chory gurami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
madzia24
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 07, 17:25
Lokalizacja: Białystok

chory gurami

Postautor: madzia24 » 13 listopada 07, 17:12

Witam,
kilka dni temu zauważyłam u mojego gurami:
- brak apetytu
- nerwowe pływanie i chowanie sie po kątach
- rana na klatce piersiowej w dolnej części skrzeli
- zmętnienie obu oczu
- w guzki na ciele
- rana nad samym okiem.

Dodam, że kilka dni wcześniej oko mojej molinezji pokryło się białą skorupką, ryba na to oko na pewno nie widziała, bo podpływała zawsze z tej strony gdzie oko miała zdrowe. Nic z tym nie robiłam i po kilku dniach zauważyłam, że skorupki już nie ma oko wygląda prawie normalnie - prawie, bo z boku widać, że to chore oko jest bardziej wyłupiaste. No ale poza tym czuje się dobrze, pływa, ładnie je...

No ale interesuje mnie sprawa gurami... Napisałam o molinezji, bo może to ona zaraziła gurami? Nie wiem czy te rany, to oznaka choroby czy może skutki walki. Ten gurami jest spokojny, nie umie walczyć choć jest największy i najstarszy, dlatego często mu się dostaje od pozostałych. Ryba jest u mnie ponad rok, więc szkoda mi jej strasznie... A może to po prostu oznaki starości i ryba przygotowuje się do śmierci?

Co o tym wszystkim sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc:)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory gurami

Postautor: Tomek83 » 13 listopada 07, 23:37

Trudno stwierdzić, mogą być to efekty walki pomiędzy rybami, a mogą początkowe objawy choroby. Ryby dokładnie obserwuj.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości