2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Awatar użytkownika
caporegime
Ryba
Ryba
Posty: 498
Rejestracja: 24 września 08, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: caporegime » 6 grudnia 08, 22:22

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować EyeQueue za dość wyczerpującą wypowiedz, która rozjaśniła mroki mojej i pewnie paru osób niewiedzy. Tak więc również uważam, że jednak dyskusja na ten temat ( jeżeli oczywiście będzie kontynuowana ), powinna odbywać się na publicznym forum
200L:Colisa lalia, Apistogramma cacatoides, Ancistrus cf. cirrhosus, Corydoras aeneus, Corydoras albinos, Otocinclus affinis

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Tomek83 » 6 grudnia 08, 22:29

Dyskusja została w moim przekonaniu zakończona wystarczającą puentą. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, niech dyskutuje na PW. A jeżeli Użytkownicy życzą sobie dalszych wywodów to proszę założyć w tym celu odpowiedni temat. Tutaj już zostało wszystko wystarczająco i z naddatkiem wyklarowane. Ciągnięcie dalej takiego OT nie ma sensu. Nie przekreślam tym samym znaczenia przytoczonych tu opinii, jednak co za dużo to nie zdrowo. Tyle w tym temacie i nie przewiduje dalszej dyskusji OT.
Z góry dziękuję.

driizt

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: driizt » 7 grudnia 08, 10:08

Ja przepraszam bardzo za moją niewiedzę ale nie było mnie kilka dni na forum i teraz jakby to powiedzieć... Wcale mi z tym nie jest dobrze :roll: . Najpierw dowiedziałem się jednego, póżniej drugiego... A teraz to ja już nic nie wiem :niewiem: .
Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź czy wkońcu mogę te rybki wpuścić za (tamte12 dni) czy nie?

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 10:16

driizt pisze:Ja przepraszam bardzo za moją niewiedzę ale nie było mnie kilka dni na forum i teraz jakby to powiedzieć... Wcale mi z tym nie jest dobrze :roll: . Najpierw dowiedziałem się jednego, póżniej drugiego... A teraz to ja już nic nie wiem :niewiem: .
Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź czy wkońcu mogę te rybki wpuścić za (tamte12 dni) czy nie?

To moja wypowiedź (z przyczyn nieznanych nie mogłem się zalogować :?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Jaro69 » 7 grudnia 08, 10:28

driizt pisze:Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź czy wkońcu mogę te rybki wpuścić za (tamte12 dni) czy nie?

Jeśli masz w zbiorniku sporo roślin wpuść część obsady (nie wiem co masz zamiar tam mieć, ale może tego zbrojnika z mniejszego akwarium + gupiki), za te 12 dni. Resztę po tygodniu od wpuszczenia pierwszych mieszkańców. To tak dla pewności i bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 10:34

ja nie mam nic w mniejszym akwarium. Ale zakupię tego zbrojnika i gupiki, tylko powiedz mi proszę kiedy mogę je tam wpuścić

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Jaro69 » 7 grudnia 08, 10:41

drizzt pisze:ja nie mam nic w mniejszym akwarium.

Czy to znaczy, że pozbyłeś się poprzedniej obsady? Ale mniejsza z tym.
Wymień co planujesz trzymać w zbiorniku, wtedy napiszę które ryby wpuścić jako pierwsze i kiedy.

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 10:46

8x kirysek panda/lamparci,
-1+3 mieczyki
-15x rybka neon czerwony
- 5 otoski
- 4 gupiki
zbrojnik niebieski

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Jaro69 » 7 grudnia 08, 10:53

W takim razie przygotuję taki oto harmonogram działań na najbliższe tygodnie ;) :
Kup jednego zbrojnika już nawet w poniedziałek, po tygodniu gupiki, a po kolejnym tygodniu resztę ryb, poza jedynie otoskami, te radzę dopiero po min. miesiącu, kiedy zbiornik będzie już na pewno w pełni dojrzały.

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 11:20

Ok to tak zrobię :smile: . Powiedz mi jeszcze tylko czy on nie będzie głodował :? ?? Może to głupie pytanie ale nie wiem więc pytam czy mam go czeymś dokarmiać :niewiem: . I bardzo dziękuję za pomoc i na pewno jeszcze będę prosił o jeszcze troszkę wWaszej wiedzy i doświadczenia :dzieki:

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Jaro69 » 7 grudnia 08, 11:23

drizzt pisze:Powiedz mi jeszcze tylko czy on nie będzie głodował :? ??

Oczywiście, że rybę trzeba karmić, gotowana marchewka, brokuły, kapusta, parzona sałata itp. Możesz również podawać zbrojnikowi tabletki, specjalny pokarm dla zbrojników i ryb przydennych.

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 11:52

Ok a w jakich ilościach i jak często?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: Jaro69 » 7 grudnia 08, 12:26

drizzt pisze:Ok a w jakich ilościach i jak często?

Jak wrzucisz plasterek marchwi do zbiornika sam zobaczysz kiedy zostanie skonsumowany, nie znam bowiem rozmiaru Twego zbrojnika (sam go chyba jeszcze nie znasz ;) ) więc trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Podobnie z sałatą i resztą podanych propozycji. Rób to po prostu z umiarem i wyczuciem. :ok:

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: drizzt » 7 grudnia 08, 12:49

Bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość :dzieki:

Awatar użytkownika
pumba
Narybek
Narybek
Posty: 96
Rejestracja: 3 lutego 09, 21:03
Lokalizacja: Canterbury

Re: 2 Filtry i dojrzewanie zbiornika.

Postautor: pumba » 13 lutego 09, 11:56

podepnę się i mam małe pytanie bo naczytałem się aż głowa boli :roll: woda powinna odstać to normalne, ale czy układanie podłoża i potem od razu roślinki i zalewać akwa wodą ??
Jeśli jest coś, co nie jest wykonalne trzeba znaleść kogoś kto o tym nie wie i to zrobi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości