Akwarium 4 miesiące i cągły brak krystalicznej klarowności

nutrit
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 08, 18:35

Akwarium 4 miesiące i cągły brak krystalicznej klarowności

Postautor: nutrit » 16 grudnia 08, 19:11

Witajcie,

mam ogromy problem, posiadam zbiornik 350 litrów z obsadą z azji płd-wsch. Ryb jest dokładnie tyle na ile pozwala zbiornik, ale pomimo to iz akwa ma juz 4 miesiace nie moge doprowadzić wody do idealnej klarowności.
Jest to najwiekszy zbiornik jaki miałem i powiem szczerze iz nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło. Zbiornik dojrzewał przez 3 tygodnie. Dolewałem startery JBL z bakteriami do filtra (Denitrol). Ale wziąż nic sie nie zmieniało.
Usłyszałem iz moga to być pierwotniaki, zaciemniałem akwa i nie pomogło.
Myślałem że to może korzenie albo kamienie są przyczyną ale kupowałem je od doświadczonego akwarysty który wyjął je ze zbiornika w którym woda była klarowna, ale pomimo tego pozbyłem sie ich na jakis czas - nic to nie zmieniło.
Pomyslałem żeby może spróbować chemii - zastosowałem Clearol JBL - nic się nie zmieniło.
PH jest w normie stabilizuje je specjalne podłoze aqua art Aqua substrate II.
Ryby czują się świetnie, nie chorują, wygladają bardzo zdrowo, żadna z ryb od poczatku załozenia zbiornika nie padła i wszystkie gatunki regularnie sie trą.
Filtr jest nawet większy niz potrzebny do takiego zbiornika więc nie sądze aby chodziło o filtrację która moim zdaniem jest na prawde efektywna (flitr Eheim professional 2329 pompuje wode na przemian z powietrzem).
Mam jeszcze lampę UV i zastanawiam się nad jej użyciem. co myślicie o uv? ponieważ słyszałem że może oddziaływać negatywnie na apetyt ryb.
Może to jakieś grzyby, już sam nie wiem...
Prosze pomóżcie mi. jezeli ktos chciałby zobaczyć jak to wyglada w realu to mogę przesłać foty.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 4 miesiące i cągły brak krystalicznej klarowności

Postautor: Jaro69 » 16 grudnia 08, 19:18

Witamy na Forum. Obrazek
Czy mógłbyś napisać coś bliżej ów parametrów "w normie" oraz obsady "optymalnej" dla tej pojemności?
Również jakie masz oświetlenie i roślinność?
Czy oprócz korzeni masz jakieś inne dekoracje?
Co do chemii, to już więcej nic nie lej i tak już dość nabroiłeś. ;)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 4 miesiące i cągły brak krystalicznej klarowności

Postautor: deXter » 16 grudnia 08, 19:30

Ja może zaproponuje zwiększyć filtrację mechaniczna.
Nie opisałeś dokładnie co to za zanieczyszczenia ;)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

nutrit

po sprawdzeniu

Postautor: nutrit » 16 grudnia 08, 20:16

parametry teraz:

pH 6.5 do 7.0
dH 14 st n

obsada to niewielkie karpiowate z azji, gurami mozaikowe i bocje modesty, przypada po 2 litry wody na 1cm ryby.

Oswietlenie to belka oświetleniowa Hagen na dwie świetlówki T5 (Glo T5 HO Lighting System Double).

Rośliny (jest ich bardzo dużo zajmują 65% dna) praktycznie wychodza z akwarium :) gatunki azjatyckie nadówki, zwartki, nurzańce i inne.

Włożyłem dzisiaj do filta watę JBL (zobaczymy czy coś pomoże). Po świetach będę mógł spróbowac dołozyć jeszcze jedną pompę.

nutrit
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 08, 18:35

Dodatkowo

Postautor: nutrit » 16 grudnia 08, 20:19

oprócz korzeni sa tez kamienie, ale wyjecie ich tak jak pisałem w niczym nie pomogło.

Mam pytanie techniczne czy moge tutaj jakos zawiesić foty czy tylko zlinkowac do nich?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Akwarium 4 miesiące i cągły brak krystalicznej klarowności

Postautor: Jaro69 » 16 grudnia 08, 21:13

nutrit pisze:Mam pytanie techniczne czy moge tutaj jakos zawiesić foty czy tylko zlinkowac do nich?

Jeśli zdjęcia są zrobione przez Ciebie, śmiało możesz je wstawić przez ImageShack bądź inny serwer.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości