problem z PH w nowym akwarium

lars777
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 09, 14:57

problem z PH w nowym akwarium

Postautor: lars777 » 24 stycznia 09, 15:21

Witam wszstkich i prosze o pomoc.Jestem poczatkujacym akwarysta , moj baniak to 55l wszystko przygotowane jak trzeba bez pospiechu tz. kamienie ,korzen rosliny i tak juz 2 tygodnie i wszystko pieknie woda krsztal . Przeprowadzilem test na PH firmy tetra i pokazal mi bardzo wysokie 7,6 i wiecej . Dodalem preparat PH down firmy API obniza sie na jakis czas do 7.0 i powraca do stanu poprzedniego Aqwa ma juz 2 tyg. rosliny sie pieknie rozwijaja odseparowalem kamienie i dalej to samo .Musze cos z tym zrobic zanim zaczne zarybiac .Z gory wielkie dzieki za odp.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Tomek83 » 24 stycznia 09, 15:35

lars777 pisze:Witam wszstkich

Witamy na Forum.
Proszę pisać poprawnie.
Co do pH to jakimi testami uzyskałeś taki wynik? To pierwsza rzecz, druga to taka, że chemia w akwarium to nic dobrego i jak się przekonałeś niczego nie rozwiązuje...
I ostatnia rzecz, pH 7,6 to jest całkiem przyzwoity wynik, więc nie wiem po co ta panika...Jakie ryby zamierzasz hodować?

Mystik
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 26 grudnia 08, 19:48

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Mystik » 24 stycznia 09, 15:38

Witam

lars777 pisze:Witam wszstkich i prosze o pomoc.Jestem poczatkujacym akwarysta , moj baniak to 55l wszystko przygotowane jak trzeba bez pospiechu tz. kamienie ,korzen rosliny i tak juz 2 tygodnie i wszystko pieknie woda krsztal . Przeprowadzilem test na PH firmy tetra i pokazal mi bardzo wysokie 7,6 i wiecej . Dodalem preparat PH down firmy API obniza sie na jakis czas do 7.0 i powraca do stanu poprzedniego Aqwa ma juz 2 tyg. rosliny sie pieknie rozwijaja odseparowalem kamienie i dalej to samo .Musze cos z tym zrobic zanim zaczne zarybiac .Z gory wielkie dzieki za odp.


Przede wszystim odpowiedz sobie na pytanie:
czy wykorzystując parametry "kranówki" i decydując się na odpowiedające Tobie wyposażenie akwarium, dobierzesz do osiągniętych przez Ciebie parametrów wody rybki. Czy też w drugą stronę, masz wybrane rybki i parametry uzyskanej przez Ciebie wody w akwarium są nieodpowiednie.
W pierwszym przypadku przeglądasz katalog ryb i dobierasz takie, które będą się dobrze czuły w Twojej wodzie.
W drugim przypadku masz przechlapane. Przynajmniej na początku.
Spojrzyj tutaj:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=5744
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=13292
http://www.pawiookie.pl/index.php?optio ... &Itemid=13

Chemia jest ostatecznością.

pozdrawiam

lars777
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 09, 14:57

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: lars777 » 24 stycznia 09, 15:45

wykonalem test kropelkowy. co do obsady z racji mojego amatorstwa widze taka obsade z dosc nie wymagajacymi rybkami:
moze z 6 neonow, pare danio pregowany itp.
Zastanawie mnie tylko co moze podnosic mi to ph?
dzieki za odp.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Tomek83 » 24 stycznia 09, 15:48

Pisz poprawnie!
O obsadach do podobnego litrażu, było mnóstwo postów, także jeżeli poszukasz to znajdziesz interesujące Cię rzeczy. Od razu powiem, że to co zaproponowałeś nie spełnia kryteriów.
Nic Ci jej nie musi podnosić..., badałeś w ogóle pH kranówki??

lars777
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 09, 14:57

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: lars777 » 24 stycznia 09, 16:10

Przeprowadzilem test po 24h PH ustabilizowalo sie na 7,0 jaka w takim razie obsade proponujecie przy takim PH i 55L .
dzieki za odp. i poswiecenie mi czasu

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Tomek83 » 24 stycznia 09, 16:14

Po raz ostatni zwracam Ci uwagę na poprawną pisownię, język polski posiada polskie znaki diakrytyczne.
Co do pH to ustabilizowało się na poziomie 7,0 po dolaniu środka obniżającego pH ale przy kolejnych podmianach wody, pH wrośnie, to oczywiste.
Co do obsady to najpierw poczytaj, bo były setki takich tematów, a później zapytaj o konkrety ale w odpowiednim ku temu dziale.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: osama » 24 stycznia 09, 16:15

lars777 pisze:w takim razie obsade proponujecie przy takim PH i 55L .
To osobny temat, który możesz założyć w odpowiednim dziale. Najpierw jednak przeglądnij "Obsady zbiorników", może akurat spodoba Ci się któraś z obsad do zbiorników 50-60l.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 09, 16:16 przez osama, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

lars777
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 09, 14:57

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: lars777 » 24 stycznia 09, 23:21

Co do pisowni, bo mie juz to wnerwia, moje klawisze nie posiadaja POLSKICH znakow.To raz, a dwa skoro z ciebie taki poliglota, z nawca jezyka to wyraz "postów" jakiego czesto uzywasz to nie jest chyba poprawna polszczyzna co?
Powracajac do meritum bardzo dziekuje z odp. Poszukam troche wiecej o obsadzie.wielkie dzieki za poswecony mi czas.

Kolejna bzdeta użytkownika. Jak się nie chce to tak jest. To jeśli można wiedzieć: do czego Ci komputer, skoro nic po polsku nie możesz na nim pisać, do oglądania filmów i gierek? PS3 byłoby taniej. Jaro69
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 09, 23:48 przez lars777, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Tomek83 » 24 stycznia 09, 23:27

Twoje nerwy niespecjalnie mnie interesują. Zmień sobie ustawienia języka klawiatury w opcjach programu Windows, wymówki także mnie nie interesują. Odmień sobie wyraz "posty" przez przypadki i sprawdź którym przypadkiem odmiany jest wyraz "postów"...
Zapoznaj się z Regulaminem.
Pozdrawiam

[ Dodano: 24 Styczeń 09, 23:31 ]
Aha jeszcze jedno. Zdania nie kończymy pytajnikiem "co". A słowo "poliglota" znaczy władający biegle wieloma językami, co nijak ma się do kontekstu, w którym go błędnie użyłeś.

lars777
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 09, 14:57

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: lars777 » 25 stycznia 09, 00:49

Zalosne uzywajac wyrazu "postow" stawiasz sie w roli poligloty zarazem, a szperaniem po slownikach i wyszukiwaniem poprawnych form udowadniasz tylko swoja nie wiedze. Dowiedzialem sie wszystkiego czego chcialem na tym forum Panie akwarysto od poprawnej polszcyzny.
zegnam

benittoo1
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 25 stycznia 09, 00:39

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: benittoo1 » 25 stycznia 09, 01:06

Witam jestem totalnym amatorem mam akwarium 120l założone 3 tygodnie temu i cały czas starałem sie zbić ph wody kranówki oczywiście wlałem juz dwie buteleczki jakiegoś czegoś firmy sera i wydawało by się że woda juz jest ok ma ciemno zielony kolor po dodaniu 3 kropelek na 5ml i co nagle wszystko zaczeło mi zdychać rybki roślinki też nie są w najlepszej kondycji a na żwirze zrobił się taki żółty nalot pojawiły się glony i jakaś dziwna pajęczynka w nie których miejscach w ogóle odnosze wrażenie że woda ma taki lekko żółtawy kolor co robić, co robić
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 09, 13:10 przez benittoo1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Jaro69 » 25 stycznia 09, 01:11

lars777 pisze:Zalosne uzywajac wyrazu "postow"...

"Zalosna" jest Twoja pisownia, nic poza tym.
lars777 pisze:udowadniasz tylko swoja nie wiedze.

'Niewiedza', czego jak widać nie jest Ci brak, to rzeczownik i tu coś specjalnie dla Ciebie: http://www.scholaris.edu.pl/cms/view_all.php?id=3559
lars777 pisze:Dowiedzialem sie wszystkiego czego chcialem na tym forum Panie akwarysto od poprawnej polszcyzny.

Są jeszcze inne, proponuję zacząć od wspomnianej 'Poprawnej polszczyzny' nie 'polszcyzny'. Obrazek
lars777 pisze:zegnam

Od nas również "zegnam", a co to znaczy? Obrazek

[ Dodano: Nie 25 Sty, 2009 1:12 am ]
******************************************************************
benittoo1 pisze:co robić, co robić

Parametry wody i obsada?
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 09, 13:07 przez Jaro69, łącznie zmieniany 1 raz.

Mystik
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 26 grudnia 08, 19:48

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Mystik » 25 stycznia 09, 12:43

Witam

Panowie Moderatorzy. Albo zwracacie uwagę na poprawną polszczyznę na forum i dajecie 3 ostrzeżenia, a potem bana, albo dajcie sobie z tym spokój. Jak widać dyskusje z "betonem" nie prowadzą do niczego innego jak tylko do pyskówki. EOT

benittoo1 pisze:co robić, co robić

Po pierwsze, tak jak napisał Jaro69 podaj parametry wody w akwarium i w kranówce. Dlaczego Ty w ogóle chcesz zbić to pH?
Zdychanie ryb może nie być wcale podyktowane złym pH.
Napisz od początku, co Ty z tym akwarium robiłeś od momentu przyniesienia go do domu.

pozdrawiam
Na Forum obowiązuje Regulamin i stosowny system kar, wiemy co i jak mamy robić, pouczeń w tym względzie nam nie potrzeba. Tomek83
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 09, 16:26 przez Mystik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: EyeQueue » 25 stycznia 09, 14:58

benittoo1 pisze:akwarium 120l założone 3 tygodnie temu
To pierwsza możliwa przyczyna kłopotów. Trzeba poczytać troszeczkę o dojrzewaniu akwarium i cyklu azotowym.
benittoo1 pisze:cały czas starałem sie zbić ph wody
A to druga.
benittoo1 pisze:wlałem juz dwie buteleczki jakiegoś czegoś firmy sera
To bardzo niepokojący objaw, którego nawet nie chce mi się komentować. Wszystko Ci jedno, co wlewasz do akwarium i po co?
benittoo1 pisze:woda juz jest ok ma ciemno zielony kolor
Hmmm.... Być może łatwiej byłoby zrozumieć co poeta miał na myśli, gdyby poeta pisał po polsku...
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości