Mała ilość CO2 w akwarium .

Awatar użytkownika
myszkowski1989
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 23 stycznia 10, 00:12
Lokalizacja: okolice torunia

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: myszkowski1989 » 10 czerwca 10, 23:15

No dobra. 470 zł wygląda zachęcająco bardzo i dużo taniej.nie wiem za bardzo co to jest ten ebay ale pewnie jakieś allegro.no dobra komputer mamy elktrozawór mamy reduktor mamy butle by się kupiło gdzieś osobno i by było OK.a te dyfuzory , zaworki przeciwzwrotne ,zaworki precyzyjne i sonda pH od komputera by trzeba było jeszcze dokupić ? Ebay działa na terenie polski ?
Pozdro
375 L azja płd-wsch tetra tec 2400 Sumiki szkliste,cierniooczki,zbrojniki
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA ! -> -> -
> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=25558

Awatar użytkownika
spider72
Ryba
Ryba
Posty: 150
Rejestracja: 27 lipca 09, 19:53
Lokalizacja: Wick, Szkocja

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: spider72 » 11 czerwca 10, 19:22

Ebay to takie allegro, tylko że bardziej na skalę globalną.
Komputer pH jest z sądą i płynami kalibracyjnymi 4 i 7 pH i nic wiecej nie potrzebuje.
Reduktor z elektrozaworem który Ci podałem ma już wbudowany zaworek precyzyjny oraz dodają do tego reduktora 2 zaworki przeciwzwrotne gratis. Oprócz butli musiałbyś jeszcze kupić, albo zrobić jakiś dyfuzor w zależności od tego jakie masz potrzeby zewnętrzny, albo wewnętrzny.
Duży wybór dyfuzorów wewnętznych jest w tym samym sklepie z którego podałem Ci komputer i reduktor z elektrozaworem, aby nie płacić dodatkowo za przesyłkę z innego sklepu http://stores.ebay.co.uk/Aquarium-HK__W ... bZ17035217
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
myszkowski1989
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 23 stycznia 10, 00:12
Lokalizacja: okolice torunia

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: myszkowski1989 » 11 czerwca 10, 22:34

Ogólnie to w weekend nie będę na necie. Jutro mam szkołę ale zbicie :-(
Będę w poniedziałek nad ofertą pomyślę z kilka ,kilkanaście dni na spokojnie.
Widzę że są jeszcze ludzie na tym świecie którzy bezinteresownie pomagają innym i poświęcają im swój czas .Wielkie Dzięki spider72
Pozdro.Zajrzyj jeszcze w poniedziałek wieczorkiem.
P.S. Ktoś mi mówił że te dyfuzory to jak najmniej zmyślne najlepiej mieć (proste ) .

[ Dodano: 11 Czerwiec 10, 23:37 ]
Aj jeszcze jedno.Na tym Ebay to jest jakiś problem założyć sobie konto i wykonać jednorazową transakcję ?
375 L azja płd-wsch tetra tec 2400 Sumiki szkliste,cierniooczki,zbrojniki
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA ! -> -> -
> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=25558

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: poldzakson » 12 czerwca 10, 01:37

myszkowski1989 pisze:Aj jeszcze jedno.Na tym Ebay to jest jakiś problem założyć sobie konto i wykonać jednorazową transakcję ?


Żaden problem i możesz błyskawicznie zapłacić przez paypal.

Awatar użytkownika
spider72
Ryba
Ryba
Posty: 150
Rejestracja: 27 lipca 09, 19:53
Lokalizacja: Wick, Szkocja

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: spider72 » 13 czerwca 10, 09:31

Tak jak napisał poldzakson zakładanie konta na ebay trwa kilka minut i jest bezpłatne, to samo dotyczy zakładania konta na PayPal, które musisz założyć, bo przez ten system większość sklepów na ebay przyjmuje płatności.

Jeżeli chodzi o dyfuzor, to zależy jaki jest główny cel stosowania CO2, jeżeli ma to być akwarium roślinne z większą ilością światła, to zalecane są bardziej wydajne systemy rozpuszczania, jeżeli celem jest głównie kontrola pH, to zwykły dyfuzor wewnętrzny w zupełności wystarczy.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
myszkowski1989
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 23 stycznia 10, 00:12
Lokalizacja: okolice torunia

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: myszkowski1989 » 15 czerwca 10, 17:59

Znalazłem już osobę która ma konto na ebay ofertą jestem zainteresowany bo w końcu będzie dużo taniej . Ile dni mniej więcej będę czekał za przesyłką ?10 dni , miesiąc ?
CO2 będę chciał mieć na poziomie do 20 ppm także myślę że zwykłe szklane dyfuzorki starczą.Ten komputer Weipro będzie pasował do tego elektrycznego zaworka i dyfuzory co mi podałeś linka, jescze jak dorzucę butlę z polski to czy dam radę wszystko złożyć ?
Pozdro

[ Dodano: 15 Czerwiec 10, 19:01 ]
No i w Anglii są chyba inne gniazdka z prądem mają inna konstrukcję wtyczki i tak dalej .
375 L azja płd-wsch tetra tec 2400 Sumiki szkliste,cierniooczki,zbrojniki
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA ! -> -> -
> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=25558

Awatar użytkownika
spider72
Ryba
Ryba
Posty: 150
Rejestracja: 27 lipca 09, 19:53
Lokalizacja: Wick, Szkocja

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: spider72 » 15 czerwca 10, 19:43

Na przesyłkę czeka się zwykle od 7 do 14 dni.
Elektrozawór będzie pasował do komputera, bo jest na 230V. Komputer ma uniwersalne gniazdko na elektrozawór do którego pasują wtyczki brytyjskie, amerykańskie i europejskie (zobacz zdjęcie na stronie sprzedawcy).
Reduktor będzie pasował na "polską" butlę, bo gwinty do różnych gazów są standaryzowane i akurat ten standard jest kompatybilny z europejskim, wszystko jest zresztą opisane na stronie sprzedawcy:

The thread is made according to UK, Europe, Japan and Taiwan standard (JIS m22-14), 22mm in diameter.


Tak, że bez problemu będziesz w stanie połączyć wszystkie elementy systemu.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
myszkowski1989
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 23 stycznia 10, 00:12
Lokalizacja: okolice torunia

Re: Mała ilość CO2 w akwarium .

Postautor: myszkowski1989 » 15 czerwca 10, 20:27

OK.jak już będę miał owy sprzęcik to będziecie musieli mi go pomóc złożyć i wyregulować czy tam uruchomić :-) kiepsko u mnie z angielskim a instrukcja w tym języku pewnie będzie .
Pozdro

[ Dodano: 21 Czerwiec 10, 23:10 ]
Siema spider72 no na tym ebayu całkiem tanio ale nie z przesyłka.Znalazłem kogoś kto ma na tym konto te trzy rzeczy faktycznie kosztują bardzo mało 76,5 funta czyli maksymalnie 440 zł ale koleś za przesyłkę naliczył razem z zakupami 116 funtów albo 120 funtów czyli około 700 zł .Chłopak mojej siostry ma tam konto na tym ebayu i tyle by wyszło kasy za całość także chyba lepiej będzie na allegro kupić. Chłopak siostry dwa razy się pytał ile całość wyjdzie i 116 funtów albo 120 funtów także naprawdę sporo.
Pozdro
375 L azja płd-wsch tetra tec 2400 Sumiki szkliste,cierniooczki,zbrojniki
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA ! -> -> -
> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=25558

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości