Zielona woda!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielona woda!

Postautor: Tomek83 » 25 marca 10, 22:29

Spróbuj całkowitego zaciemnienia, wyłącz oświetlenie.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zielona woda!

Postautor: sajki » 25 marca 10, 22:29

Ojojojoj...nie wygląda to za ciekawie. :]
Mierzyłaś poziom azotu?

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Zielona woda!

Postautor: koteczek555 » 25 marca 10, 22:33

Całkowitego z kocem? Na ile dni mogę tak zaciemnić, żeby mi rośliny nie popadały :)
Sajki teraz i tak już lepiej niż przed podmianą hehe. Jutro zrobię testy, bo napewno od ostatnich musiały się zmienić, bo ostatnio NO2 i NO3 0 test Sery. Tylko zastanawia mnie dlaczego to się zrobiło po starciu takiej ogromnej ilości glona z szyb. A dołożyć dodatkowo jakiś napowietrzacz? Do akwa przez jakąś godz dziennie dociera również światło słoneczne, tylko, że akwa zawsze stało w tym miejscu i nigdy problemów nie miałam ;/ A i jak z podmianami po tej 50%-ej?
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zielona woda!

Postautor: sajki » 25 marca 10, 22:40

Jak dla mnie to masz za słaby filtr, bo to jest baniak 200 litrów? Przy takim litrażu i do tego rybach żyworodnych to za mało. Obstawiam zbyt duży poziom azotu. Najpierw dowiedz się jakie masz parametry wody, potem pomyśłimy. Tylko pamiętaj żeby nie używać testów paskowych.

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Zielona woda!

Postautor: koteczek555 » 25 marca 10, 22:58

Wiem, mam kropelkowe :) A co do żyworodnych to mam tylko 2 molki i 3 ich 1cm maluchy :) A i te 2 molki to obie samiczki, kupiłam je do oczyszczania powierzchni, tylko już były "kotne". Jutro podam parametry :)
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
Grzelas
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 marca 10, 22:26

Re: Zielona woda!

Postautor: Grzelas » 29 marca 10, 07:40

osama pisze:
matiolo1 napisał/a:
Radzę też wymieniać wodę w akwarium (nie będzie zielona) i dodawać uzdatniacze.

A ja radzę się z tak głupimi radami nie wychylać na tym forum.

A ja bym poprosił o rozwinięcie osama :).
Czemmu uzdatniacze nie pomogą i lepiej bez, czy te uzdatniacze to sciema? czy po cos jednak sa? I czemu ktoś tam wcześniej radził bez uzdatniaczy? Ja pytam serio, żebyś nie pomyślał że tylko dogryźć czy coś :).

Pisz poprawnie. sajki
Ostatnio zmieniony 29 marca 10, 09:11 przez Grzelas, łącznie zmieniany 1 raz.
26.03.2010 - Pierwsze napełnienie ^_^.

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Zielona woda!

Postautor: koteczek555 » 29 marca 10, 08:37

Kurcze nia zdąrzyłam w piątem zmierzyć tych parametrów, ale zarzuciłam koc na akwa i już jest lepiej, jednak dalej jest jeszcze mętna. Roślinom nic się nie dzieje, więc trzymam jeszcze koc, a po południu podam parametry :)
Grzelas, myślę, że nie tyle chodziło o uzdatniacze, co o wymianę wody. Bo z tego postu wynika, żeby wymienić całą wodę w akwa.

[ Dodano: 30 Marzec 10, 17:48 ]
Wczoraj po zaciemnieniu od piątku było tak:
Obrazek

Dziś zrobiłam znowu podmianę 50% i jest o niebo lepiej, patrząc od przodu woda już nie jest taka zielona, a bardziej biaława, jednak z boku zieleń i na zdjęciach też widać zieloniutki kolorek, ale jest jednak o niebo lepiej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następną podmianę 50% zrobię za tydzień we wtorek, wypadałaby w sobotę, ale nie będę przez święta czarować. Na akwa dalej mam koc, tylko chyba tydzień do następnej podmiany to zbyt długo? Kiedy go zdjąć? Tak myślałam, że w sobotę zdejmę koc, ale światła jeszcze nie będę zapalać, okna zasłonię, żeby słońce do akwa nie docierało, we wtorek zrobię tą podmianę 50% i jeśli woda już będzie czyściutka, to zacznę świecić od 4 godz co tydz zwiększając o godzinę. Co o tym myślicie?

A tak nawiasem przy tym zaciemnieniu kryptokotyna z prawej staje na nogi, jest to możliwe? Hehe

Aha, a parametry NO2, NO3 i NH3 = 0
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Konrad8888rm
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 21 listopada 09, 15:32
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zielona woda!

Postautor: Konrad8888rm » 11 kwietnia 10, 09:47

Witam!

Zrobiłem restart jakieś 2 tygodnie temu, w czwartek miałem wypadek na motorze i dopiero wróciłem ze szpitala, za uwarzyłem że woda znowu robi się zielona:(.
Filtr zmieniłem na Aquael fan 2.
Dodam też że ostatnio akwarium świeciło się 24godziny na dobę, może to jest problemem?
Kiedyś tak długo świeciło się bardzo często, ale miałem słabe światło i może dlatego woda nie robiła się zielona.
Co powinienem zrobić, na razie zaciemniłem akwarium, (zrobił bym podmianę ale jestem po wypadku).

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Zielona woda!

Postautor: koteczek555 » 11 kwietnia 10, 11:45

Pewnie właśnie światło jest przyczyną. U mnie pomogło zaciemnienie i podmiany 50%, nie mógłby ktoś zrobić tego za Ciebie pod Twoim nadzorem?
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Konrad8888rm
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 21 listopada 09, 15:32
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zielona woda!

Postautor: Konrad8888rm » 11 kwietnia 10, 17:10

Jakoś podmieniłem wodę, ale tylko 20% bo nie miałem więcej ostałej wody, zbiornik jest zaciemniony, woda nie jest taka zielona, ale wole zacząć już teraz zapobiegać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości