Problem z mętną wodą w akwarium

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: brunopl » 24 listopada 08, 13:25

Mam akwa. 400l malawi w fazie budowy robiłem tło ( steropian ,farba akrylowa ).Tło wyszło ok tylko ze woda jest mętna i mam pytanie jak długo tak moze się dziać .Czy to wina farby czy normalne (3 razy wymieniałem wode)?
Tytuły mają być czytelne i zgodne z Regulaminem, pisownia ma być poprawna. Radzę przeczytać Regulamin. Tomek83
Ostatnio zmieniony 24 listopada 08, 20:11 przez brunopl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: Jaro69 » 24 listopada 08, 13:37

brunopl pisze:steropian ,farba akrylowa

Ale przecież farba akrylowa rozpuszcza się w wodzie. Skąd ten pomysł z użyciem jej?
Poza tym, czy posiada ona jakiś atest co do kontaktu z żywnością? Jeśli nie, to radzę to jak najszybciej wyjąć ze zbiornika i zrobić restart.

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: brunopl » 24 listopada 08, 13:41

czytałem stronki (jak sie robi tła) i akryl jak wyschnie to nie rozpuszcza sie(tak pisali ci co robili).Mozna a rozcienczać wodo,ale jak wyschnie to woda jaj nierusza.

[ Dodano: 24 Listopad 08, 11:45 ]
To jedna z tych stronek co czytałem
http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... o_sam.html
tam jest własnie uzyta farba akrylowa.
300l Tęczanki

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: Jaro69 » 24 listopada 08, 13:45

brunopl pisze:akryl jak wyschnie to nie rozpuszcza sie(tak pisali ci co robili)

Czy wg Ciebie akryl akrylowi jest równy? Jakoś w mieszkaniu mam pomalowane ściany akrylem, i przy przetarciu zwykła farba akrylowa pozostawia kolor na mokrej szmatce. Sa faktycznie farby akrylowe niezmywalne, ale jak powiedziałem farba farbie nie jest równa.
A o ateście co do kontaktu z żywnością coś pisali?

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: brunopl » 24 listopada 08, 13:48

Tylko że woda nie jest brązowa ale jak mleko a jak potre tło to niezostawia zadnego koloru?
300l Tęczanki

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z mętną wodą w akwarium

Postautor: Jaro69 » 24 listopada 08, 13:54

Jeśli poza tłem i podłożem nie masz w zbiorniku nic innego, istnieją dwie hipotezy: woda jest mętna z powodu pierwotniaków bądź tło jednak coś puszcza. Radzę wyjąć tło ze zbiornika i zalać je wodą, np. w wannie. Jeśli woda stanie się lekko mętna, oznacza to, że jednak coś z farbą jest nie tak. Jeśli nic nie zauważysz, niech zbiornik filtruje się przez jakiś czas w czasie dojrzewania i wszystko powinno się ustabilizować.

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości