problem z PH w nowym akwarium

benittoo1
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 25 stycznia 09, 00:39

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: benittoo1 » 25 stycznia 09, 22:54

Witam ponownie nie jest mi wszystko jedno co wlewam do akwarium tylko nie miałem tego czegoś przy sobie a zapomniałem nazwy preparat ten nazywa się aquacid do obniżania pH i twardości węglanowej dostałem go od pewnego akwarysty .

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Jaro69 » 25 stycznia 09, 23:03

benittoo1, a ile tego wlałeś? To jest kwas siarkowy lub solny, na pewno nie fosforowy, bo to sprawdzone, ale czy wydaje Ci się że zrobiłeś dobrze?

benittoo1
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 25 stycznia 09, 00:39

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: benittoo1 » 25 stycznia 09, 23:19

Pierwsze co zrobiłem to oczywiście podłoże żwirek potem nalałem trochę wody zamontowałem filtr grzałkę i posadziłem dosłownie 3 roślinki następnie dolałem wody do pełna i wpuściłem glonojada który miał 18cm i tak było przez 4 dni do póki nie pojechałem do sklepu po jakieś rybki i roślinki na co pan w sklepie powiedział mi żebym nic nie kupował tylko najpierw wodę doprowadził do porządku i dal mi ten preparat , więc dozowałem go po 50 kropli rozcieńczonych w wodzie z akwarium po kilku dniach 30ml tego roztworu już nie było a woda nie znacznie się zmieniła więc w ziołem próbkę wody i pojechałem do niego wynik był kiepski wiec dał mi drogą buteleczkę i tak samo dozowałem przez kilka dni międzyczasie dokupiłem parę roślinek i kilka rybek , a potem to już działo się to co napisałem wczesniej.

[ Dodano: 25 Styczeń 09, 23:21 ]
Wlałem 60ml

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Jaro69 » 25 stycznia 09, 23:26

benittoo1, z Twojej opowieści wynika: do niedojrzałego zbiornika zacząłeś wpuszczać ryby dolewając jedynie sukcesywnie środek (kwas) do obniżenia odczynu i zasadowości. To Twoje 2 pierwsze, a zarazem największe błędy.
Poziom NO2 w niedojrzałym zbiorniku doszedł do takiego, że ryby najzwyczajniej w świecie zaczęły zdychać trując się tym. Ot i cała historia.

[ Dodano: Nie 25 Sty, 2009 11:29 pm ]
A, jeszcze jedna sprawa. Jaka jest (była) pełna obsada, gatunkowo i liczebnie?

benittoo1
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 25 stycznia 09, 00:39

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: benittoo1 » 25 stycznia 09, 23:37

Ok. a skąd te dziwne osady na dnie akwarium , i co proponujesz zrobić czy wymienić całkiem wodę czy odlać trochę i dolać świeżej , a może tak zostawić i poczekać na rozwój wydarzeń tylko szkoda mi tych roślin. Powiedz mi jeszcze jak można sprawdzić wodę w akwarium tak żeby być pewnym że jest taka jak powinna być.

[ Dodano: 25 Styczeń 09, 23:39 ]
glonojad,2 welony, 4 danio, 2 duchy

[ Dodano: 25 Styczeń 09, 23:41 ]
Z czego został 1welon ale daję mu jeden dzień i 3 danio

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z PH w nowym akwarium

Postautor: Jaro69 » 26 stycznia 09, 00:08

benittoo1 pisze:Ok. a skąd te dziwne osady na dnie akwarium

Muł z odchodów, glony, kwas mógł tez coś wytrącić w wodzie...

benittoo1 pisze:co proponujesz zrobić czy wymienić całkiem wodę czy odlać trochę i dolać świeżej

Oddać żyjące ryby i zrobić wszystko tak jak powinno być zrobione.
Jakim rybom Ty w ogóle obniżałeś ph? Po co ta chemia?

Nad następna obsadą zastanów się dobrze lub załóż lepiej wątek w dziale obsady. Najpierw jednak poszukaj w podawanych już obsadach dla zbiorników o podobnych rozmiarach, trochę tego jest.

Żadnej chemii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości