Odośnie wody

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 17 stycznia 09, 23:27

KUrcze jestem pierwszy raz na forum. 2dni temu dostałam rybki. 2 welonki i glonojada. Wczesiej kupiłam jedną welonkę .Mam je teraz w kuli : 2 welonki w kuli wlewałam tam wody około 5 lirów. Niwielka kula. A jedną welonke i glonojada trzymam w małym akwarium mam tam 2 roslinki i też zmieści sie tam ie wiecej nież 6litrów. Mam pytanie czy te ryby musze trzymać az w 2 zbiornikach? boo wydaje mi sie ze w jednym małyby mało miejsca.A pozatym chcę zapytać co ile zmnieiać wode. Daję im odstaną ale chyba za szybko zmianiałąm bo juz po 2 lub 3 dniach prelewałam całą wodę. Wiem ile już błedów popełniałąm ale nie znam sie kompletnie.Od niedawna mam rybki.Prosze o odp!!!

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odośnie wody

Postautor: Jaro69 » 17 stycznia 09, 23:40

Witamy na Forum.

Oddaj ryby do sklepu lub komuś kto dysponuje odpowiednio dużym zbiornikiem.
Ewentualnie sama zakup akwarium, dla takiej obsady min. 120l

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Re: Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 18 stycznia 09, 12:04

Ale póki co chciałabym wiedzięć jak mam wode wymieniać. Nie napisał nikt :( Bardzo prosze. Może i bym mogła wlaśnie zakupić akwarium większe. Ale po wyplacie. A jak narazie co ile wymieniać woede.Ona jest już brudna i są kupki po 2 dniach. Rybki robią takie małe bobmbelki na powierzchni wody.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odośnie wody

Postautor: EyeQueue » 18 stycznia 09, 12:14

Rybki trzeba oddać jak najszybciej i nikt Ci nie powie jak podmieniać im wodę, bo to i tak nic nie pomoże. Jak będziesz po wypłacie możesz wrócić do tematu, ale zanim kupisz akwarium i nowe rybki - zapytaj.
Pozdrawiam

PS. Trochę mi to jedzie jakąś nędzną prowokacją. Ban wisi w powietrzu?
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odośnie wody

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 12:18

ilonka20 pisze:Ale póki co chciałabym wiedzięć jak mam wode wymieniać.

Wody się nie wymienia, ale podmienia. 20-30%, odstałej 24h wody podmienia się raz na tydzień w dojrzałym zbiorniku. Na temat dojrzewania zbiorników znajdziesz informacje na Forum, twa to nie mniej niż 2 tygodnie w niezamieszkałym zbiorniku z roślinnością i filtrem działającym 24h/d.
ilonka20 pisze:A jak narazie co ile wymieniać woede.Ona jest już brudna i są kupki po 2 dniach.

Patrz wyżej, wszystko napisane. W tak małym zbiorniku i przy tak mocno brudzących rybach to normalne. Dobra filtracja jest koniecznością.

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Re: Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 18 stycznia 09, 12:23

OK co nieco zrozumiałam... Czyli jak chcce mieć te rybki dalej musze po 1 poczytać o nich np tutaj i po 2 kupić wieksze akwarium jakiś filter. Nie chce ich oddać spowrotem . Jakoś mi sie zaczeło podobać to że je mam. I chciałabym żeby im dobrze było.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odośnie wody

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 12:53

ilonka20 pisze:I chciałabym żeby im dobrze było.

Nie będzie im dobrze dopóty dopóki nie znajdą się w odpowiednio dużym, dojrzałym zbiorniku, z odpowiednią filtracją. A to czy ryby bez oddania komuś na przechowanie przeżyją jest mało prawdopodobne.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Odośnie wody

Postautor: osama » 18 stycznia 09, 13:28

ilonka20, oddaj te ryby jak najszybciej, biedne trują się własnymi odchodami. Czy zdajesz sobie sprawę, że ryba "sika" dziennie tyle ile waży? Oprócz tego welony to brudasy, dla 3 sztuk potrzeba akwarium 150l z wydajnym filtrem kubełkowym.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Re: Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 18 stycznia 09, 18:43

JA te rybki dostałam... Miałam jedną tylko welonke i sobie pływała w kuli a szwagier chciał zrobić niespodziankę i kupił aż 2 welonki i jednego glonojada. Po 20 jest wypłata. JAki filter mam kupić żeby był dobry do takiego akwarium jak wy mowicie??? Jest jakaś dokładna nazwa tych filtrów???? Akwarium już wiem ile ma mieć litrów. Prosze o odp!!!

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Odośnie wody

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 18:46

ilonka20 pisze:JAki filter mam kupić żeby był dobry do takiego akwarium jak wy mowicie???

Proponuję JBL CP e900.
Ale i tak welony + zbrojnik to niezbyt dobra obsada bo te ryby niespecjalnie pasują do siebie pod względem temperatury.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Re: Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 18 stycznia 09, 18:54

To znaczy można jaśniej??? Myślałam zę mnie ktoś wesprze jak zacząc poprawnie zajmować sie rybkami :/

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Odośnie wody

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 18:55

ilonka20 pisze:To znaczy można jaśniej???

Ale co mam jaśniej napisać? :niewiem:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
danielek001
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 521
Rejestracja: 14 maja 08, 20:41

Re: Odośnie wody

Postautor: danielek001 » 18 stycznia 09, 19:04

Jaśniej to będzie tak , welonki na 2 sztuki akwarium 120l na każdą następną +40l . Zbrojnik czyli Twój "glonojad" nie może z nimi mieszkać , bo wymaga wyższej temperatury. Filtr Greek, napisał ci jaki i to wszystko. Stawiasz akwarium sypiesz podłoże , wlewasz wodę włączasz filtr to chodzi 2 tygodnie i następnie wpuszczasz te welonki i wszyscy są szczęśliwi , prócz zbrojnika którego musisz się pozbyć.
50l krewecie
50l solniczka
240l malawi
1200l malawi w budowie

ilonka20
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 stycznia 09, 23:15
Lokalizacja: Wadowice

Re: Odośnie wody

Postautor: ilonka20 » 18 stycznia 09, 19:08

Aha czyli glonojad do nich nie pasuje poprostu? A jakieś termometry dokupic??? Już coraz lepiej zacznam pojmowac jak mam robic :) A welonki jakie temperatury preferuja??
Pisz poprawnie! Tomek83
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 09, 21:01 przez ilonka20, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odośnie wody

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 19:10

ilonka20 pisze:A welonki jakie temperatury preferuja??

www.google.pl - tam nie biją.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości