Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 29 grudnia 09, 11:41

Mam akwarium 60L Profilowane i mam problem bo nie wiem czy dodawać uzdatniacze Głupika, Akwarium ogolnie dojrzewa ponieważ wlałem wodę Oligote + Kranowa i Żwir JBL Manado www.JBL.de i mialem go przepłukac ale nie za bardzo zeby wszystkich zwirkow nie przełukac za dobrze bo to jest na porost korzeni dobre ale jak zalalem woda Akwarium to mialem wode brazowa i czekam az opadnie. A co do Uzdatniaczy mam 2 Rodzaje jeden mialem w zestawie drugi kupilem

1. AquaStafe
2. Mikroorganizmy (profesjonalna Ochrona Biotopu)
i pisze co Tydzien, Słodka woda 10 ml na 100 l, Słona woda 20 ml na 100 l pozmianie wody lub po leczeniu dawkowac podwojnie
i jak mam 60 L takiej wody co napisalem to ile mam wlac ??

a tak wogule to mam juz Rybki (glupiki malenkie w słoiku, jestem ciekaw jak dlugo one moga wytrzymac

Pisz poprawnie! na forum używamy polskich znaków!. Przemekkmmz.


PS nie "pisze" a "jest napisane", nie "głupik" a "gupik"!
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 09, 14:33 przez Florex, łącznie zmieniany 2 razy.

gosiaz
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 26 stycznia 08, 09:32
Lokalizacja: ......

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: gosiaz » 29 grudnia 09, 14:22

Nie stosuj chemii(uzdatniaczy) w akwarium. Te uzdatniacze są zbyteczne, w tej branży najważniejszy jest czas i cierpliwość. Trzeba zacząć od tego, że to co jest opisane, to jedna wielka ściema, którą łykają młodzi.

a tak wogule to mam juz Rybki (glupiki malenkie w słoiku, jestem ciekaw jak dlugo one moga wytrzymac

Skoro jest to słoik bez filtra, podmieniaj co dziennie wodę-oczywiście na odstaną i o takich samych parametrach-temperatura itp.
Pozdrawiam Małgorzata

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 29 grudnia 09, 16:04

Ale to poczekaj mam Akwarium wypełnione woda i juz niestetey sa juz wlane uzdatniacze i mikro elementy :( a kiedy moge włozyc rybki do Akwarium ?? Mam od wczoraj Wlaczony Filtr i czysci wode, dodalem dzis roslinki 3 i chcialbym w koncu wlozyc rybki :P

To Prawda ze woda musi byc odstana :>??

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Kevlar » 29 grudnia 09, 16:10

Florex pisze:...nie wiem czy dodawać uzdatniacze Głupika...


Co to za uzdatniacz?
Nie znam :niewiem:

Florex pisze:...Akwarium ogolnie dojrzewa ponieważ wlałem wodę Oligote + Kranowa i Żwir JBL Manado www.JBL.de i mialem go przepłukac ale nie za bardzo zeby wszystkich zwirkow nie przełukac za dobrze bo to jest na porost korzeni dobre ale jak zalalem woda Akwarium to mialem wode brazowa i czekam az opadnie. A co do Uzdatniaczy mam 2 Rodzaje jeden mialem w zestawie drugi kupilem ...


Mogę prosić o napisanie jakoś w zrozumiałym języku?


Florex pisze:... a tak wogule :zly: to mam juz Rybki (glupiki malenkie w słoiku, jestem ciekaw jak dlugo one moga wytrzymac...


Jak już wiesz to nie ma takich rybek jak "głupiki"!!! :zly: Choć jest część pseudo-sprzedawców co tak GUPIKI nazywają.
Napisz coś więcej o wodzie w swoim akwarium bo trzymanie gupików w słoiku to zły pomysł. Gupik nie jest wymagającą rybą i moim zdaniem lepiej będzie gdy pojawi się w niedojrzałym akwarium z odstaną wodą niż w słoiku.
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: przemekkmmz » 29 grudnia 09, 16:35

Dokładnie tak jak powiedział Kevlar, lepiej niech rybcie znajdą się w akwa, które jest ogrzewane, filtrowane i przez to napowietrzane niż w słoiku. Przy odpowiedniej pielęgnacji to jest kontroli poziomu związków azotowych, podmianach itp przyśpieszy dojrzewanie zbiornika. Uważać trzeba tylko na pokarm, rybcie trzeba karmić minimalną ilością pokarmu aby nie rozkładał się po kątach.

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 29 grudnia 09, 17:22

Woda jest zmieszana w Akwarium ( Oligota + woda z kranu) od wczoraj, bo pierw mialem wode z Kranu od przed wczoraj a wczoraj dolalem do akwarium oligote. Jak dlugo woda ma sie odstac ?? bo mam wlaczone lampke grzalke i filtr nom stop :P
Kolejny taki post i będzie ostrzeżenie! Tomek83
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 09, 17:26 przez Florex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Polypterus » 29 grudnia 09, 17:41

Florex... zbiornik dojrzewa minimum 2 tygodnie. Normalnie ten cykl trwa od 2 nawet do 5 dygodni. Oddaj ryby komus kto ma juz akwarium. To co Ty robisz nazywam idiotyzmem i sadyzmem. Szkoda, ze nie czytales forum jakies miesiac temu... zanim zaczales sie znecac nad nimi :zly2:
Prosze Admina i Modow o sprawiedliwa kare. Juz bebe cicho...
Pozdrawiam Marcin!

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 29 grudnia 09, 22:53

Wybacz, ale wiesz wziałem te rybki od kolezanki Ona tez ma male w Kuflu a w duzym Akwarium ma rodzicow i chyba lepiej dac do innego pojemnika niz zeby byly pozarte :( i ja sobie wziałem. Dowiedzialem sie z Zoologicznego ze przez 5 dni nie moge wsadzac rybek ;/

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Kevlar » 30 grudnia 09, 06:08

Florex pisze:Woda jest zmieszana w Akwarium ( Oligota + woda z kranu) od wczoraj, bo pierw mialem wode z Kranu od przed wczoraj a wczoraj dolalem do akwarium oligote.

Co to za woda ta Oligota?

Florex pisze:Jak dlugo woda ma sie odstac ?? bo mam wlaczone lampke grzalke i filtr non stop :P

Można przyjąć że po około 48 godzinach woda jest odstana.
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 30 grudnia 09, 15:53

Woda oligoceńska jest to woda artezyjska, mieszcząca się pomiędzy dwiema warstwami skał i czerpana z tzw. studni oligoceńskich. Nazwa wody pochodzi od średnio- i gruboziarnistych piasków glaukonitowych oligocenu, występujących na głębokości około 200 metrów w przypadku niecki mazowieckiej.
Woda ta może być przechowywana dla celów spożywczych przez 24 godziny, po przegotowaniu dłużej. Czas ten związany jest m.in. z rozwojem mikroorganizmów i w związku z tym wskazane jest częste mycie pojemników na wodę.

aha tzn mogę już wsadzić rybki ?? bo z tego co słyszałem to są Gupiki Mocne :D ale jeszcze i tak poczekam do Sylwestra.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: deXter » 30 grudnia 09, 16:57

Odstawianie wody, a dojrzewanie akwarium to dwie różne rzeczy ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 30 grudnia 09, 20:00

To jak ja mam nalana wode do Akwarium i wsadziłem roślinki to jak długo mam czekać aby włożyć Gupiki ? a jeszcze dodalem AquaStafe uzdatniacz.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: osama » 30 grudnia 09, 20:08

2 tygodnie minimum. Po co jakiś uzdatniacz?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Florex
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 29 grudnia 09, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Florex » 30 grudnia 09, 20:35

ze sklepu facet mówił ze trzeba wlać bo dostałem w zestawie :P 2 tygodnie :o a przez te 2 tygodnie co ma się zmienić w akwarium :>??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy Glupika trzeba dodawac uzdatniacze ??

Postautor: Tomek83 » 30 grudnia 09, 20:38

Facet ze sklepu chciał sprzedać produkt i zarobić na Twojej niewiedzy i naiwności, co jak widać mu się udało.
Poczytaj sobie o cyklu azotowym, to się dowiesz co ma się stać przez 2 tygodnie w akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości