Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: kaska » 18 grudnia 07, 21:35

Witam, od paru dni mam problem z moją rybcią. Mianowicie pływa na boku a właściwie leży, tak jakby nie miała siły, ma zaczerwienione skrzela, rozdęty brzuszek na strone która jest u góry. Parę dni temu była osłabiona (przypuszczam że od zanieczyszczeń- pompka wciągnęła mi roślinę która zaczynała gnić i zatkała filtry), zastosowałam kąpiel w baktopurze (3 dni) po czym wpuściłam ją do ogólnego akwa. Wydawało się że wyszła z tego, zaczęła normalnie pływać, ale po 2 dniach wszystko się powtórzyło. Co to może być za choroba? Jak jej pomóc?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Tomek83 » 18 grudnia 07, 21:39

Proszę napisać więcej danych: jaki zbiornik, jaka obsada, jak często i w jakiej ilości podmiany, parametry wody jeśli znasz, jaka filtracja? Bez tego nic nie można powiedzieć.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Marcinus » 18 grudnia 07, 21:44

Mierzyłaś już NO3 i NO2?? robisz tam jakieś podmiany wody??

Michał123456789
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 18 grudnia 07, 17:57

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Michał123456789 » 20 grudnia 07, 19:45

Na moje oko to coś z pęcherzem pławnym ma... Mnie się tez coś takiego działo... Niestety tego nie da sie wyleczyć... Czym karmisz tą rybkę?
60l
harem prętnika karłowatego 1+2
6x neon innesa
3x neon czarny
5x kirysek
3x otosek
2x świderek (ślimak)
4x gupik pawie oczko 1+3
Żabka akwariowa i sumik

Pozdrawiam

kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: kaska » 20 grudnia 07, 21:40

Mam 200 l akwa, pompkę tak naprawdę na mały stawek (filtruje akwa 3 razy na godzinę), pięć welonów. Z innymi rybkami wszystko ok, ale ta cały czas leży na boku. Męczy się? Czy może to być uszkodzenie pęcherza pławnego? Co jej jest. Czy już zawsze będzie tak leżeć? Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Tomek83 » 20 grudnia 07, 22:15

Co to za filtr?? Założę się, że brak podmian i fatalna filtracja daje w sumie podwyższony poziom NO szczególnie przy welonach...Zrób dużą podmianę wody, zmierz poziom NO2 i NO3. Welonów nie trzyma się z rybami ciepłowodnymi...

Michał123456789
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 18 grudnia 07, 17:57

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Michał123456789 » 21 grudnia 07, 12:10

Mnie się też tak działo niestety mi zdechł... Polecam specjalne pokarmy dla welonów... nie pamiętam jak sie nazywają... One sa w formie granulek... Aha i może kąpiel w MFC z Tropikala nie zaszkodzi ;-)
60l
harem prętnika karłowatego 1+2
6x neon innesa
3x neon czarny
5x kirysek
3x otosek
2x świderek (ślimak)
4x gupik pawie oczko 1+3
Żabka akwariowa i sumik

Pozdrawiam

kbtor
Narybek
Narybek
Posty: 93
Rejestracja: 29 listopada 07, 16:55
Lokalizacja: Łask

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: kbtor » 21 grudnia 07, 13:00

Nie lej żadnej chemii. Sprawdź parametry wody i ewentualnie ją podmień, jeśli zaczniesz leczenie to w oddzielnym zbiorniku.

kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: kaska » 21 grudnia 07, 21:15

Podmiany robię co tydzień 20%, jutro zrobię kolejną może jej pomoże. A co do leczenia, to jak stosowałam kąpiel w baktopurze to czuła się niestety gorzej niż w akwa, nie oddychała długo, albo bardzo wolno. nie wiem już co robić, w dodatku wychodzą jej ranki na łuskach przy grzbiecie

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Tomek83 » 21 grudnia 07, 21:20


kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: kaska » 22 grudnia 07, 09:31

Dzisiaj zauważyłam w miejscu ranek ubytki w łuskach przy grzbiecie. Podmieniłam wodę. Czy mam ją przenieść do osobnego akwa, czy jeszcze poczekać? Pomocy!!!

Awatar użytkownika
Alex
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 21 stycznia 07, 19:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Alex » 22 grudnia 07, 21:23

Niestety myślę, że rybka zdechnie. Radzę Ci dać ją do innego akwarium, bo może to być choroba zakaźna i wtedy inne rybki też mogą zachorować.

Pati
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 7 grudnia 07, 19:17
Lokalizacja: Osowa

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Pati » 23 grudnia 07, 22:04

Daj ją do innego akwa. Mój welonek zginą tak samo z takimi samymi objawami kilka dni przed śmiercią pływał do góry brzuchem i któregoś dnia wstaje a jego juz nie ma na tym świecie [']
;(
Znowu małe rybki ....

vera
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 12 grudnia 07, 18:55

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: vera » 26 kwietnia 08, 15:54

Mam podobny problem i nie chciałam zaczynać nowego tematu. Moja welonka leży na dnie na boku, zewnętrznie brak żadnych zmian. Jest delikatnie wygięta w łuk. Myślałam że może połknęła kamyk ale niestety nie dopatrzyłam się niczego(być może brak mi umiejętności)Akwarium ma 120 litrów a w nim 4 welonki i jeden teleskop-to właśnie z nim jest coś nie tak. Rano wszystkie rybki zachowywały się normalnie. Cały czas idą dwa filtry wewnętrzny i zawnętrzny. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak pomóc rybce zwłaszcza że jest weekend i wszystkie zoologiczne są pozamykane.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Welonka pływa na boku, pomocy!!!

Postautor: Jaro69 » 26 kwietnia 08, 16:12

Od kiedy masz welony w tym zbiorniku? Czy z pozostałymi rybami nic takiego się nie dzieje? Podaj wiek ryby.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości