Przedawkowanie nawozu

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: Hunter » 9 lutego 11, 20:12

..::Robin::.. pisze:Tla 3d raczej nie wyczyszcze mechanicznie


Tylnej szyby (tła) nigdy się nie czyści. Zawsze czyści się tylko tą szybę, przez którą się patrzy ;)

..::Robin::.. pisze:zaglonionego miejsca nie jest w stanie zadne zwierze wyczyscic nawet w 50% (tlo,korzen)


A założysz się? :D Pamiętam początki z ceramicznym zamkiem. Jego powierzchnia jest chropowata. Swojego czasu małe akwarium zarosło mi glonami. Zamek był cały zielony. Gusta sie zmieniły, zamek został wyjęty i służył jako miejsce do tarła dla zbrojników (wieża zamku jest wysoka, wąska i ma dwa okna, zbrojniki uwielbiaja tam składać ikrę) 2 mioty - około 200 małych Ancistrusów sp. i zamek wyglądał jak nowy :) Skubańce wyczyściły go w 2 miesiące ;)

Oczywiście były też dokarmiane innymi pokarmami ;)

Jaki morał z tego? Najlepsza na glony jest chorda mlodych Ancistrusów sp. Każdy troszkę skubnie i glonów nie ma ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: ..::Robin::.. » 9 lutego 11, 21:20

Hunter pisze:wieża zamku jest wysoka, wąska i ma dwa okna

nie bede ci odpowiadal ,ponieważ generalnie ludzie z "zameczkami" mnie irytuja
Ostatnio zmieniony 13 lutego 11, 11:03 przez ..::Robin::.., łącznie zmieniany 2 razy.

unitral
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 17 września 10, 18:51
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: unitral » 9 lutego 11, 21:31

..::Robin::.. pisze: nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji,ludzie z "zameczkami" mnie irytuja

Czyli według Ciebie, każdy inny niż Ty jest "nienormalny" ?
Każdy ma prawo do własnego wystroju.
Co jest złego w zamkach w akwarium?

Równie dobrze mogę powiedzieć "ludzie w dresach mnie irytują", czy "ludzie których coś irytuje mnie irytują"....

Ale nie o to chodzi, kolega Hunter pisał o wykorzystaniu starego zamku jako kryjówki dla zbrojników, a Ty wyskakujesz z tekstami niegodnymi forumowicza.
Tego typu komentarze są zbędne i niektórych obrażają.
Przejdź się na wystawę akwarystyczną to zobaczysz w ilu akwariach są zamki....
A ile jest różnych ozdób ceramicznych do akwariów w sklepach zoologicznych ?
Skoro jest popyt są i producenci....

ps. w moim akwarium jest "traktor"......

[ Dodano: 9 Luty 11, 21:33 ]
..::Robin::.. pisze:nie bede ci odpowiadal ,poniewarz generalnie ludzie(...)


Więc po co w ogóle ten post?
Żeby pochwalić się swoją irytacją ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: ..::Robin::.. » 9 lutego 11, 21:35

unitral moja odpowiedz wyzej ciebie tez sie tyczy,jestem tego zdania ze ludzie z kolorowymi kamyczkami i zamkami w akwariach biora sie za pasje o ktorej nie maja pojecia,ale pozdrawiam

unitral
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 17 września 10, 18:51
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: unitral » 9 lutego 11, 21:40

Z tego Co widzę, Twoje początki również były nie najbardziej udane - np. bardzo spore przerybienie.....
Ale zeszliśmy z tematu.

Glony da się całkowicie usunąć przy pomocy stworzeń akwariowych - trzeba poszukać tylko trochę w necie....
U mnie kosiarki, ślimaki i małe zbrojniki szybko się z glonami uporały.

[ Dodano: 9 Luty 11, 21:45 ]
..::Robin::.. pisze:ludzie z kolorowymi kamyczkami i zamkami w akwariach biora sie za pasje o ktorej nie maja pojecia

Nawiązując do sensu tej wypowiedzi:
"ludzie tjuningujący (specjalnie z błędem), też nie powinni się rodzić" bo niektórym się to nie podoba....
"każdy z wadami urody powinien być izolowany od społeczeństwa - bo jest brzydki"
"ludzie niscy powinni nie pokazywać się publicznie bo odstają od ogółu"
"umalowane kobiety powinno się wytykać palcami i wyśmiewać" bo to nienaturalne
"lepiej nie rozmawiaćz idiotą, bo sprowadzi Ciędo swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem"

To tylko kilka cytatów które przyszły mi do głowy, ale można tak w nieskończoność podążając za Twoim tokiem rozumowania....

Więc lepiej skończmy ten :offtopic:

ps.bez urazy :)
"Szanować trzeba wszystkich, zwłaszcza tych odmiennych (...)"
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: Hunter » 9 lutego 11, 21:51

..::Robin::.. pisze:nie bede ci odpowiadal ,poniewarz generalnie ludzie z "zameczkami" mnie irytuja


Pisz co chcesz :) Napisałem: "początki". 8 lat temu trzymałem różne dziwadła w akwarium. Potem styl się zmienił, postawiłem na naturalne ozdoby, czyli korzenie. Ceramika została w półce. Czasami wyciągam zamek jak zbrojniki nie chcą wchodzić do rur z PCV.

..::Robin::.. pisze:poniewarz generalnie ludzie z "zameczkami" mnie irytuja


Mnie irytują ludzie, którzy czyszczą sztuczne tło w akwarium. tacy irytują mnie podwójnie :) Raz, ze mają sztuczne tło, dwa że je czyszczą ;)

..::Robin::.. pisze:jestem tego zdania ze ludzie z kolorowymi kamyczkami i zamkami w akwariach biora sie za pasje o ktorej nie maja pojecia


hmm sztuczne tło 3d się do tego nie wlicza? ;)

Śmiało mogę powiedzieć, że o zbrojnikach wiem więcej niż Ty. Hoduję je kilka lat, po kilkaset sztuk miesięcznie (tak, niektóre z ceramicznego zamku) i śmiało mogę powiedzieć, ze młode wyczyszczą akwarium z glonów, pod warunkiem, że nie będziesz ich przybywać a maluchów będzie sporo.

Obecnie próbuję wytrzeć L104 :D Skubańce nie zaskakują po imitacji pory deszczowej :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin998
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 10 lutego 11, 08:08
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Przedawkowanie nawozu

Postautor: Martin998 » 10 lutego 11, 13:54

Prawdopodobne

-Woda może być zamulona
-Powstawanie glonów
-Osłabienie rybek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości