Broblem z wodą

filip75
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 09, 16:31

Broblem z wodą

Postautor: filip75 » 19 stycznia 09, 17:26

Witam,

Rok temu kupiłem córce małe akwarium (25l). Trzymaliśmy w nim głównie molinezje. Były też dwa gurami, dwa kiryski i jeden glonojad. Około miesiąca temu wymieniałem całkowicie wodę. Woda była z kranu. Dodałem do niej uzdatniacza i po 24 godzinach wpłynęły rybki. Po tygodniu od wymiany wody wszystkie ryby w ciągu dosłownie jednej doby padły z wyjątkiem kirysków i glonojada. To co zaobserwowałem to molinezje miały dziwnie powiększone oczy i takie jakby zamglone. Podmieniłem 50% wody. Odczekałem 2 tygodnie i wpuściłem dwie molinezje - padły w ciągu jednej nocy. W sklepie po przedstawieniu problemu zaproponowano mi użycie AKRYFLAWINY. Tak też zrobiłem. Dokupiłem do testów jednego skalara i... padł. Nie wiem co to za problem. Za wszystkie pomocne uwagi z góry dziękuję. Dodam jeszcze, że w ciągu roku całkowicie wymieniałem wode w akwarium 2 razy i nie było takich problemów. To co się aktualnie dzieje trwa od około miesiąca.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Broblem z wodą

Postautor: osama » 19 stycznia 09, 17:32

filip75 pisze:Trzymaliśmy w nim głównie molinezje. Były też dwa gurami, dwa kiryski i jeden glonojad.
Żadne z tych ryb nie nadają się do tak maleńkiego zbiorniczka.

filip75 pisze:Około miesiąca temu wymieniałem całkowicie wodę
Zabiłeś rybki... Wodę się podmienia w ilości 25% pojemności baniaka co tydzień.
filip75 pisze:Dodałem do niej uzdatniacza i po 24 godzinach wpłynęły rybki.
W jakim celu?
filip75 pisze:Po tygodniu od wymiany wody wszystkie ryby w ciągu dosłownie jednej doby padły z wyjątkiem kirysków i glonojada.
To i tak cud, że wszystkie nie padły.
filip75 pisze:Odczekałem 2 tygodnie i wpuściłem dwie molinezje - padły w ciągu jednej nocy.
Poczytaj wątki przyklejone w dziale akwarystyka słodkowodna.
filip75 pisze:W sklepie po przedstawieniu problemu zaproponowano mi użycie AKRYFLAWINY.
A na czym polega Twój problem wiesz?
filip75 pisze:Dokupiłem do testów jednego skalara i... padł.
Gratuluję. Po co kupujesz kolejne rybki jak wszystkie Ci padają? Nie żal Ci tych stworzeń, które zabijasz?
filip75 pisze:Nie wiem co to za problem. Za wszystkie pomocne uwagi z góry dziękuję. Dodam jeszcze, że w ciągu roku całkowicie wymieniałem wode w akwarium 2 razy i nie było takich problemów. To co się aktualnie dzieje trwa od około miesiąca.
Wszystkiego się dowiesz w wątkach przyklejonych.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Broblem z wodą

Postautor: Tomek83 » 19 stycznia 09, 17:32

Te wszystkie ryby za każdym razem trafiały do 25l? Włącznie ze skalarem?? O zgrozo :czacha:
Radzę przeczytać wątki przyklejone dotyczące poprawnego zakładania i opieki nad akwarium. Tam jest wszystko, nie ma sensu raz jeszcze tego pisać. Dopowiem tylko tyle, że za śmierć wszystkich ryb odpowiadasz Ty. Niewiedza jest największym błędem, szczególnie wtedy, gdy najpierw się kupuje a potem szuka informacji...

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Broblem z wodą

Postautor: Marcinus » 19 stycznia 09, 17:38

Aż żal czytać takie posty, tym bardziej,że pisze je ktoś dorosły.

Mógłbyś się trochę dokształcić jak powinno się trzymać ryby, jakie warunki należy spełnić,aby tymi rybami się cieszyć a nie wyławiać trupki co jakiś czas.

Wszystkie informacje są na forum i wystarczy trochę chęci do ich zdobycia.
Ja Ci napiszę w duzym skrócie:
podstawą w akwarium są filtr i odpowiednia obsada, u Ciebie te warunki nie były spełnione. Małe akwarium nadaje się do trzymania małych ryb i w małych ilościach.
Akwarium zalewasz wodą z kranu, sadzisz rosliny i dopiero za dwa tygodnie zaczynasz zarybianie baniaka.
Nie będę Ci pisał o obiegu azotu w wodzie bo i tak pewnie Cię to nie zainteresuje,ale popełniłeś podstawowe błędy. W skrócie: masz małe akwarium, więc możesz mieć mało ryb i niewielkich rozmiarów, do tego musisz mieć wydajny filtr, gdyż w małym akwarium dużo trudniej utrzymać właściwe warunki dla ryb.
Jak jesteś zainteresowany stworzeniem normalnego akwarium to pisz, na pewno pomożemy,ale musi być jakaś chęć z Twojej strony.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości