

Juni
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 14, 20:56

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Juni » 26 marca 15, 14:48

Brajanero pisze:Mój kot lubiał podpijać wodę z zlewu ,na nic zdały sie prośby i kupienie nowej pięknej miski .
Raz po prostu zamiast go przeganiać puściłem wodę na łeb ,nigdy więcej tam nie wlazł .




No tu akurat aż tak drastyczne działania nie pomogą, ponieważ jakim przypadkiem domowy pupil bardzo lubi wodę. Do tego stopnia że lubi być kąpany :shock:

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwarium - Kot

Postautor: misiek1784 » 26 marca 15, 19:06

Raz po prostu zamiast go przeganiać puściłem wodę na łeb ,nigdy więcej tam nie wlazł .


Wrzuć kota akwarium :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Alina_33 » 26 marca 15, 19:19

Jest jeszcze opcja zamykania przed kotem pomieszczenia z rybami... A to, że jednego nie rusza, może świadczyć po prostu o tym, że do jednego ma wygodny dostęp, a do drugiego nie...

LYZKA
Ryba
Ryba
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 14, 15:01

Re: Akwarium - Kot

Postautor: LYZKA » 27 marca 15, 01:00

Mój kotasek też pił wodę z akwa. JAk nie było pokrywy to bezpośrednio z akwa. Potem jak założyłam pleksę, to z kaskady zlizywała :shock: . I któregoś pięknego razu postawiła łapę na pleksie :mrgreen: , a jako, że nie leży całkowicie w jednym rogu, bo nie mam możliwości, aby inaczej zrobić, to wpadła chyba do połowy, bo wszystkie ksiązki co leżały u mnie na biurku były mokre ;/. Bardzo mokre... To jej niczego nie nauczyło... dalej piła, ale teraz jej jakoś ustąpiła głupota i wzięła się za kranówkę. :D więc jak chce pić to drze chałapę w wannie :roll:
„Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.” /Konfucjusz/

Juni
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 14, 20:56

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Juni » 27 marca 15, 08:00

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, coś spróbuje wymyśleć. :)

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Tissien » 27 marca 15, 08:42

Ja bym się nie przejmowała, jeśli nie masz bojownika w tym akwarium, który podpływa pod samą taflę to kot raczej nic nie zrobi. Inna sprawa, że lokatorzy z tego akwa mogą wyskakiwać bez pokrywy. Moje kotałki też uwielbiają pić wodę prosto z akwarium (przy podmianach, normalnie jest pokrywa :P) i maczać łapy i spijać wodę z zamoczonej łapki, ale ryby ganiają tylko przez szybę. Takie zachowanie raczej nie wpływa na biologię w wodzie. Jedyny kłopot to taki, że możesz zauważać szybko ubywającą wodę :P Koty wolą tę wodę z akwa bo jest zazwyczaj ciepła (no i może troszkę dlatego, że jest w niej "wywar rybny" :P).

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Akwarium - Kot

Postautor: Doody » 27 marca 15, 08:46

Picie wody ze zbiornika zazwyczaj zagraża bardziej kotu niż rybom. Zwłaszcza gdy baniak jest nawożony.
440l - Roślinne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości